- Reklama -

David Harbour před Stranger Things zářil na Broadwayi

Americký herec David Harbour nejvíce proslul rolí v seriálu Stranger Things. Co dalšího byste o něm měli vědět?

- Reklama -

David Harbour je americký herec, který se narodil v roce 1975 ve městě White Plains v New Yorku. Jeho otec pracoval jako učitel a matka byla zdravotní sestra. Harbour vyrostl v New Yorku a navštěvoval místní střední školu. Po jejím ukončení se rozhodl studovat herectví a vystudoval Juilliard School v New Yorku.

Role Hoppera ve Stranger Things

Jednou z nejslavnějších rolí Davida Harboura je postava Jima Hoppera ze seriálu Stranger Things. Tato role mu přinesla velkou popularitu a získal za ni řadu ocenění, včetně nominace na cenu Emmy.

„Roli Jima Hoppera ve Stranger Things považuji za jednu z nejvýznamnějších rolí mé kariéry. Byl to pro mě obrovský zážitek a jsem velmi vděčný za to, že jsem mohl ztvárnit takovou postavu. Seriál Stranger Things je pro mě velmi důležitý a jsem rád, že se mohu podílet na takovém úspěchu,“ přiznal Harbour webu npr.org.

Herec také řekl, že se mu na seriálu Stranger Things líbí, že se odehrává v 80. letech a že je plný napětí a tajemna. „Je to skvělý příběh, který se mi líbí a který si myslím, že lidé rádi sledují,“ uvedl Harbour.

- Reklama -

David Harbour září i ve filmech a na divadle

Před touto rolí se Harbour objevil v řadě dalších filmů a televizních seriálů. Mohli jsme ho vidět ve filmech jako jsou Quantum of Solace, Revolutionary Road, Zkrocená hora, State of Play či v dramatu HBO The Newsroom.

Harbour se také objevil v řadě divadelních her a získal řadu ocenění za své herecké výkony, upozornily stránky broadway.com. Na Broadwayi hrál také ve hrách Glengarry Glen Ross, Kupec benátský, Pobřeží Utopie, Vynález lásky a Vyvolávač deště.

Kromě filmů a televizních seriálů se Harbour objevil také v řadě reklamních spotů a daboval různé videoherní postavy. Jeho herecké umění je ceněno po celém světě a jeho role ve filmech a televizních seriálech jsou oblíbené mezi fanoušky.

Manželství se slavnou zpěvačkou

Osobní život Davida Harboura je poměrně skrytý a herec o něm moc nemluví. Je však známo, že je ženatý se zpěvačkou Lily Allen a že má s manželkou dvě děti, píše pagesix.com. Harbour se také zapojuje do různých charitativních akcí a je velkým zastáncem ochrany životního prostředí.

V jednom rozhovoru pro jednu z médií prohlásil David Harbour: „Herectví pro mě znamená hodně. Je to způsob, jak mohu vyjádřit sebe sama a sdělit příběhy, které mi leží na srdci. Je to také způsob, jak mohu pomoci lidem vidět svět z jiného úhlu pohledu a přemýšlet o věcech jinak.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -