- Reklama -

Kde se natáčel Zaklínač? Proč se v Čechách točilo jen krátce?

Zaklínač s Henrym Cavillem v hlavní roli Geralta, zmutovaného lovce příšer, se vrací s 2. řadou. A s tím se vrací i otázka: kde se natáčel Zaklínač?

- Reklama -

Dlouhé dva roky po uvedení první série se předplatitelé Netflixu těší, co Zaklínač (v originále The Witcher) ukáže tentokrát. Jisté je to, že se vše opět bude odehrávat v okouzlujícím prostředí. To ale vede mnoho fanoušků k několika otázkám. Za prvé – kde se vlastně celý Zaklínač odehrává? A za druhé – kde se natáčel Zaklínač?

Pojďte si se Světohledem na obě otázky odpovědět.

Kde se odehrává děj Zaklínače?


Předpokládá se, že i 2. řada seriálu Zaklínač se odehraje na Zemi na nepojmenovaném kontinentu, na kterém leží Severní království a Nilfgaardská říše, informuje fanouškovský web Zaklínače witcher.fandom.com. Prostředí je velmi podobné Zemi, jak ji známe, až na to, že v tomto světě existuje magie, draci a další mystické bytosti.

Jednoznačnou odpověď nenajdeme ani na to, v jakém časovém období prožívá Geralt svá dobrodružství. S ohledem na kulisy a vzhled prostředí by se ale dalo soudit, že jde o dobu kolem 15. století. Možná o něco dříve, sedělo by i období renesance. 

Kde se natáčel Zaklínač?

Kulisy Zaklínače 1. řadě byly ohromující a zásluhu na tom má i naše republika. Natáčení probíhalo po celém světě, ale krom Budapešti, Rakouska nebo kanárských ostrovů nelze pominout, že pár záběrů vzniklo i při natáčení v České republice, informuje scotsman.com.

V 2. řadě to bylo trochu jiné. Především kvůli pandemii koronaviru nemohla produkce natáčet v zahraničí tolik jako v 1. řadě. Všechny nové díly proto vznikly většinou v okolí Velké Británie.

Štáb strávil natáčením seriálu přibližně pět měsíců, z nichž velkou část pobýval v oblasti Lake District a jejím okolí. Mezi místa natáčení patřily například lom Hodge Close, jeskyně Rydal a jezero Blea Tarn.

Dalším klíčovým místem bylo Ilkley Moor v Yorkshiru, kde se nachází Cow and Calf, velký skalní útvar oblíbený mezi milovníky lezení. Natáčení probíhalo také v Surrey, kde se Henry Cavill ukázal v kostýmu Geralta u rybníka Frensham Little Pond.

Geraltovi se v kopcích líbilo

Fiktivní město nechal Netflix postavit v Arborfield Studios ve Wokinghamu, kde se natáčel i hraný remake Disneyho filmu Aladin.

„Děkujeme, že jste nás všechny hostili při natáčení druhé série Zaklínače. Doufám, že se brzy vrátím do vašich kopců, dálek a hor. Zůstaňte silní a v bezpečí, přátelé,“ napsal Cavill na Instagram, když herci a štáb opouštěli Yorkshire.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -