- Reklama -

Co šňupe královna v 2. řadě seriálu Bridgertonovi?

Po dlouhém čekání se fanoušci seriálu Bridgertonovi dočkali nových epizod. A v nich nešlo přehlédnout podivný zvyk královny, která v několika dílech cosi šňupe ze stříbrné lžičky. Co to bylo?

- Reklama -

Královna Charlotte (hraje ji Golda Rosheuvelová) hraje ve druhé seriálu Bridgertonovi velkou roli, protože se snaží zorganizovat dokonalou svatbu pro svůj „Diamant sezóny“, debutantku Edwinu Sharmovou (Charithra Chandranová). A velmi často, když se královna v záběru objeví, jí někdo přinese podnos, ze kterého něco šňupe.

(POZOR: Tento článek obsahuje spoilery 2. řady seriálu Bridgertonovi)

Královna si podle všeho dopřává šňupací tabák, což není pro dobu, v níž se seriál Netflixu odehrává, nic neobvyklého. Šňupací tabák byl totiž v období regentství považován za pochoutku. Šňupání tabáku bylo navíc poměrně drahé, což znamenalo, že ne každý si tohle „povyražení“ dopřál.

Šňupání tabáku bylo známkou bohatství

V regentské éře si šňupací tabák kupovali většinou bohatí lidé. A k těm rozhodně představitelka královny patří. Podle některých postav v seriálu královna tabáku natolik propadla, že se na něm stala závislá. Což by se směle dalo přirovnat k někomu, kdo v dnešní době hodně kouří.

I když se může zdát neobvyklé, že si královna dává šňupací tabák, je důležité si uvědomit, že to v období regentství, ve které se seriál odehrává, bylo naprosto běžné.

Na rozdíl od toho, co dělal ve třetí epizodě Colin Bridgerton…

Vyšší vrstvy se slabostí pro opium

Ten svému bratrovi daruje balíček prášku, který se podle něj používá v celé Evropě k uvolnění. A protože Benedict si v té době zrovna dělá starosti s přihláškou na uměleckou školu, vysype prášek do svého čaje.

Pochopitelně to dopadne špatně, Benedict se chová jako malé děti a celou večeři pokazí. V tomto případě se nejspíš jedná o opium, protože Colin bratrovi o té látce také řekl, mu pomáhá se soustředit. Opium se často užívalo k úlevě od bolesti, ale prodávalo se také pro rekreační užití pro bohaté.

Není proto příliš zarážející, že se ve své době běžný zvyk užívání opia objevuje v seriálu Netflixu. A bezpochyby to v celém seriálu ještě také může hrát svou roli.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -