- Reklama -

Kde se natáčel Zaklínač? Proč se v Čechách točilo jen krátce?

Zaklínač s Henrym Cavillem v hlavní roli Geralta, zmutovaného lovce příšer, se vrací s 2. řadou. A s tím se vrací i otázka: kde se natáčel Zaklínač?

- Reklama -

Dlouhé dva roky po uvedení první série se předplatitelé Netflixu těší, co Zaklínač (v originále The Witcher) ukáže tentokrát. Jisté je to, že se vše opět bude odehrávat v okouzlujícím prostředí. To ale vede mnoho fanoušků k několika otázkám. Za prvé – kde se vlastně celý Zaklínač odehrává? A za druhé – kde se natáčel Zaklínač?

Pojďte si se Světohledem na obě otázky odpovědět.

Kde se odehrává děj Zaklínače?


Předpokládá se, že i 2. řada seriálu Zaklínač se odehraje na Zemi na nepojmenovaném kontinentu, na kterém leží Severní království a Nilfgaardská říše, informuje fanouškovský web Zaklínače witcher.fandom.com. Prostředí je velmi podobné Zemi, jak ji známe, až na to, že v tomto světě existuje magie, draci a další mystické bytosti.

Jednoznačnou odpověď nenajdeme ani na to, v jakém časovém období prožívá Geralt svá dobrodružství. S ohledem na kulisy a vzhled prostředí by se ale dalo soudit, že jde o dobu kolem 15. století. Možná o něco dříve, sedělo by i období renesance. 

Kde se natáčel Zaklínač?

Kulisy Zaklínače 1. řadě byly ohromující a zásluhu na tom má i naše republika. Natáčení probíhalo po celém světě, ale krom Budapešti, Rakouska nebo kanárských ostrovů nelze pominout, že pár záběrů vzniklo i při natáčení v České republice, informuje scotsman.com.

V 2. řadě to bylo trochu jiné. Především kvůli pandemii koronaviru nemohla produkce natáčet v zahraničí tolik jako v 1. řadě. Všechny nové díly proto vznikly většinou v okolí Velké Británie.

Štáb strávil natáčením seriálu přibližně pět měsíců, z nichž velkou část pobýval v oblasti Lake District a jejím okolí. Mezi místa natáčení patřily například lom Hodge Close, jeskyně Rydal a jezero Blea Tarn.

Dalším klíčovým místem bylo Ilkley Moor v Yorkshiru, kde se nachází Cow and Calf, velký skalní útvar oblíbený mezi milovníky lezení. Natáčení probíhalo také v Surrey, kde se Henry Cavill ukázal v kostýmu Geralta u rybníka Frensham Little Pond.

Geraltovi se v kopcích líbilo

Fiktivní město nechal Netflix postavit v Arborfield Studios ve Wokinghamu, kde se natáčel i hraný remake Disneyho filmu Aladin.

„Děkujeme, že jste nás všechny hostili při natáčení druhé série Zaklínače. Doufám, že se brzy vrátím do vašich kopců, dálek a hor. Zůstaňte silní a v bezpečí, přátelé,“ napsal Cavill na Instagram, když herci a štáb opouštěli Yorkshire.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -