- Reklama -

Pozlacený věk: Kolik epizod má 1. série?

Pozlacený věk je nový historický dramatický seriál od známého spisovatele Juliana Fellowese, autora seriálu Panství Downtown. Kolik epizod má 1. řada?

- Reklama -

Fanoušci seriálu Panství Downton (Downton Abbey) byli nadšeni, když se v září 2012 dozvěděli, že se Fellowes ujímá nového projektu. Na seriál se ale čekalo dlouho, psát ho totiž Fellows začal až přibližně v lednu 2016. Původně pro stanici NBC. Ale v květnu 2019 vyšlo najevo, že se seriál přesune na HBO.

První z devíti epizod úvodní série už se odvysílala, k nalezení je na HBO GO. Další nové epizody by se měly vysílat i nadále každý týden ve stejný den.

Seriál Pozlacený věk: Obsazení

V seriálu hraje Christine Baranski roli Agnes van Rhijn, holandsko-americké členky společenské smetánky. Cynthia Nixon, známá ze seriálu Sex ve městě, hraje Adu Brook, sestru Agnes. A Carrie Coonová je seriálová Bertha Russell.

Americký „Pozlacený věk“ začal na konci 19. století a bylo to období obrovského růstu průmyslu a ekonomiky. V době „nových peněz“ se mladá Marian Brooková (Louisa Jacobsonová) nastěhuje do newyorského domu svých tet ze starých časů, Agnes van Rhijnové a Ady Brookové.

Fellowes o seriálu řekl: „Vždycky mě zajímal takzvaný ‚pozlacený věk‘, období po občanské válce v 70. a 80. letech 19. století.“

Jak moc je Pozlacený věk podobný Panství Downtown?

V tomhle pro fanoušky Panství Downtown nemáme dobrou zprávu. Seriál Pozlacený je na hony vzdálený Fellowesovu seriálovému hitu. Seriál ale ovlivnily některé skutečné historické postavy.

„Skutečná americká společenská dáma paní Caroline „Lina“ Astor byla vládnoucí strážkyní přístupu do newyorské společnosti,“ Sky. „Byla odhodlaná udržovat tradice a etiketu ve stále se měnícím městě.“

New York byl v této době známý svou velkolepou architekturou, nádhernými venkovními prostory a palácovými veřejnými budovami. To vše signalizovalo bohatství a začátek blahobytnější doby.

Pozlacený věk vysílá HBO od 24. ledna každý týden.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -