- Reklama -

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

- Reklama -

Před čtvrtou a zároveň poslední řadou seriálu Sexuální výchova, která bude mít premiéru 21. září, se Ncuti Gatwa, který hraje postavu Erica Effionga rozpovídal pro magazín Elle, jaký vliv mělo získání této role na jeho život a jakým způsobem změnilo jeho pohled na svět.

„Zrušilo to mnoho té internalizované nenávisti, kterou jsem zažíval,“ prozradil Gatwa v rozhovoru pro časopis Elle. „Po celý svůj život jsem zažíval rasismus a zároveň jsem věřil sám v sebe, věděl, že [rasisté] jsou hloupí a nevzdělaní,“ vysvětlil Gatwa v rozhovoru, který probíhal před začátkem stávky herců a scénáristů, která momentálně blokuje výrobní procesy v Hollywoodu.

Každý má svůj kmen, zjistil herec

„Ale asi to zkreslilo můj pohled na to, jak svět funguje. Donutilo mě to myslet si, že každý má tenhle názorovou předsudek a že s tím budu muset bojovat celý život – pak se naučíte, že to není pravda: můžete najít svůj kmen, můžete najít své lidi,“ dodal.

Od té doby, co ztvárnil queer černého teenagera v seriálu, se postava Erica stala mezi fanoušky oblíbenou, a za tento úspěch děkuje scenáristce Laurie Nunn.

- Reklama -

Z Goslinga se Gatwovi podlomila kolena

„Zdravím Laurie Nunn za to, že dala této gay, černé postavě nuanci a dala ji světu,“ řekl Gatwa. „Eric je tak hrdý a neostýchavý… Pro mě to bylo léčebné a pro lidi bylo skvělé vidět ho takto vyobrazeného. Naučilo mě to důležitosti být někde nějak zastoupen: je to tak silné a nezbytné.“

Mladý herec také přiznal, že byl zpočátku nejistý ohledně své role ve filmu Barbie od režisérky Gretty Gerwigové. „Byl jsem tak nervózní, že jsem za první měsíc téměř nemluvil,“ přiznal se smíchem. „Byl okamik, kdy jsem mluvil s Gretou a otočil jsem se a Ryan Gosling se na mě díval a jeho oči byly tak modré, že jsem se prostě… v jeho očích utopil.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -