- Reklama -

Jak zemřel Jeffrey Dahmer? Díky spoluvězni stejně krutě, jak slavný kanibal žil

Jeffrey Dahmer, jeden z nejznámějších a nejplodnějších sériových vrahů v dějinách USA, byl pro své hrůzné vraždy známý jako Kanibal z Milwaukee.

- Reklama -

Aby údajně ukojil své sexuální choutky, zabil Jeffrey Dahmer v letech 1978-1991 v Milwaukee ve Wisconsinu nejméně 17 osob. Většinou šlo o barevné homosexuály.

Poté, co své oběti – z nichž některým bylo pouhých 14 let – zdrogoval, mučil je a zabil, jejich ostatky buď zkonzumoval, nebo si některé z jejich těl uložil ve svém bytě, aby je později použil k sexuálním praktikám, píše time.com.

Nešlo mu jen o černochy, jak se myslelo

Bez přítomnosti právníka se Dahmer nakonec v nahraných rozhovorech dobrovolně přiznal k tomu, co udělal. Vyvrátil domněnku, že by se cíleně zaměřoval na lidi jiné barvy pleti, a místo toho uvedl, že měl „preferovaný fyzický typ“.

Limitovaný seriál o jeho činech přišel v době, kdy je zájem o média zabývající se skutečnými zločiny rekordně vysoký, a to i díky komediím jako „Jen vraždy v budově„, které si ze zájmu o skutečné zločiny utahují.

- Reklama -

Je ale jednou, jak se to dozvěděli, pravdou je, že v dnešní době o krutých činech tohoto zločince mluví každý. Každý o nich ví. Jenže ví se také, jak zemřel? Ne tak dobře…

Nakonec ho ubil spoluvězeň

Jak se to tedy stalo? Dne 28. listopadu 1994 Dahmera ubil k smrti spoluvězeň Christopher Scarver! Jeffrey Dahmer totiž nakonec unikl trestu smrti, přestože spáchal ohavné zločiny (a ačkoli on sám si svou smrt přál). Za svá provinění vyfasoval 25 let, informuje stylecaster.com. Přibližně ve stejné době, kdy Dahmer v roce 1992 nastoupil do věznice, nastoupil do ní i Scarver, který si zde rovněž odpykával 25letý trest za ozbrojenou loupež, která se stala smrtelnou.

Bezpečnost sériového vraha byla pro zaměstnance věznice pd prvního dne velkou starostí. Deník New York Times tehdy uvedl, že Dahmer strávil první rok ve vězení v ochranné izolaci. Úřady se domnívaly, že jeho zabití by odsouzenému jako nejznámějšímu vrahovi státu mohlo zajistit „čestné místo ve vězeňském světě“.

První atentát Jeffrey Dahmer přežil

Později úřady považovaly za bezpečné, aby byl začleněn do populace 622 vězňů. Jenže šeredně se pletli. V červenci 1992 byl na Dahmera spáchán první atentát. Jeden z vězňů vzal podomácku vyrobený plastový nůž a neúspěšně se pokusil Dahmerovi podříznout hrdlo. Nikdo nebyl zraněn a zaměstnanci věznice se domnívali, že se jedná o ojedinělý incident.

Jak ukázal Christopher Scarver, nešlo. Dahmer se tak nakonec přece jen dočkal za své zločiny zaslouženého trestu. Vhodný konec vrahova života, chtělo by se říct.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -