- Reklama -

Jak zemřel Jeffrey Dahmer? Díky spoluvězni stejně krutě, jak slavný kanibal žil

Jeffrey Dahmer, jeden z nejznámějších a nejplodnějších sériových vrahů v dějinách USA, byl pro své hrůzné vraždy známý jako Kanibal z Milwaukee.

- Reklama -

Aby údajně ukojil své sexuální choutky, zabil Jeffrey Dahmer v letech 1978-1991 v Milwaukee ve Wisconsinu nejméně 17 osob. Většinou šlo o barevné homosexuály.

Poté, co své oběti – z nichž některým bylo pouhých 14 let – zdrogoval, mučil je a zabil, jejich ostatky buď zkonzumoval, nebo si některé z jejich těl uložil ve svém bytě, aby je později použil k sexuálním praktikám, píše time.com.

Nešlo mu jen o černochy, jak se myslelo

Bez přítomnosti právníka se Dahmer nakonec v nahraných rozhovorech dobrovolně přiznal k tomu, co udělal. Vyvrátil domněnku, že by se cíleně zaměřoval na lidi jiné barvy pleti, a místo toho uvedl, že měl „preferovaný fyzický typ“.

Limitovaný seriál o jeho činech přišel v době, kdy je zájem o média zabývající se skutečnými zločiny rekordně vysoký, a to i díky komediím jako „Jen vraždy v budově„, které si ze zájmu o skutečné zločiny utahují.

- Reklama -

Je ale jednou, jak se to dozvěděli, pravdou je, že v dnešní době o krutých činech tohoto zločince mluví každý. Každý o nich ví. Jenže ví se také, jak zemřel? Ne tak dobře…

Nakonec ho ubil spoluvězeň

Jak se to tedy stalo? Dne 28. listopadu 1994 Dahmera ubil k smrti spoluvězeň Christopher Scarver! Jeffrey Dahmer totiž nakonec unikl trestu smrti, přestože spáchal ohavné zločiny (a ačkoli on sám si svou smrt přál). Za svá provinění vyfasoval 25 let, informuje stylecaster.com. Přibližně ve stejné době, kdy Dahmer v roce 1992 nastoupil do věznice, nastoupil do ní i Scarver, který si zde rovněž odpykával 25letý trest za ozbrojenou loupež, která se stala smrtelnou.

Bezpečnost sériového vraha byla pro zaměstnance věznice pd prvního dne velkou starostí. Deník New York Times tehdy uvedl, že Dahmer strávil první rok ve vězení v ochranné izolaci. Úřady se domnívaly, že jeho zabití by odsouzenému jako nejznámějšímu vrahovi státu mohlo zajistit „čestné místo ve vězeňském světě“.

První atentát Jeffrey Dahmer přežil

Později úřady považovaly za bezpečné, aby byl začleněn do populace 622 vězňů. Jenže šeredně se pletli. V červenci 1992 byl na Dahmera spáchán první atentát. Jeden z vězňů vzal podomácku vyrobený plastový nůž a neúspěšně se pokusil Dahmerovi podříznout hrdlo. Nikdo nebyl zraněn a zaměstnanci věznice se domnívali, že se jedná o ojedinělý incident.

Jak ukázal Christopher Scarver, nešlo. Dahmer se tak nakonec přece jen dočkal za své zločiny zaslouženého trestu. Vhodný konec vrahova života, chtělo by se říct.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -