- Reklama -

Nový Zaklínač se odchýlí od knihy: Co prozradila scénáristka o 3. sérii?

Většina diváků slupla nové díly Zaklínače jako malinu. A už začali vyhlížet 3. sérii. Co se o ní ví? Že se nový Zaklínač poprvé odchýlí od své knižní předlohy!

- Reklama -

Otázkami, jaký bude nový Zaklínač, se už dnes hemží celý internet. A není divu. Seriál společnosti Netflix se stal globálním hitem a jedním z nejsledovanějších streamovacích pořadů. Ihned po uvedení se ve většině zemí vyhoupl na první místo sledovanosti. Na tom má svůj díl i nový styl vyprávění, který je zcela odlišný od toho, který jsme poznali v 1. řadě.

„Diváci si jistě všimnou, že se ve druhé sezóně hodně soustředíme na elfskou dějovou linii, která není v adaptovaném románu Krev elfů tak výrazná. A přesto vím, že ve 3. sérii představíme Scoia’tael, armádu elfů, která bojuje jménem Nilfgaardu,“ řekla scénáristka Zaklínače Lauren Schmidt Hissrich webu polygon.com. „Nevypadají zrovna skvěle. Je to docela drsný, temný příběh. Takže jsem se chtěla ujistit, že jsme jejich roli v bitvě pochopili a polidštili. Odkud přicházejí? Za co bojují? I když cestou ztratí vytyčený směr, co je jejich motivací? Neustále se díváme na Zaklínače jako na celek.“

Čeká nás minimálně 7 sérií

Lauren Schmidt Hissrich už pilně pracuje na 3. řadě. A počítá s tím, že nakonec může být Zaklínače klidně těch 7 slibovaných řad, o kterých mluvili tvůrci před začátkem natáčení. „Líbí se mi, že se sedm sezón stalo tím, k čemu směřujeme. Myslím, že i já jsem v jednu chvíli řekla něco v tom smyslu, že bych si klidně dělala tak dvacet sezón. Takže jsem ráda, že ode mě vlastně nikdo nečeká, že opravdu udělám dvacet sezón. To už bych byla mrtvá,“ směje se úvahám o předpokládané délce Hissrich.

Ta prozradila, že první a druhá sezóna Zaklínače položily základy pro „všechno obrovské, co se má stát“. „Tvůrčí proces nyní skutečně teprve začíná,“ vysvětlila Hissrich. „Máme scénáře a teď přivedeme režiséry, znovu zapojíme herce a začneme se opravdu hlouběji nořit do děje a zpětně se odrážet a ujišťovat se, že to bude dokonalá sezóna.“

Knihy jako nosný základ Zaklínače

Kvalita seriálu je nadstandardně vysoká i díky výjimečně povedené knižní předloze. A jak říká Hissrich, celý tvůrčí tým dbá na to, aby seriál atmosféru knih odrážel co nejlépe. „Vždy se vracíme ke knihám jako k hlavnímu zdroji. Věděli jsme však také, že Krev elfů, kterou druhá sezóna pokrývá, bude od samého začátku obzvlášť obtížná kniha na adaptaci. Je to kniha, kde je spousta krásných momentů postav a děje se tam spousta věcí, ale není tam moc děje, který by se posouval dopředu,“ řekla webu screenrant.com.

„Šlo spíše o to připravit půdu pro třetí knihu, Čas opovržení, a tím také pro třetí sezónu. Takže jsme věděli, že musíme vložit nějaké nové příběhy. Vždy se ale snažíme, aby naše příběhy odpovídaly tónu, který Andrzej Sapkowski zamýšlel. To je naše nejdůležitější poslaní a to je věc, o kterou mě požádal na samém začátku. Přál si představit ducha díla více než přenést na plátno doslovně stránku za stránkou,“ dodala.

Yennefer bude jiná než v knihách

I kvůli tomu se nový Zaklínač odliší od knihy. „Například příběh Yen v Krvi elfů je tak trochu upozaděný. Na první polovinu knihy prostě zmizela. Zotavuje se z bitvy u Soddenu. Oslepla. Vlastně nevíte, co se děje, a pak se objeví, protože ji Geralt zavolá,“ prozradila scénáristka.

„A já jsem si říkala, že se divákům nebude líbit, když bude jen čekat na zavolání. Takže jsme pro ni vytvořili nový příběh. A myslím, že zejména lidé, kteří mají rádi knihy, najdou spoustu přímých souvislostí mezi jejím příběhem a romány,“ vysvětlila Hissrich.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -