- Reklama -

Noah Schnapp promluvil o tom, jesli je Will ze Stranger Things gay

V mnoha náznacích se v poslední řadě ukazovala „jinakost“ Willa Byera víc než kdy předtím. Jak to ale je ve skutečnosti s jeho sexualitou? Opravdu je gay, jak se říká? A dojde vůbec k jeho coming outu? O celé věci konečně promluvil jeho představitel Noah Schnapp.

- Reklama -

Od roku 2016, kdy seriál Stranger Things začal vysílat na Netflixu, se fanoušci fanoušci dohadují, zda je Will Byers opravdu gay. Poprvé na tohle téma narazila v první řadě jeho matka Joyce, která říkala, že Will byl před svým zmizením šikanován.

„Je to citlivý kluk. Lonnie o něm říkával, že je teplý,“ vysvětlovala.

Poté už se o Willově sexualitě nikdo nezmiňoval, ve 2. a 3. sérii se ale objevilo několik scén s dalšími náznaky, které fanoušky vedly k domněnce, že Will je gay.

Ale je tomu skutečně tak?

Podle Noaha Schnappa a jeho hereckých kolegů je naprosto v pořadku, že je Willova sexualita zatím probírána jen v náznacích. „To je na tom to krásné,“ řekl Schnapp v rozhovoru pro Variety. „Záleží jen na interpretaci diváků, jestli je to Will, který tak trochu odmítá dospět a dospívá pomaleji než jeho kamarádi, nebo jestli je opravdu gay.“

Dlouho očekávané dvoudílné zakončení 4. série přineslo v tomto směru určitýt zlom, když se Will o vnitřních pocitech lidí, co „to mají jinak“ rozpovídal ve scéně s Mikem Wheelerem (Finn Wolfhard). Fanoušci si podle webu screenrant.com myslí, že Willův monolog z důvěrné konverzace s jeho nejbližším kamarádem potvrzuje spekulace o tom, že Will je gay.

Will totiž s Mikem mluvil ve skutečnosti o El, ale snadno se do jeho útěšných slov schovalo i jakého vlastní poselství: „Někdy si myslím, že je to příliš děsivé, takhle se otevřít – říct ostatním to, co opravdu cítíš, zvlášť lidem, na kterých ti nejvíc záleží,“ říkal Will. „Protože co když – co když se jim pravda nebude líbit?“

Jiná doba, jiný přístup

Vzhledem ke skutečnosti, že se seriál odehrává v 80. letech je možná Willova opatrnost s probíráním vlastních sklonů na místě. Že není s Willovým coming outem kam spěchat, si ostatně myslí i Millie Bobby Brownová, která hraje Jedenáctku.

„Je rok 2022 a my už nemusíme věci škatulkovat,“ řekla herečka. „Na Willově postavě je opravdu hezké, že je to jen lidská bytost, která bojuje se svými osobními démony a problémy. Tolik dětí tam venku se v sobě nevyzná stejně, a to je v pořádku… A je v pořádku, abychom věci neoznačovali.“

Herečka dodala, že Noah Schnapp může být díky roli Willa „vzorem pro děti, které nevědí, čím si procházejí, když vyrůstají“.

Lásku s Mikem potvrdil Hopper

A jak je to s Willovou náklonností k Mikeovi? Tu ještě před vydáním posledních dílů 4. série de facto povrdil David Harbour, který hraje fanoušky oblíbeného Jima Hoppera. Promluvil totiž o tom, jestli spolu nezačnou chodit Will a El, jak se domnívali někteří fanoušci. „Pokud jste seriál sledovali, měli byste vědět, že Will nemá o El zájem. Zajímá se o někoho jiného ze skupiny,“ řekl Harbour podle bustle.com. „Will chce být do konce života ve sklepě s Mikem a hrát dungeons and dragons.“

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -