- Reklama -

David Harbour před Stranger Things zářil na Broadwayi

Americký herec David Harbour nejvíce proslul rolí v seriálu Stranger Things. Co dalšího byste o něm měli vědět?

- Reklama -

David Harbour je americký herec, který se narodil v roce 1975 ve městě White Plains v New Yorku. Jeho otec pracoval jako učitel a matka byla zdravotní sestra. Harbour vyrostl v New Yorku a navštěvoval místní střední školu. Po jejím ukončení se rozhodl studovat herectví a vystudoval Juilliard School v New Yorku.

Role Hoppera ve Stranger Things

Jednou z nejslavnějších rolí Davida Harboura je postava Jima Hoppera ze seriálu Stranger Things. Tato role mu přinesla velkou popularitu a získal za ni řadu ocenění, včetně nominace na cenu Emmy.

„Roli Jima Hoppera ve Stranger Things považuji za jednu z nejvýznamnějších rolí mé kariéry. Byl to pro mě obrovský zážitek a jsem velmi vděčný za to, že jsem mohl ztvárnit takovou postavu. Seriál Stranger Things je pro mě velmi důležitý a jsem rád, že se mohu podílet na takovém úspěchu,“ přiznal Harbour webu npr.org.

Herec také řekl, že se mu na seriálu Stranger Things líbí, že se odehrává v 80. letech a že je plný napětí a tajemna. „Je to skvělý příběh, který se mi líbí a který si myslím, že lidé rádi sledují,“ uvedl Harbour.

David Harbour září i ve filmech a na divadle

Před touto rolí se Harbour objevil v řadě dalších filmů a televizních seriálů. Mohli jsme ho vidět ve filmech jako jsou Quantum of Solace, Revolutionary Road, Zkrocená hora, State of Play či v dramatu HBO The Newsroom.

Harbour se také objevil v řadě divadelních her a získal řadu ocenění za své herecké výkony, upozornily stránky broadway.com. Na Broadwayi hrál také ve hrách Glengarry Glen Ross, Kupec benátský, Pobřeží Utopie, Vynález lásky a Vyvolávač deště.

Kromě filmů a televizních seriálů se Harbour objevil také v řadě reklamních spotů a daboval různé videoherní postavy. Jeho herecké umění je ceněno po celém světě a jeho role ve filmech a televizních seriálech jsou oblíbené mezi fanoušky.

Manželství se slavnou zpěvačkou

Osobní život Davida Harboura je poměrně skrytý a herec o něm moc nemluví. Je však známo, že je ženatý se zpěvačkou Lily Allen a že má s manželkou dvě děti, píše pagesix.com. Harbour se také zapojuje do různých charitativních akcí a je velkým zastáncem ochrany životního prostředí.

V jednom rozhovoru pro jednu z médií prohlásil David Harbour: „Herectví pro mě znamená hodně. Je to způsob, jak mohu vyjádřit sebe sama a sdělit příběhy, které mi leží na srdci. Je to také způsob, jak mohu pomoci lidem vidět svět z jiného úhlu pohledu a přemýšlet o věcech jinak.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.

Regé-Jean Page promluvil o svém odchodu ze seriálu Bridgertonovi

Odchod Regé-Jean Page ze seriálu Bridgertonovi šokoval fanoušky po celém světě. Navzdory obrovskému úspěchu jeho vévody z Hastingsu se herec do seriálu neplánuje vrátit. V rozhovoru pro Vanity Fair Page prozradil, proč ze seriálu odešel a proč si myslí, že to bylo správné rozhodnutí.

Daisy Jones & the Six: Příběh o slávě, štěstí a zlomených srdcích

Koncem 70. let svět zachvátila elektrizující hudba folkrockové skupiny Daisy Jones & the Six, která se z neznámého prostředí stala jednou z největších světových kapel. V zákulisí však kapelu sužovaly hádky, závislost a bolest srdce, což nakonec vedlo k jejímu dramatickému rozpadu.

1923 2. série: Návrat synovce Spencera. Co prozradil jeho představitel?

Složitá časová osa Yellowstonu se v prequelu s Harrisonem Fordem a Helen Mirrenovou v hlavních rolích odehrává v roce 1923. Co přinese 2. série tohoto úspěšného seriálu?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -