- Reklama -

Nový Zaklínač se odchýlí od knihy: Co prozradila scénáristka o 3. sérii?

Většina diváků slupla nové díly Zaklínače jako malinu. A už začali vyhlížet 3. sérii. Co se o ní ví? Že se nový Zaklínač poprvé odchýlí od své knižní předlohy!

- Reklama -

Otázkami, jaký bude nový Zaklínač, se už dnes hemží celý internet. A není divu. Seriál společnosti Netflix se stal globálním hitem a jedním z nejsledovanějších streamovacích pořadů. Ihned po uvedení se ve většině zemí vyhoupl na první místo sledovanosti. Na tom má svůj díl i nový styl vyprávění, který je zcela odlišný od toho, který jsme poznali v 1. řadě.

„Diváci si jistě všimnou, že se ve druhé sezóně hodně soustředíme na elfskou dějovou linii, která není v adaptovaném románu Krev elfů tak výrazná. A přesto vím, že ve 3. sérii představíme Scoia’tael, armádu elfů, která bojuje jménem Nilfgaardu,“ řekla scénáristka Zaklínače Lauren Schmidt Hissrich webu polygon.com. „Nevypadají zrovna skvěle. Je to docela drsný, temný příběh. Takže jsem se chtěla ujistit, že jsme jejich roli v bitvě pochopili a polidštili. Odkud přicházejí? Za co bojují? I když cestou ztratí vytyčený směr, co je jejich motivací? Neustále se díváme na Zaklínače jako na celek.“

Čeká nás minimálně 7 sérií

Lauren Schmidt Hissrich už pilně pracuje na 3. řadě. A počítá s tím, že nakonec může být Zaklínače klidně těch 7 slibovaných řad, o kterých mluvili tvůrci před začátkem natáčení. „Líbí se mi, že se sedm sezón stalo tím, k čemu směřujeme. Myslím, že i já jsem v jednu chvíli řekla něco v tom smyslu, že bych si klidně dělala tak dvacet sezón. Takže jsem ráda, že ode mě vlastně nikdo nečeká, že opravdu udělám dvacet sezón. To už bych byla mrtvá,“ směje se úvahám o předpokládané délce Hissrich.

Ta prozradila, že první a druhá sezóna Zaklínače položily základy pro „všechno obrovské, co se má stát“. „Tvůrčí proces nyní skutečně teprve začíná,“ vysvětlila Hissrich. „Máme scénáře a teď přivedeme režiséry, znovu zapojíme herce a začneme se opravdu hlouběji nořit do děje a zpětně se odrážet a ujišťovat se, že to bude dokonalá sezóna.“

Knihy jako nosný základ Zaklínače

Kvalita seriálu je nadstandardně vysoká i díky výjimečně povedené knižní předloze. A jak říká Hissrich, celý tvůrčí tým dbá na to, aby seriál atmosféru knih odrážel co nejlépe. „Vždy se vracíme ke knihám jako k hlavnímu zdroji. Věděli jsme však také, že Krev elfů, kterou druhá sezóna pokrývá, bude od samého začátku obzvlášť obtížná kniha na adaptaci. Je to kniha, kde je spousta krásných momentů postav a děje se tam spousta věcí, ale není tam moc děje, který by se posouval dopředu,“ řekla webu screenrant.com.

„Šlo spíše o to připravit půdu pro třetí knihu, Čas opovržení, a tím také pro třetí sezónu. Takže jsme věděli, že musíme vložit nějaké nové příběhy. Vždy se ale snažíme, aby naše příběhy odpovídaly tónu, který Andrzej Sapkowski zamýšlel. To je naše nejdůležitější poslaní a to je věc, o kterou mě požádal na samém začátku. Přál si představit ducha díla více než přenést na plátno doslovně stránku za stránkou,“ dodala.

Yennefer bude jiná než v knihách

I kvůli tomu se nový Zaklínač odliší od knihy. „Například příběh Yen v Krvi elfů je tak trochu upozaděný. Na první polovinu knihy prostě zmizela. Zotavuje se z bitvy u Soddenu. Oslepla. Vlastně nevíte, co se děje, a pak se objeví, protože ji Geralt zavolá,“ prozradila scénáristka.

„A já jsem si říkala, že se divákům nebude líbit, když bude jen čekat na zavolání. Takže jsme pro ni vytvořili nový příběh. A myslím, že zejména lidé, kteří mají rádi knihy, najdou spoustu přímých souvislostí mezi jejím příběhem a romány,“ vysvětlila Hissrich.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -