- Reklama -

David Harbour před Stranger Things zářil na Broadwayi

Americký herec David Harbour nejvíce proslul rolí v seriálu Stranger Things. Co dalšího byste o něm měli vědět?

- Reklama -

David Harbour je americký herec, který se narodil v roce 1975 ve městě White Plains v New Yorku. Jeho otec pracoval jako učitel a matka byla zdravotní sestra. Harbour vyrostl v New Yorku a navštěvoval místní střední školu. Po jejím ukončení se rozhodl studovat herectví a vystudoval Juilliard School v New Yorku.

Role Hoppera ve Stranger Things

Jednou z nejslavnějších rolí Davida Harboura je postava Jima Hoppera ze seriálu Stranger Things. Tato role mu přinesla velkou popularitu a získal za ni řadu ocenění, včetně nominace na cenu Emmy.

„Roli Jima Hoppera ve Stranger Things považuji za jednu z nejvýznamnějších rolí mé kariéry. Byl to pro mě obrovský zážitek a jsem velmi vděčný za to, že jsem mohl ztvárnit takovou postavu. Seriál Stranger Things je pro mě velmi důležitý a jsem rád, že se mohu podílet na takovém úspěchu,“ přiznal Harbour webu npr.org.

Herec také řekl, že se mu na seriálu Stranger Things líbí, že se odehrává v 80. letech a že je plný napětí a tajemna. „Je to skvělý příběh, který se mi líbí a který si myslím, že lidé rádi sledují,“ uvedl Harbour.

- Reklama -

David Harbour září i ve filmech a na divadle

Před touto rolí se Harbour objevil v řadě dalších filmů a televizních seriálů. Mohli jsme ho vidět ve filmech jako jsou Quantum of Solace, Revolutionary Road, Zkrocená hora, State of Play či v dramatu HBO The Newsroom.

Harbour se také objevil v řadě divadelních her a získal řadu ocenění za své herecké výkony, upozornily stránky broadway.com. Na Broadwayi hrál také ve hrách Glengarry Glen Ross, Kupec benátský, Pobřeží Utopie, Vynález lásky a Vyvolávač deště.

Kromě filmů a televizních seriálů se Harbour objevil také v řadě reklamních spotů a daboval různé videoherní postavy. Jeho herecké umění je ceněno po celém světě a jeho role ve filmech a televizních seriálech jsou oblíbené mezi fanoušky.

Manželství se slavnou zpěvačkou

Osobní život Davida Harboura je poměrně skrytý a herec o něm moc nemluví. Je však známo, že je ženatý se zpěvačkou Lily Allen a že má s manželkou dvě děti, píše pagesix.com. Harbour se také zapojuje do různých charitativních akcí a je velkým zastáncem ochrany životního prostředí.

V jednom rozhovoru pro jednu z médií prohlásil David Harbour: „Herectví pro mě znamená hodně. Je to způsob, jak mohu vyjádřit sebe sama a sdělit příběhy, které mi leží na srdci. Je to také způsob, jak mohu pomoci lidem vidět svět z jiného úhlu pohledu a přemýšlet o věcech jinak.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -