- Reklama -

Cole Sprouse: Kolik bere za roli Jugheada v Riverdale?

Cole Sprouse je pravděpodobně nejvíce známý jako tajemný dospívající Jughead Jones v seriálu Riveradale. Kolik americký herec za svou roli dostává zaplaceno?

- Reklama -

Úspěch seriálu Riverdale proměnil na hvězdy všechny herce, co se v něm objevují. Temné seriálové zpracování postav Archieho komiksu zaujalo publikum po celém světě. Fanoušci seriálového ansámblu často chtějí vědět, na kolik si jejich oblíbené hvězdy přijdou. A speciální zájem je v tomto směru zejména o herce Cola Sprouse, který hraje Jugheada Jonese.

Začátky u Disneyho

Cole se v televizním světě prosadil už před Riverdale, diváci ho mohou znát jako bývalou dětskou hvězdu kanálu Disney. Spolu se svým dvojčetem Dylanem se nejdřív v rolích střídal, dokud nebyli dost staří na to, aby oba hráli samostatně.

Dvojčata strávila mnoho let hraním Zacka a Codyho Martina v seriálu Sladký život Zacka a Codyho. Pak se ale rozhodli opustit zábavní průmysl, aby mohli navštěvovat vysokou školu a zažít život mimo hollywoodskou bublinu.

Oba se po škole vrátili k hraní a Cole, který se věnuje i focení, získal roli v seriálu Riverdale. Jen je třeba zmínit, že Jughead měla být původně jen malá role…

Ovšem způsob, jakým se Cole předvedl, ho znovu vynesl do záře reflektorů, role se stala důležitou. A Cole Sprouse je tentokrát za dospělou hvězdu.

Kolik dostává Cole Sprouse za Riverdale?

Článek z roku 2018 z časopisu Variety informoval, že platy v amerických filmech a televizích se mohou značně lišit v závislosti na roli, ale také na typu vysílací společnosti, takže příjmy herců se liší podle toho, zda jejich projekty běží na kabelovce, státní televizi, nebo streamovací službě.

Společnosti jako Netflix, Apple TV a Amazon mají mnohem plnější kapsy než tradiční vysílací stanice, takže si mohou dovolit platit svým hercům a štábům vyšší platy. Riverdale se vysílá na stanici The CW v Americe, což je volně sledovatelný kanál. Je tedy nepravděpodobné, že by si mohl dovolit stejné platy jako jeho soupeři streamující videa na vyžádání.

Čtyři hlavní postavy Riverdale – Cole, KJ Apa, Lili Reinhartová a Camila Mendesová – dostávají za epizodu stejnou částku v odhadované výši 40 000 USD (což je asi 876 tisíc korun).

- Reklama -

Oproti kolegům z Netflixu je za chudáka

millie bobby brown
Millie Bobby Brown jako Eleven v seriálu Stranger Things Foto: Netflix

Pro srovnání: hvězdy Stranger Things David Harbour (hraje Hoppera) a Millie Bobby Brown (Eleven) dostávají od Netflixu podle odhadů 350 000 dolarů (asi 7,66 milionu korun) za epizodu.

Nicméně zpráva Variety o Coleově platu je už více než dva roky stará. V současnosti je už Riverdale díky Netflixu světovým fenoménem. To značí, že platové poměry hlavních hvězd se pravděpodobně podstatně zvýšily. Obecně se ale nic nemění na tom, že v americké televizi zůstávají nejlépe placené hvězdy sitcomů. V minulosti dostával největší výplatní pásku třeba Ashton Kutcher díky roli v seriálu Dva a půl chlapa.

Herci z Přátel a Teorie velkého třesku v posledních sériích dostávali za epizody obrovské částky, mluví se dokonce o 1 milionu dolarů za epizodu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -