- Reklama -

Netflix předplatné a cena 2022: Jak moc se vše mění, když v USA předlatné zdražuje?

Předplatitelé Netflixu v Americe nedávno obdrželi oznámení s novými sazbami za předplatné v platné pro rok 2022. Jinými slovy, podle oficiálního prohlášení došlo v USA od prosince ke zvýšení cen. Změní se Netflix předplatné a cena 2022 i v ČR?

- Reklama -

Netflix oznámil, že zdražuje, aby nabídl odběratelům „více příběhů, které vás povzbudí, které vás motivují nebo vám prostě zpříjemní den“. Prostě potřebuje zvýšit zisky, aby bylo možné nabídnout více a lepšího obsahu. Jak se kvůli tomu promění Netflix předplatné a cena 2022 u nás?

Netflix počítá, stejně jako dosud, se třemi různými plány: základním, standardním a prémiovým, bez rozdílu obsahu mezi jednotlivými z nich, jako obvykle, ale v počtu obrazovek, ke kterým je můžeme připojit, a také ve více možnostech kvality zobrazení.

Změny v předplatném v USA

Netflix v Americe podle bgr.com zdražil o 1-2 dolary. Základní varianta stojí 7,99 dolarů měsíčně, přičemž stejně jako jinde na světě je za tohle předplatné možné připojit vždy pouze jednu obrazovku a bez možnosti zobrazit obsah v HD nebo Ultra HD. Standardní varianta předplatného nyní v USA stojí 12,99 dolarů měsíčně a umožňuje sledovat obsah Netflixu na dvou obrazovkách současně, přičemž je možné jej sledovat v HD (opět: stejně jako u nás). Závěrem lze říci, že předplatné Premium vyjde na 17,99 dolarů, přičemž je samozřejmě tím, které poskytuje více možností: Předplatné nabízí 4 obrazovky najednou, čtyři zařízení pro stahování a sledování v Ultra HD.

Cena za Netflix 2022 v ČR

Na Netflix se můžete dívat na smartphonu, tabletu, Smart TV, notebooku nebo jiném streamovacím zařízení – všechno za jednu měsíční sazbu. Předplatné se pohybuje od 199 Kč do 319 Kč měsíčně, záleží na tom, které si vyberete. Ceny jsou bez příplatků, beze smluv. Detailně si Netflix předplatné a cenu pro rok 2022 můžete prohlédnout v přiložené tabulce.

- Reklama -
ČlenstvíBasicStandardPremium
RozlišeníSDFull HD4K
Počet zařízení124
Cena Netflixu za měsíc199 Kč259 Kč319 Kč

Podporovaná zařízení Netflix

Někdy chcete sledovat svou oblíbenou streamovací službu, ale ta není dostupná na tom kterém zařízení, což mění zážitek ze sledování filmů doslova v noční můru. Naštěstí pro každého, kdo má předplacenou službu Netflix, to obvykle není problém (pokud má vše aktualizováno).

V současné době je Netflix dostupný na všech hlavních streamovacích zařízeních, jako jsou Apple TV, Roku, Fire TV, Chromecast, a dokonce i Portal od Facebooku. To platí i pro většinu chytrých televizorů od společností Samsung, LG, Sony, Sharp a nespočet dalších. Mají ji i všechny konzole PlayStation a XBOX, dokonce i PS Vita, které se Sony před lety vzdala. Fanoušci Nintenda však mají smůlu a musí se spokojit s Hulu nebo YouTube. Většina chytrých telefonů, tabletů a webových prohlížečů vám také umožní sledovat Netflix bez větších problémů.

Jak funguje sdílení účtu Netflix?

Nejprve se budeme zabývat často kladenou otázkou, která se často objevuje na Googlu a webových stránkách, jako je Quora. Je sdílení účtu Netflix legální? Ano, je! Koneckonců byste si nemohli vytvořit více profilů, kdyby byly účty Netflix omezeny pouze na jednu osobu.

Platí však určité podmínky. Podle pravidel Netflixu je váš účet určený „pouze pro osobní a nekomerční použití a nesmí být sdílen s osobami mimo vaši domácnost“.

To dělá sdílení účtu třeba mezi přáteli z právnického pohledu poněkud složitější. Členy vaší domácnosti lze chápat jako rodinné příslušníky nebo spolubydlící, kteří aktuálně bydlí na stejné adrese jako vy a pravděpodobně používají stejné internetové připojení. Co se ale stane, pokud chcete sdílet svůj účet s partnerem nebo členem rodiny, pokud bydlí v jiném městě?

Zatím to Netflix nijak neřeší a podobné „šizení“ pravidel stále ještě umožňuje. Je ale otázkou, jak dlouho společnosti podobná tolerance vydrží.

Jak zrušit předplatné Netflix

Chcete-li zrušit předplatné, přejděte na stránku netflix.com/cancelplan a přihlaste se pomocí e-mailové adresy a hesla, které používáte pro svůj účet. Po přihlášení budete mít dvě možnosti. Buď můžete účet zrušit, ale používat ho až do příštího data vyúčtování, nebo můžete svůj tarif změnit a ušetřit tak každý měsíc nějaké peníze (to platí jen v případě, že si neplatíte balíček BASIC).

Poté stačí kliknout na tlačítko s nápisem Dokončit zrušení.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -