- Reklama -

Cole Sprouse: Kolik bere za roli Jugheada v Riverdale?

Cole Sprouse je pravděpodobně nejvíce známý jako tajemný dospívající Jughead Jones v seriálu Riveradale. Kolik americký herec za svou roli dostává zaplaceno?

- Reklama -

Úspěch seriálu Riverdale proměnil na hvězdy všechny herce, co se v něm objevují. Temné seriálové zpracování postav Archieho komiksu zaujalo publikum po celém světě. Fanoušci seriálového ansámblu často chtějí vědět, na kolik si jejich oblíbené hvězdy přijdou. A speciální zájem je v tomto směru zejména o herce Cola Sprouse, který hraje Jugheada Jonese.

Začátky u Disneyho

Cole se v televizním světě prosadil už před Riverdale, diváci ho mohou znát jako bývalou dětskou hvězdu kanálu Disney. Spolu se svým dvojčetem Dylanem se nejdřív v rolích střídal, dokud nebyli dost staří na to, aby oba hráli samostatně.

Dvojčata strávila mnoho let hraním Zacka a Codyho Martina v seriálu Sladký život Zacka a Codyho. Pak se ale rozhodli opustit zábavní průmysl, aby mohli navštěvovat vysokou školu a zažít život mimo hollywoodskou bublinu.

Oba se po škole vrátili k hraní a Cole, který se věnuje i focení, získal roli v seriálu Riverdale. Jen je třeba zmínit, že Jughead měla být původně jen malá role…

Ovšem způsob, jakým se Cole předvedl, ho znovu vynesl do záře reflektorů, role se stala důležitou. A Cole Sprouse je tentokrát za dospělou hvězdu.

Kolik dostává Cole Sprouse za Riverdale?

Článek z roku 2018 z časopisu Variety informoval, že platy v amerických filmech a televizích se mohou značně lišit v závislosti na roli, ale také na typu vysílací společnosti, takže příjmy herců se liší podle toho, zda jejich projekty běží na kabelovce, státní televizi, nebo streamovací službě.

Společnosti jako Netflix, Apple TV a Amazon mají mnohem plnější kapsy než tradiční vysílací stanice, takže si mohou dovolit platit svým hercům a štábům vyšší platy. Riverdale se vysílá na stanici The CW v Americe, což je volně sledovatelný kanál. Je tedy nepravděpodobné, že by si mohl dovolit stejné platy jako jeho soupeři streamující videa na vyžádání.

Čtyři hlavní postavy Riverdale – Cole, KJ Apa, Lili Reinhartová a Camila Mendesová – dostávají za epizodu stejnou částku v odhadované výši 40 000 USD (což je asi 876 tisíc korun).

Oproti kolegům z Netflixu je za chudáka

millie bobby brown
Millie Bobby Brown jako Eleven v seriálu Stranger Things Foto: Netflix

Pro srovnání: hvězdy Stranger Things David Harbour (hraje Hoppera) a Millie Bobby Brown (Eleven) dostávají od Netflixu podle odhadů 350 000 dolarů (asi 7,66 milionu korun) za epizodu.

Nicméně zpráva Variety o Coleově platu je už více než dva roky stará. V současnosti je už Riverdale díky Netflixu světovým fenoménem. To značí, že platové poměry hlavních hvězd se pravděpodobně podstatně zvýšily. Obecně se ale nic nemění na tom, že v americké televizi zůstávají nejlépe placené hvězdy sitcomů. V minulosti dostával největší výplatní pásku třeba Ashton Kutcher díky roli v seriálu Dva a půl chlapa.

Herci z Přátel a Teorie velkého třesku v posledních sériích dostávali za epizody obrovské částky, mluví se dokonce o 1 milionu dolarů za epizodu.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -