- Reklama -

Kde se natáčel Zaklínač? Proč se v Čechách točilo jen krátce?

Zaklínač s Henrym Cavillem v hlavní roli Geralta, zmutovaného lovce příšer, se vrací s 2. řadou. A s tím se vrací i otázka: kde se natáčel Zaklínač?

- Reklama -

Dlouhé dva roky po uvedení první série se předplatitelé Netflixu těší, co Zaklínač (v originále The Witcher) ukáže tentokrát. Jisté je to, že se vše opět bude odehrávat v okouzlujícím prostředí. To ale vede mnoho fanoušků k několika otázkám. Za prvé – kde se vlastně celý Zaklínač odehrává? A za druhé – kde se natáčel Zaklínač?

Pojďte si se Světohledem na obě otázky odpovědět.

Kde se odehrává děj Zaklínače?


Předpokládá se, že i 2. řada seriálu Zaklínač se odehraje na Zemi na nepojmenovaném kontinentu, na kterém leží Severní království a Nilfgaardská říše, informuje fanouškovský web Zaklínače witcher.fandom.com. Prostředí je velmi podobné Zemi, jak ji známe, až na to, že v tomto světě existuje magie, draci a další mystické bytosti.

Jednoznačnou odpověď nenajdeme ani na to, v jakém časovém období prožívá Geralt svá dobrodružství. S ohledem na kulisy a vzhled prostředí by se ale dalo soudit, že jde o dobu kolem 15. století. Možná o něco dříve, sedělo by i období renesance. 

Kde se natáčel Zaklínač?

Kulisy Zaklínače 1. řadě byly ohromující a zásluhu na tom má i naše republika. Natáčení probíhalo po celém světě, ale krom Budapešti, Rakouska nebo kanárských ostrovů nelze pominout, že pár záběrů vzniklo i při natáčení v České republice, informuje scotsman.com.

V 2. řadě to bylo trochu jiné. Především kvůli pandemii koronaviru nemohla produkce natáčet v zahraničí tolik jako v 1. řadě. Všechny nové díly proto vznikly většinou v okolí Velké Británie.

Štáb strávil natáčením seriálu přibližně pět měsíců, z nichž velkou část pobýval v oblasti Lake District a jejím okolí. Mezi místa natáčení patřily například lom Hodge Close, jeskyně Rydal a jezero Blea Tarn.

Dalším klíčovým místem bylo Ilkley Moor v Yorkshiru, kde se nachází Cow and Calf, velký skalní útvar oblíbený mezi milovníky lezení. Natáčení probíhalo také v Surrey, kde se Henry Cavill ukázal v kostýmu Geralta u rybníka Frensham Little Pond.

Geraltovi se v kopcích líbilo

Fiktivní město nechal Netflix postavit v Arborfield Studios ve Wokinghamu, kde se natáčel i hraný remake Disneyho filmu Aladin.

„Děkujeme, že jste nás všechny hostili při natáčení druhé série Zaklínače. Doufám, že se brzy vrátím do vašich kopců, dálek a hor. Zůstaňte silní a v bezpečí, přátelé,“ napsal Cavill na Instagram, když herci a štáb opouštěli Yorkshire.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -