- Reklama -

Nový Zaklínač se odchýlí od knihy: Co prozradila scénáristka o 3. sérii?

Většina diváků slupla nové díly Zaklínače jako malinu. A už začali vyhlížet 3. sérii. Co se o ní ví? Že se nový Zaklínač poprvé odchýlí od své knižní předlohy!

- Reklama -

Otázkami, jaký bude nový Zaklínač, se už dnes hemží celý internet. A není divu. Seriál společnosti Netflix se stal globálním hitem a jedním z nejsledovanějších streamovacích pořadů. Ihned po uvedení se ve většině zemí vyhoupl na první místo sledovanosti. Na tom má svůj díl i nový styl vyprávění, který je zcela odlišný od toho, který jsme poznali v 1. řadě.

„Diváci si jistě všimnou, že se ve druhé sezóně hodně soustředíme na elfskou dějovou linii, která není v adaptovaném románu Krev elfů tak výrazná. A přesto vím, že ve 3. sérii představíme Scoia’tael, armádu elfů, která bojuje jménem Nilfgaardu,“ řekla scénáristka Zaklínače Lauren Schmidt Hissrich webu polygon.com. „Nevypadají zrovna skvěle. Je to docela drsný, temný příběh. Takže jsem se chtěla ujistit, že jsme jejich roli v bitvě pochopili a polidštili. Odkud přicházejí? Za co bojují? I když cestou ztratí vytyčený směr, co je jejich motivací? Neustále se díváme na Zaklínače jako na celek.“

Čeká nás minimálně 7 sérií

Lauren Schmidt Hissrich už pilně pracuje na 3. řadě. A počítá s tím, že nakonec může být Zaklínače klidně těch 7 slibovaných řad, o kterých mluvili tvůrci před začátkem natáčení. „Líbí se mi, že se sedm sezón stalo tím, k čemu směřujeme. Myslím, že i já jsem v jednu chvíli řekla něco v tom smyslu, že bych si klidně dělala tak dvacet sezón. Takže jsem ráda, že ode mě vlastně nikdo nečeká, že opravdu udělám dvacet sezón. To už bych byla mrtvá,“ směje se úvahám o předpokládané délce Hissrich.

Ta prozradila, že první a druhá sezóna Zaklínače položily základy pro „všechno obrovské, co se má stát“. „Tvůrčí proces nyní skutečně teprve začíná,“ vysvětlila Hissrich. „Máme scénáře a teď přivedeme režiséry, znovu zapojíme herce a začneme se opravdu hlouběji nořit do děje a zpětně se odrážet a ujišťovat se, že to bude dokonalá sezóna.“

- Reklama -

Knihy jako nosný základ Zaklínače

Kvalita seriálu je nadstandardně vysoká i díky výjimečně povedené knižní předloze. A jak říká Hissrich, celý tvůrčí tým dbá na to, aby seriál atmosféru knih odrážel co nejlépe. „Vždy se vracíme ke knihám jako k hlavnímu zdroji. Věděli jsme však také, že Krev elfů, kterou druhá sezóna pokrývá, bude od samého začátku obzvlášť obtížná kniha na adaptaci. Je to kniha, kde je spousta krásných momentů postav a děje se tam spousta věcí, ale není tam moc děje, který by se posouval dopředu,“ řekla webu screenrant.com.

„Šlo spíše o to připravit půdu pro třetí knihu, Čas opovržení, a tím také pro třetí sezónu. Takže jsme věděli, že musíme vložit nějaké nové příběhy. Vždy se ale snažíme, aby naše příběhy odpovídaly tónu, který Andrzej Sapkowski zamýšlel. To je naše nejdůležitější poslaní a to je věc, o kterou mě požádal na samém začátku. Přál si představit ducha díla více než přenést na plátno doslovně stránku za stránkou,“ dodala.

Yennefer bude jiná než v knihách

I kvůli tomu se nový Zaklínač odliší od knihy. „Například příběh Yen v Krvi elfů je tak trochu upozaděný. Na první polovinu knihy prostě zmizela. Zotavuje se z bitvy u Soddenu. Oslepla. Vlastně nevíte, co se děje, a pak se objeví, protože ji Geralt zavolá,“ prozradila scénáristka.

„A já jsem si říkala, že se divákům nebude líbit, když bude jen čekat na zavolání. Takže jsme pro ni vytvořili nový příběh. A myslím, že zejména lidé, kteří mají rádi knihy, najdou spoustu přímých souvislostí mezi jejím příběhem a romány,“ vysvětlila Hissrich.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -