- Reklama -

Nový Zaklínač se odchýlí od knihy: Co prozradila scénáristka o 3. sérii?

Většina diváků slupla nové díly Zaklínače jako malinu. A už začali vyhlížet 3. sérii. Co se o ní ví? Že se nový Zaklínač poprvé odchýlí od své knižní předlohy!

- Reklama -

Otázkami, jaký bude nový Zaklínač, se už dnes hemží celý internet. A není divu. Seriál společnosti Netflix se stal globálním hitem a jedním z nejsledovanějších streamovacích pořadů. Ihned po uvedení se ve většině zemí vyhoupl na první místo sledovanosti. Na tom má svůj díl i nový styl vyprávění, který je zcela odlišný od toho, který jsme poznali v 1. řadě.

„Diváci si jistě všimnou, že se ve druhé sezóně hodně soustředíme na elfskou dějovou linii, která není v adaptovaném románu Krev elfů tak výrazná. A přesto vím, že ve 3. sérii představíme Scoia’tael, armádu elfů, která bojuje jménem Nilfgaardu,“ řekla scénáristka Zaklínače Lauren Schmidt Hissrich webu polygon.com. „Nevypadají zrovna skvěle. Je to docela drsný, temný příběh. Takže jsem se chtěla ujistit, že jsme jejich roli v bitvě pochopili a polidštili. Odkud přicházejí? Za co bojují? I když cestou ztratí vytyčený směr, co je jejich motivací? Neustále se díváme na Zaklínače jako na celek.“

Čeká nás minimálně 7 sérií

Lauren Schmidt Hissrich už pilně pracuje na 3. řadě. A počítá s tím, že nakonec může být Zaklínače klidně těch 7 slibovaných řad, o kterých mluvili tvůrci před začátkem natáčení. „Líbí se mi, že se sedm sezón stalo tím, k čemu směřujeme. Myslím, že i já jsem v jednu chvíli řekla něco v tom smyslu, že bych si klidně dělala tak dvacet sezón. Takže jsem ráda, že ode mě vlastně nikdo nečeká, že opravdu udělám dvacet sezón. To už bych byla mrtvá,“ směje se úvahám o předpokládané délce Hissrich.

Ta prozradila, že první a druhá sezóna Zaklínače položily základy pro „všechno obrovské, co se má stát“. „Tvůrčí proces nyní skutečně teprve začíná,“ vysvětlila Hissrich. „Máme scénáře a teď přivedeme režiséry, znovu zapojíme herce a začneme se opravdu hlouběji nořit do děje a zpětně se odrážet a ujišťovat se, že to bude dokonalá sezóna.“

- Reklama -

Knihy jako nosný základ Zaklínače

Kvalita seriálu je nadstandardně vysoká i díky výjimečně povedené knižní předloze. A jak říká Hissrich, celý tvůrčí tým dbá na to, aby seriál atmosféru knih odrážel co nejlépe. „Vždy se vracíme ke knihám jako k hlavnímu zdroji. Věděli jsme však také, že Krev elfů, kterou druhá sezóna pokrývá, bude od samého začátku obzvlášť obtížná kniha na adaptaci. Je to kniha, kde je spousta krásných momentů postav a děje se tam spousta věcí, ale není tam moc děje, který by se posouval dopředu,“ řekla webu screenrant.com.

„Šlo spíše o to připravit půdu pro třetí knihu, Čas opovržení, a tím také pro třetí sezónu. Takže jsme věděli, že musíme vložit nějaké nové příběhy. Vždy se ale snažíme, aby naše příběhy odpovídaly tónu, který Andrzej Sapkowski zamýšlel. To je naše nejdůležitější poslaní a to je věc, o kterou mě požádal na samém začátku. Přál si představit ducha díla více než přenést na plátno doslovně stránku za stránkou,“ dodala.

Yennefer bude jiná než v knihách

I kvůli tomu se nový Zaklínač odliší od knihy. „Například příběh Yen v Krvi elfů je tak trochu upozaděný. Na první polovinu knihy prostě zmizela. Zotavuje se z bitvy u Soddenu. Oslepla. Vlastně nevíte, co se děje, a pak se objeví, protože ji Geralt zavolá,“ prozradila scénáristka.

„A já jsem si říkala, že se divákům nebude líbit, když bude jen čekat na zavolání. Takže jsme pro ni vytvořili nový příběh. A myslím, že zejména lidé, kteří mají rádi knihy, najdou spoustu přímých souvislostí mezi jejím příběhem a romány,“ vysvětlila Hissrich.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -