- Reklama -

Cole Sprouse: Kolik bere za roli Jugheada v Riverdale?

Cole Sprouse je pravděpodobně nejvíce známý jako tajemný dospívající Jughead Jones v seriálu Riveradale. Kolik americký herec za svou roli dostává zaplaceno?

- Reklama -

Úspěch seriálu Riverdale proměnil na hvězdy všechny herce, co se v něm objevují. Temné seriálové zpracování postav Archieho komiksu zaujalo publikum po celém světě. Fanoušci seriálového ansámblu často chtějí vědět, na kolik si jejich oblíbené hvězdy přijdou. A speciální zájem je v tomto směru zejména o herce Cola Sprouse, který hraje Jugheada Jonese.

Začátky u Disneyho

Cole se v televizním světě prosadil už před Riverdale, diváci ho mohou znát jako bývalou dětskou hvězdu kanálu Disney. Spolu se svým dvojčetem Dylanem se nejdřív v rolích střídal, dokud nebyli dost staří na to, aby oba hráli samostatně.

Dvojčata strávila mnoho let hraním Zacka a Codyho Martina v seriálu Sladký život Zacka a Codyho. Pak se ale rozhodli opustit zábavní průmysl, aby mohli navštěvovat vysokou školu a zažít život mimo hollywoodskou bublinu.

Oba se po škole vrátili k hraní a Cole, který se věnuje i focení, získal roli v seriálu Riverdale. Jen je třeba zmínit, že Jughead měla být původně jen malá role…

Ovšem způsob, jakým se Cole předvedl, ho znovu vynesl do záře reflektorů, role se stala důležitou. A Cole Sprouse je tentokrát za dospělou hvězdu.

Kolik dostává Cole Sprouse za Riverdale?

Článek z roku 2018 z časopisu Variety informoval, že platy v amerických filmech a televizích se mohou značně lišit v závislosti na roli, ale také na typu vysílací společnosti, takže příjmy herců se liší podle toho, zda jejich projekty běží na kabelovce, státní televizi, nebo streamovací službě.

Společnosti jako Netflix, Apple TV a Amazon mají mnohem plnější kapsy než tradiční vysílací stanice, takže si mohou dovolit platit svým hercům a štábům vyšší platy. Riverdale se vysílá na stanici The CW v Americe, což je volně sledovatelný kanál. Je tedy nepravděpodobné, že by si mohl dovolit stejné platy jako jeho soupeři streamující videa na vyžádání.

Čtyři hlavní postavy Riverdale – Cole, KJ Apa, Lili Reinhartová a Camila Mendesová – dostávají za epizodu stejnou částku v odhadované výši 40 000 USD (což je asi 876 tisíc korun).

- Reklama -

Oproti kolegům z Netflixu je za chudáka

millie bobby brown
Millie Bobby Brown jako Eleven v seriálu Stranger Things Foto: Netflix

Pro srovnání: hvězdy Stranger Things David Harbour (hraje Hoppera) a Millie Bobby Brown (Eleven) dostávají od Netflixu podle odhadů 350 000 dolarů (asi 7,66 milionu korun) za epizodu.

Nicméně zpráva Variety o Coleově platu je už více než dva roky stará. V současnosti je už Riverdale díky Netflixu světovým fenoménem. To značí, že platové poměry hlavních hvězd se pravděpodobně podstatně zvýšily. Obecně se ale nic nemění na tom, že v americké televizi zůstávají nejlépe placené hvězdy sitcomů. V minulosti dostával největší výplatní pásku třeba Ashton Kutcher díky roli v seriálu Dva a půl chlapa.

Herci z Přátel a Teorie velkého třesku v posledních sériích dostávali za epizody obrovské částky, mluví se dokonce o 1 milionu dolarů za epizodu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -