- Reklama -

Pozlacený věk: Kolik epizod má 1. série?

Pozlacený věk je nový historický dramatický seriál od známého spisovatele Juliana Fellowese, autora seriálu Panství Downtown. Kolik epizod má 1. řada?

- Reklama -

Fanoušci seriálu Panství Downton (Downton Abbey) byli nadšeni, když se v září 2012 dozvěděli, že se Fellowes ujímá nového projektu. Na seriál se ale čekalo dlouho, psát ho totiž Fellows začal až přibližně v lednu 2016. Původně pro stanici NBC. Ale v květnu 2019 vyšlo najevo, že se seriál přesune na HBO.

První z devíti epizod úvodní série už se odvysílala, k nalezení je na HBO GO. Další nové epizody by se měly vysílat i nadále každý týden ve stejný den.

Seriál Pozlacený věk: Obsazení

V seriálu hraje Christine Baranski roli Agnes van Rhijn, holandsko-americké členky společenské smetánky. Cynthia Nixon, známá ze seriálu Sex ve městě, hraje Adu Brook, sestru Agnes. A Carrie Coonová je seriálová Bertha Russell.

Americký „Pozlacený věk“ začal na konci 19. století a bylo to období obrovského růstu průmyslu a ekonomiky. V době „nových peněz“ se mladá Marian Brooková (Louisa Jacobsonová) nastěhuje do newyorského domu svých tet ze starých časů, Agnes van Rhijnové a Ady Brookové.

- Reklama -

Fellowes o seriálu řekl: „Vždycky mě zajímal takzvaný ‚pozlacený věk‘, období po občanské válce v 70. a 80. letech 19. století.“

Jak moc je Pozlacený věk podobný Panství Downtown?

V tomhle pro fanoušky Panství Downtown nemáme dobrou zprávu. Seriál Pozlacený je na hony vzdálený Fellowesovu seriálovému hitu. Seriál ale ovlivnily některé skutečné historické postavy.

„Skutečná americká společenská dáma paní Caroline „Lina“ Astor byla vládnoucí strážkyní přístupu do newyorské společnosti,“ Sky. „Byla odhodlaná udržovat tradice a etiketu ve stále se měnícím městě.“

New York byl v této době známý svou velkolepou architekturou, nádhernými venkovními prostory a palácovými veřejnými budovami. To vše signalizovalo bohatství a začátek blahobytnější doby.

Pozlacený věk vysílá HBO od 24. ledna každý týden.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -