- Reklama -

Jak zemřel Jeffrey Dahmer? Díky spoluvězni stejně krutě, jak slavný kanibal žil

Jeffrey Dahmer, jeden z nejznámějších a nejplodnějších sériových vrahů v dějinách USA, byl pro své hrůzné vraždy známý jako Kanibal z Milwaukee.

- Reklama -

Aby údajně ukojil své sexuální choutky, zabil Jeffrey Dahmer v letech 1978-1991 v Milwaukee ve Wisconsinu nejméně 17 osob. Většinou šlo o barevné homosexuály.

Poté, co své oběti – z nichž některým bylo pouhých 14 let – zdrogoval, mučil je a zabil, jejich ostatky buď zkonzumoval, nebo si některé z jejich těl uložil ve svém bytě, aby je později použil k sexuálním praktikám, píše time.com.

Nešlo mu jen o černochy, jak se myslelo

Bez přítomnosti právníka se Dahmer nakonec v nahraných rozhovorech dobrovolně přiznal k tomu, co udělal. Vyvrátil domněnku, že by se cíleně zaměřoval na lidi jiné barvy pleti, a místo toho uvedl, že měl „preferovaný fyzický typ“.

Limitovaný seriál o jeho činech přišel v době, kdy je zájem o média zabývající se skutečnými zločiny rekordně vysoký, a to i díky komediím jako „Jen vraždy v budově„, které si ze zájmu o skutečné zločiny utahují.

Je ale jednou, jak se to dozvěděli, pravdou je, že v dnešní době o krutých činech tohoto zločince mluví každý. Každý o nich ví. Jenže ví se také, jak zemřel? Ne tak dobře…

Nakonec ho ubil spoluvězeň

Jak se to tedy stalo? Dne 28. listopadu 1994 Dahmera ubil k smrti spoluvězeň Christopher Scarver! Jeffrey Dahmer totiž nakonec unikl trestu smrti, přestože spáchal ohavné zločiny (a ačkoli on sám si svou smrt přál). Za svá provinění vyfasoval 25 let, informuje stylecaster.com. Přibližně ve stejné době, kdy Dahmer v roce 1992 nastoupil do věznice, nastoupil do ní i Scarver, který si zde rovněž odpykával 25letý trest za ozbrojenou loupež, která se stala smrtelnou.

Bezpečnost sériového vraha byla pro zaměstnance věznice pd prvního dne velkou starostí. Deník New York Times tehdy uvedl, že Dahmer strávil první rok ve vězení v ochranné izolaci. Úřady se domnívaly, že jeho zabití by odsouzenému jako nejznámějšímu vrahovi státu mohlo zajistit „čestné místo ve vězeňském světě“.

První atentát Jeffrey Dahmer přežil

Později úřady považovaly za bezpečné, aby byl začleněn do populace 622 vězňů. Jenže šeredně se pletli. V červenci 1992 byl na Dahmera spáchán první atentát. Jeden z vězňů vzal podomácku vyrobený plastový nůž a neúspěšně se pokusil Dahmerovi podříznout hrdlo. Nikdo nebyl zraněn a zaměstnanci věznice se domnívali, že se jedná o ojedinělý incident.

Jak ukázal Christopher Scarver, nešlo. Dahmer se tak nakonec přece jen dočkal za své zločiny zaslouženého trestu. Vhodný konec vrahova života, chtělo by se říct.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -