- Reklama -

Co šňupe královna v 2. řadě seriálu Bridgertonovi?

Po dlouhém čekání se fanoušci seriálu Bridgertonovi dočkali nových epizod. A v nich nešlo přehlédnout podivný zvyk královny, která v několika dílech cosi šňupe ze stříbrné lžičky. Co to bylo?

- Reklama -

Královna Charlotte (hraje ji Golda Rosheuvelová) hraje ve druhé seriálu Bridgertonovi velkou roli, protože se snaží zorganizovat dokonalou svatbu pro svůj „Diamant sezóny“, debutantku Edwinu Sharmovou (Charithra Chandranová). A velmi často, když se královna v záběru objeví, jí někdo přinese podnos, ze kterého něco šňupe.

(POZOR: Tento článek obsahuje spoilery 2. řady seriálu Bridgertonovi)

Královna si podle všeho dopřává šňupací tabák, což není pro dobu, v níž se seriál Netflixu odehrává, nic neobvyklého. Šňupací tabák byl totiž v období regentství považován za pochoutku. Šňupání tabáku bylo navíc poměrně drahé, což znamenalo, že ne každý si tohle „povyražení“ dopřál.

Šňupání tabáku bylo známkou bohatství

V regentské éře si šňupací tabák kupovali většinou bohatí lidé. A k těm rozhodně představitelka královny patří. Podle některých postav v seriálu královna tabáku natolik propadla, že se na něm stala závislá. Což by se směle dalo přirovnat k někomu, kdo v dnešní době hodně kouří.

I když se může zdát neobvyklé, že si královna dává šňupací tabák, je důležité si uvědomit, že to v období regentství, ve které se seriál odehrává, bylo naprosto běžné.

Na rozdíl od toho, co dělal ve třetí epizodě Colin Bridgerton…

Vyšší vrstvy se slabostí pro opium

Ten svému bratrovi daruje balíček prášku, který se podle něj používá v celé Evropě k uvolnění. A protože Benedict si v té době zrovna dělá starosti s přihláškou na uměleckou školu, vysype prášek do svého čaje.

Pochopitelně to dopadne špatně, Benedict se chová jako malé děti a celou večeři pokazí. V tomto případě se nejspíš jedná o opium, protože Colin bratrovi o té látce také řekl, mu pomáhá se soustředit. Opium se často užívalo k úlevě od bolesti, ale prodávalo se také pro rekreační užití pro bohaté.

Není proto příliš zarážející, že se ve své době běžný zvyk užívání opia objevuje v seriálu Netflixu. A bezpochyby to v celém seriálu ještě také může hrát svou roli.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -