- Reklama -

Co šňupe královna v 2. řadě seriálu Bridgertonovi?

Po dlouhém čekání se fanoušci seriálu Bridgertonovi dočkali nových epizod. A v nich nešlo přehlédnout podivný zvyk královny, která v několika dílech cosi šňupe ze stříbrné lžičky. Co to bylo?

- Reklama -

Královna Charlotte (hraje ji Golda Rosheuvelová) hraje ve druhé seriálu Bridgertonovi velkou roli, protože se snaží zorganizovat dokonalou svatbu pro svůj „Diamant sezóny“, debutantku Edwinu Sharmovou (Charithra Chandranová). A velmi často, když se královna v záběru objeví, jí někdo přinese podnos, ze kterého něco šňupe.

(POZOR: Tento článek obsahuje spoilery 2. řady seriálu Bridgertonovi)

Královna si podle všeho dopřává šňupací tabák, což není pro dobu, v níž se seriál Netflixu odehrává, nic neobvyklého. Šňupací tabák byl totiž v období regentství považován za pochoutku. Šňupání tabáku bylo navíc poměrně drahé, což znamenalo, že ne každý si tohle „povyražení“ dopřál.

Šňupání tabáku bylo známkou bohatství

V regentské éře si šňupací tabák kupovali většinou bohatí lidé. A k těm rozhodně představitelka královny patří. Podle některých postav v seriálu královna tabáku natolik propadla, že se na něm stala závislá. Což by se směle dalo přirovnat k někomu, kdo v dnešní době hodně kouří.

- Reklama -

I když se může zdát neobvyklé, že si královna dává šňupací tabák, je důležité si uvědomit, že to v období regentství, ve které se seriál odehrává, bylo naprosto běžné.

Na rozdíl od toho, co dělal ve třetí epizodě Colin Bridgerton…

Vyšší vrstvy se slabostí pro opium

Ten svému bratrovi daruje balíček prášku, který se podle něj používá v celé Evropě k uvolnění. A protože Benedict si v té době zrovna dělá starosti s přihláškou na uměleckou školu, vysype prášek do svého čaje.

Pochopitelně to dopadne špatně, Benedict se chová jako malé děti a celou večeři pokazí. V tomto případě se nejspíš jedná o opium, protože Colin bratrovi o té látce také řekl, mu pomáhá se soustředit. Opium se často užívalo k úlevě od bolesti, ale prodávalo se také pro rekreační užití pro bohaté.

Není proto příliš zarážející, že se ve své době běžný zvyk užívání opia objevuje v seriálu Netflixu. A bezpochyby to v celém seriálu ještě také může hrát svou roli.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -