- Reklama -

Kdo je kdo v seriálu Královna Šarlota

Připravte se na další cestu oslnivým světem regentského Londýna s šestidílnou minisérií Královna Šarlota, která proniká do života královny Šarloty a krále Jiřího III a dějově předchází seriálu Bridgertonovi.

- Reklama -

Spin-off Bridgertonových Královna Šarlota nás zavede do počátků vztahu Šarloty a Jiřího, kdy mladá královna přijíždí z Německa a bezhlavě se zamiluje do citlivého a hvězdami posedlého krále Jiřího. Jejich milostný příběh se ovšem neobejde bez řady tajemství a komplikací. Šarlota je zděšená, že její děti nemají královské dědice, zatímco král Jiří se touží zbavit svých královských povinností. Mezitím princezna Augusta, králova matka, ví o některých jeho nekonvenčních životních rozhodnutích.

Časová osa seriálu je rozdělena mezi dvě různá období, přičemž do rolí starších verzí postav se vracejí známé tváře z Bridgertonu, píše marieclaire.com. Lady Danbury, kterou hraje Adjoa Andohová, je šlechtična, která se spřátelí s královnou a zajistí si novou roli u dvora, zatímco mladá Violet, kterou ztvárnila Connie Jenkins-Greigová, se později stane vévodkyní Bridgertonovou.

Povinnost pro fanoušky Bridgertonových

Nejsou to však jen staré známé postavy, na které se fanoušci mohou těšit – v plné síle se znovu projeví i skvostná vizuální stránka a kostýmy, kterými jsou Bridgertonovi proslulí. Luxusní šaty nás přenesou do 18. století a vtáhnou nás do světa plesů, soubojů a aristokratických skandálů.

V průběhu seriálu uvidíme, jak minulost formovala královnu Šarlotu a krále Jiřího a jak se jejich vztah vyvíjí v čase. Seriál má přitom veškerou romantiku a tajemství, která vedla k tak trochu záhadnému páru, který známe z Bridgertonových.

- Reklama -

Takže pokud jste fanoušky dobových dramat nebo se prostě nemůžete nabažit třpytivého světa regentského Londýna, je pro vás Královna Šarlota povinností.

Obsazení seriálu Královna Charlotte:

Královna Charlotte – India Amarteifio a Golda Rosheuvelová

– Mladá královna přijíždí z Německa a později je zděšena tím, že její děti nemají královské dědice.

Král Jiří III – Corey Mylchreest

– Král je citlivá duše se zálibou v pozorování hvězd a touží se zbavit svých královských povinností.

Lady Danburyová – Arsema Thomasová a Adjoa Andohová

– Šlechtična Agatha se spřátelí s královnou a zajistí si novou roli u dvora.

Princezna Augusta – Michelle Fairley

– Matka krále Jiřího si je vědoma některých jeho netradičních životních rozhodnutí.

Violet – Connie Jenkins-Greigová a Ruth Gemmellová

– Dvanáctiletá dívka se později stane vdovou vikomtkou Bridgertonovou.

Adolf – Tunji Kasim

– Charlottin bratr trvá na tom, že neměl jinou možnost než přijmout navrhovaný svazek mezi jejich a britskou královskou rodinou.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -