- Reklama -

Pozlacený věk: Kolik epizod má 1. série?

Pozlacený věk je nový historický dramatický seriál od známého spisovatele Juliana Fellowese, autora seriálu Panství Downtown. Kolik epizod má 1. řada?

- Reklama -

Fanoušci seriálu Panství Downton (Downton Abbey) byli nadšeni, když se v září 2012 dozvěděli, že se Fellowes ujímá nového projektu. Na seriál se ale čekalo dlouho, psát ho totiž Fellows začal až přibližně v lednu 2016. Původně pro stanici NBC. Ale v květnu 2019 vyšlo najevo, že se seriál přesune na HBO.

První z devíti epizod úvodní série už se odvysílala, k nalezení je na HBO GO. Další nové epizody by se měly vysílat i nadále každý týden ve stejný den.

Seriál Pozlacený věk: Obsazení

V seriálu hraje Christine Baranski roli Agnes van Rhijn, holandsko-americké členky společenské smetánky. Cynthia Nixon, známá ze seriálu Sex ve městě, hraje Adu Brook, sestru Agnes. A Carrie Coonová je seriálová Bertha Russell.

Americký „Pozlacený věk“ začal na konci 19. století a bylo to období obrovského růstu průmyslu a ekonomiky. V době „nových peněz“ se mladá Marian Brooková (Louisa Jacobsonová) nastěhuje do newyorského domu svých tet ze starých časů, Agnes van Rhijnové a Ady Brookové.

Fellowes o seriálu řekl: „Vždycky mě zajímal takzvaný ‚pozlacený věk‘, období po občanské válce v 70. a 80. letech 19. století.“

Jak moc je Pozlacený věk podobný Panství Downtown?

V tomhle pro fanoušky Panství Downtown nemáme dobrou zprávu. Seriál Pozlacený je na hony vzdálený Fellowesovu seriálovému hitu. Seriál ale ovlivnily některé skutečné historické postavy.

„Skutečná americká společenská dáma paní Caroline „Lina“ Astor byla vládnoucí strážkyní přístupu do newyorské společnosti,“ Sky. „Byla odhodlaná udržovat tradice a etiketu ve stále se měnícím městě.“

New York byl v této době známý svou velkolepou architekturou, nádhernými venkovními prostory a palácovými veřejnými budovami. To vše signalizovalo bohatství a začátek blahobytnější doby.

Pozlacený věk vysílá HBO od 24. ledna každý týden.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -