- Reklama -

Já, legenda 2 naváže na původní příběh a přináší zvrat: Will Smith přežil

Pproducent společnosti Warner Bros Akiva Goldsmith odhalil další novinky týkající se očekávaného pokračování postapokalyptického thrilleru Já, legenda 2. Goldsmith prohlásil, že pokračování se bude inspirovat hrou The Last of Us.

- Reklama -

Příběh filmu Já, legenda, který byl natočen podle románu Richarda Mathesona z roku 1954, vypráví o statečném úsilí Willa Smithe, který ztvárnil virologa jménem Dr. Robert Neville. Bojoval proti strašlivému viru, který se zrodil při léčbě rakoviny a který lidstvo postihl nejtěžší a nejsmrtelnější chorobou. Svět ležel v troskách a jedinými přeživšími zbytky lidstva byli noční tvorové a mutanti. Doktor Neville díky své nezlomné statečnosti bojoval o nalezení léku a přežití tváří v tvář těmto strašlivým bestiím.

V Já, legenda 2 se objeví i Michael B. Jordan

Zpráva webu deadline.com informuje, že zhledem k úspěchu původního filmu, který celosvětově vydělal 585 milionů dolarů, se v obsazení Já, legenda 2 objeví Smith a Michael B. Jordan. Akiva Goldsmith nastínil přístup pokračování k původnímu příběhu.

„Začne to o několik desetiletí později než jednička. Jsem posedlý hrou The Last of Us, kde vidíme svět těsně po apokalypse, ale také po 20-30 letech,“ prohlásil Goldsmith. „Vidíte, jak si země znovu získává svět, a v otázce, co se stane, když člověk ustoupí z role hlavního nájemce, je něco krásného. To bude v New Yorku obzvlášť vizuální. Nevím, jestli vylezou na Empire State Building, ale možnosti jsou nekonečné.“

Inspirace úspěšným seriálem

Goldsmith také prozradil, jak bude pokračování Já, legenda navazovat na první film, píše inverse.com. Stane se tak podle alternativního konce, v němž Smithův Neville přežil, místo aby zahynul. „Navážeme na původní Mathesonovu knihu a alternativní konec na rozdíl od uvolněného konce v původním filmu,“ řekl. „Matheson mluvil o tom, že čas člověka na planetě jako dominantního druhu se chýlí ke konci. To je opravdu zajímavá věc, kterou se chystáme prozkoumat. Bude tam o něco větší věrnost původnímu textu.“

- Reklama -

Seriál The Last of Us na HBO přitahuje rekordní pozornost i uznání kritiků a podobnost mezi postapokalyptickým zombie dramatem a virovými mutanty ze seriálu Já, legenda tak představuje slibné možnosti. Bohaté, na člověka zaměřené příběhy mezi monstry a troskami budou jistě poutavé i pro diváky.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -