- Reklama -

Pozlacený věk: Kolik epizod má 1. série?

Pozlacený věk je nový historický dramatický seriál od známého spisovatele Juliana Fellowese, autora seriálu Panství Downtown. Kolik epizod má 1. řada?

- Reklama -

Fanoušci seriálu Panství Downton (Downton Abbey) byli nadšeni, když se v září 2012 dozvěděli, že se Fellowes ujímá nového projektu. Na seriál se ale čekalo dlouho, psát ho totiž Fellows začal až přibližně v lednu 2016. Původně pro stanici NBC. Ale v květnu 2019 vyšlo najevo, že se seriál přesune na HBO.

První z devíti epizod úvodní série už se odvysílala, k nalezení je na HBO GO. Další nové epizody by se měly vysílat i nadále každý týden ve stejný den.

Seriál Pozlacený věk: Obsazení

V seriálu hraje Christine Baranski roli Agnes van Rhijn, holandsko-americké členky společenské smetánky. Cynthia Nixon, známá ze seriálu Sex ve městě, hraje Adu Brook, sestru Agnes. A Carrie Coonová je seriálová Bertha Russell.

Americký „Pozlacený věk“ začal na konci 19. století a bylo to období obrovského růstu průmyslu a ekonomiky. V době „nových peněz“ se mladá Marian Brooková (Louisa Jacobsonová) nastěhuje do newyorského domu svých tet ze starých časů, Agnes van Rhijnové a Ady Brookové.

Fellowes o seriálu řekl: „Vždycky mě zajímal takzvaný ‚pozlacený věk‘, období po občanské válce v 70. a 80. letech 19. století.“

Jak moc je Pozlacený věk podobný Panství Downtown?

V tomhle pro fanoušky Panství Downtown nemáme dobrou zprávu. Seriál Pozlacený je na hony vzdálený Fellowesovu seriálovému hitu. Seriál ale ovlivnily některé skutečné historické postavy.

„Skutečná americká společenská dáma paní Caroline „Lina“ Astor byla vládnoucí strážkyní přístupu do newyorské společnosti,“ Sky. „Byla odhodlaná udržovat tradice a etiketu ve stále se měnícím městě.“

New York byl v této době známý svou velkolepou architekturou, nádhernými venkovními prostory a palácovými veřejnými budovami. To vše signalizovalo bohatství a začátek blahobytnější doby.

Pozlacený věk vysílá HBO od 24. ledna každý týden.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -