- Reklama -

Co šňupe královna v 2. řadě seriálu Bridgertonovi?

Po dlouhém čekání se fanoušci seriálu Bridgertonovi dočkali nových epizod. A v nich nešlo přehlédnout podivný zvyk královny, která v několika dílech cosi šňupe ze stříbrné lžičky. Co to bylo?

- Reklama -

Královna Charlotte (hraje ji Golda Rosheuvelová) hraje ve druhé seriálu Bridgertonovi velkou roli, protože se snaží zorganizovat dokonalou svatbu pro svůj „Diamant sezóny“, debutantku Edwinu Sharmovou (Charithra Chandranová). A velmi často, když se královna v záběru objeví, jí někdo přinese podnos, ze kterého něco šňupe.

(POZOR: Tento článek obsahuje spoilery 2. řady seriálu Bridgertonovi)

Královna si podle všeho dopřává šňupací tabák, což není pro dobu, v níž se seriál Netflixu odehrává, nic neobvyklého. Šňupací tabák byl totiž v období regentství považován za pochoutku. Šňupání tabáku bylo navíc poměrně drahé, což znamenalo, že ne každý si tohle „povyražení“ dopřál.

Šňupání tabáku bylo známkou bohatství

V regentské éře si šňupací tabák kupovali většinou bohatí lidé. A k těm rozhodně představitelka královny patří. Podle některých postav v seriálu královna tabáku natolik propadla, že se na něm stala závislá. Což by se směle dalo přirovnat k někomu, kdo v dnešní době hodně kouří.

- Reklama -

I když se může zdát neobvyklé, že si královna dává šňupací tabák, je důležité si uvědomit, že to v období regentství, ve které se seriál odehrává, bylo naprosto běžné.

Na rozdíl od toho, co dělal ve třetí epizodě Colin Bridgerton…

Vyšší vrstvy se slabostí pro opium

Ten svému bratrovi daruje balíček prášku, který se podle něj používá v celé Evropě k uvolnění. A protože Benedict si v té době zrovna dělá starosti s přihláškou na uměleckou školu, vysype prášek do svého čaje.

Pochopitelně to dopadne špatně, Benedict se chová jako malé děti a celou večeři pokazí. V tomto případě se nejspíš jedná o opium, protože Colin bratrovi o té látce také řekl, mu pomáhá se soustředit. Opium se často užívalo k úlevě od bolesti, ale prodávalo se také pro rekreační užití pro bohaté.

Není proto příliš zarážející, že se ve své době běžný zvyk užívání opia objevuje v seriálu Netflixu. A bezpochyby to v celém seriálu ještě také může hrát svou roli.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -