- Reklama -

Kde se natáčel Zaklínač? Proč se v Čechách točilo jen krátce?

Zaklínač s Henrym Cavillem v hlavní roli Geralta, zmutovaného lovce příšer, se vrací s 2. řadou. A s tím se vrací i otázka: kde se natáčel Zaklínač?

- Reklama -

Dlouhé dva roky po uvedení první série se předplatitelé Netflixu těší, co Zaklínač (v originále The Witcher) ukáže tentokrát. Jisté je to, že se vše opět bude odehrávat v okouzlujícím prostředí. To ale vede mnoho fanoušků k několika otázkám. Za prvé – kde se vlastně celý Zaklínač odehrává? A za druhé – kde se natáčel Zaklínač?

Pojďte si se Světohledem na obě otázky odpovědět.

Kde se odehrává děj Zaklínače?


Předpokládá se, že i 2. řada seriálu Zaklínač se odehraje na Zemi na nepojmenovaném kontinentu, na kterém leží Severní království a Nilfgaardská říše, informuje fanouškovský web Zaklínače witcher.fandom.com. Prostředí je velmi podobné Zemi, jak ji známe, až na to, že v tomto světě existuje magie, draci a další mystické bytosti.

Jednoznačnou odpověď nenajdeme ani na to, v jakém časovém období prožívá Geralt svá dobrodružství. S ohledem na kulisy a vzhled prostředí by se ale dalo soudit, že jde o dobu kolem 15. století. Možná o něco dříve, sedělo by i období renesance. 

- Reklama -

Kde se natáčel Zaklínač?

Kulisy Zaklínače 1. řadě byly ohromující a zásluhu na tom má i naše republika. Natáčení probíhalo po celém světě, ale krom Budapešti, Rakouska nebo kanárských ostrovů nelze pominout, že pár záběrů vzniklo i při natáčení v České republice, informuje scotsman.com.

V 2. řadě to bylo trochu jiné. Především kvůli pandemii koronaviru nemohla produkce natáčet v zahraničí tolik jako v 1. řadě. Všechny nové díly proto vznikly většinou v okolí Velké Británie.

Štáb strávil natáčením seriálu přibližně pět měsíců, z nichž velkou část pobýval v oblasti Lake District a jejím okolí. Mezi místa natáčení patřily například lom Hodge Close, jeskyně Rydal a jezero Blea Tarn.

Dalším klíčovým místem bylo Ilkley Moor v Yorkshiru, kde se nachází Cow and Calf, velký skalní útvar oblíbený mezi milovníky lezení. Natáčení probíhalo také v Surrey, kde se Henry Cavill ukázal v kostýmu Geralta u rybníka Frensham Little Pond.

Geraltovi se v kopcích líbilo

Fiktivní město nechal Netflix postavit v Arborfield Studios ve Wokinghamu, kde se natáčel i hraný remake Disneyho filmu Aladin.

„Děkujeme, že jste nás všechny hostili při natáčení druhé série Zaklínače. Doufám, že se brzy vrátím do vašich kopců, dálek a hor. Zůstaňte silní a v bezpečí, přátelé,“ napsal Cavill na Instagram, když herci a štáb opouštěli Yorkshire.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -