- Reklama -

Kde se natáčel Zaklínač? Proč se v Čechách točilo jen krátce?

Zaklínač s Henrym Cavillem v hlavní roli Geralta, zmutovaného lovce příšer, se vrací s 2. řadou. A s tím se vrací i otázka: kde se natáčel Zaklínač?

- Reklama -

Dlouhé dva roky po uvedení první série se předplatitelé Netflixu těší, co Zaklínač (v originále The Witcher) ukáže tentokrát. Jisté je to, že se vše opět bude odehrávat v okouzlujícím prostředí. To ale vede mnoho fanoušků k několika otázkám. Za prvé – kde se vlastně celý Zaklínač odehrává? A za druhé – kde se natáčel Zaklínač?

Pojďte si se Světohledem na obě otázky odpovědět.

Kde se odehrává děj Zaklínače?


Předpokládá se, že i 2. řada seriálu Zaklínač se odehraje na Zemi na nepojmenovaném kontinentu, na kterém leží Severní království a Nilfgaardská říše, informuje fanouškovský web Zaklínače witcher.fandom.com. Prostředí je velmi podobné Zemi, jak ji známe, až na to, že v tomto světě existuje magie, draci a další mystické bytosti.

Jednoznačnou odpověď nenajdeme ani na to, v jakém časovém období prožívá Geralt svá dobrodružství. S ohledem na kulisy a vzhled prostředí by se ale dalo soudit, že jde o dobu kolem 15. století. Možná o něco dříve, sedělo by i období renesance. 

- Reklama -

Kde se natáčel Zaklínač?

Kulisy Zaklínače 1. řadě byly ohromující a zásluhu na tom má i naše republika. Natáčení probíhalo po celém světě, ale krom Budapešti, Rakouska nebo kanárských ostrovů nelze pominout, že pár záběrů vzniklo i při natáčení v České republice, informuje scotsman.com.

V 2. řadě to bylo trochu jiné. Především kvůli pandemii koronaviru nemohla produkce natáčet v zahraničí tolik jako v 1. řadě. Všechny nové díly proto vznikly většinou v okolí Velké Británie.

Štáb strávil natáčením seriálu přibližně pět měsíců, z nichž velkou část pobýval v oblasti Lake District a jejím okolí. Mezi místa natáčení patřily například lom Hodge Close, jeskyně Rydal a jezero Blea Tarn.

Dalším klíčovým místem bylo Ilkley Moor v Yorkshiru, kde se nachází Cow and Calf, velký skalní útvar oblíbený mezi milovníky lezení. Natáčení probíhalo také v Surrey, kde se Henry Cavill ukázal v kostýmu Geralta u rybníka Frensham Little Pond.

Geraltovi se v kopcích líbilo

Fiktivní město nechal Netflix postavit v Arborfield Studios ve Wokinghamu, kde se natáčel i hraný remake Disneyho filmu Aladin.

„Děkujeme, že jste nás všechny hostili při natáčení druhé série Zaklínače. Doufám, že se brzy vrátím do vašich kopců, dálek a hor. Zůstaňte silní a v bezpečí, přátelé,“ napsal Cavill na Instagram, když herci a štáb opouštěli Yorkshire.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -