- Reklama -

Papírový dům 5. série: Datum vydání, zápletka, trailer. Proč Netflix odložil premiéru?

Tvůrce seriálu Papírový dům, v originálu La Casa de Papel, konečně potvrdil ukončení natáčení 5. série oblíbeného seriálu. Ale kdy se objeví na Netflixu?

- Reklama -

Pátá sezóna seriálu Papírový bude poslední dobrodružný výlet dramatu od Netflix. Jak diváci vědí, seriál zatím skončil ve velmi dramatické chvíli, protože tým plánoval útěk ze Španělské banky.

Světohled pro vás shrnul vše, co potřebujete vědět o datu vydání, traileru a zápletce 5. série La Casa de Papel.

Kdy vyjde 5. sezóna seriálu Papírový dům?

papirovy dum 5 serie
Pátá série Papírového domu slibuje válku. Foto: Tamara Arranz Ramos

Fanoušci nadšeně slaví, že pátá sezóna byla oficiálně dokončená a je znám termín její premiéry. Dozvěděli se však také zničující informace o budoucnosti seriálu.  Tvůrci totiž odhalili, že 5. sezóna bude také poslední.

 „Strávili jsme téměř rok přemýšlením o tom, jak rozbít skupinu,“ prozradil Tvůrce a výkonný producent Alex Pina. „Museli jsme vymyslet, jak dostat profesora na hranu porážky. Jak se dostat do situací, které budou pro mnoho postav nezvratné. Výsledkem je pátá série Papírového domu. Válka proti systému dosáhne nejextrémnější úrovně, rozhodně lze říct, že tým čeká nejepičtější a nejzajímavější období.“

- Reklama -

Poslední série se točí po celé Evropě

Poslední sezóna bude mít 10 epizod. Natáčení začalo 3. srpna v Dánsku, poté se štáb vydá do Španělska a Portugalska.

Závěrečná série seriálu La Casa De Papel (Peněžní loupež) společnosti Netflix vychází ve dvou dílech, přičemž první část bude uvedena 3. září a druhá 3. prosince. Co ještě prozradil tvůrce Alex Pina?

„Když jsme uprostřed pandemie začali psát pátý díl, cítili jsme, že musíme změnit to, co se od desetidílné sezóny očekává. A využili jsme všechny nástroje, které jsme mohli, abychom už v prvním díle vytvořili dojem finále sezóny nebo finále seriálu,“ řekl Álex Pina. „Rozhodli jsme se položit gang na lopatky.“

„Ve druhé části série se pak více soustředíme na emocionální situaci postav. Je to cesta napříč jejich sentimentální mapou.“

Papírový dům: Co se stane v 5. sezóně?

papirovy dum denver stockholm monica
Denvera a Monicu nejspíš čekají v páté série těžké chvíle. Foto: Tamara Arranz Ramos

UPOZORNĚNÍ: Tato část obsahuje spoilery čtvrté sezóny.

Pro pátou sezónu Money Heist zatím nebyly zveřejněny žádné podrobnosti o ději.

Producent Alex Pina však příznivce seriálu připravuje na to, že mohou očekávat válku.

 „Přecházíme od šachové hry – pouhé intelektuální strategie – k válečné strategii: útok a svár,“ řekl Pina v rozhovoru pro Entertainment Weekly. „Adrenalin je v DNA Papírového domu. „

Gang tlačen ke zdi

Adrenalin nabité chvilky tvůrce slibuje až do konce loupeže ve Španělské bance.

„Gang se dostává nevratných situací, do divoké války. Bude to nejepičtější ze všech sérií, které jsme natočili,“ slibuje Pina.

V závěrečné epizodě čtvrté série se Lisabon sešla s týmem uvnitř banky, zatímco Gandia leží v bezvědomí.

Kromě toho se show musí vypořádat s mohutným zvratem z konce sezóny, když inspektorka Sierrová našla profesorův úkryt. V posledních několika okamžicích posledního dílu mu míří zbraní na hlav.

„Mat,“ říká přitom.

Podle několika teorií by Sierrová prý mohla zabít profesora jako odvetu za Berlina.

Papírový dům 5. série trailer

papirovy dum alicia sierra
Alicia Sierra podle některých teorií zabíje Profesora. Foto: Tamara Arranz Ramos

5. série Papírového domu má k dispozici zatím jen jeden trailer. Ten napovídá, že se rozhodně máme na co těšit!

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -