- Reklama -

Pozlacený věk: Kolik epizod má 1. série?

Pozlacený věk je nový historický dramatický seriál od známého spisovatele Juliana Fellowese, autora seriálu Panství Downtown. Kolik epizod má 1. řada?

- Reklama -

Fanoušci seriálu Panství Downton (Downton Abbey) byli nadšeni, když se v září 2012 dozvěděli, že se Fellowes ujímá nového projektu. Na seriál se ale čekalo dlouho, psát ho totiž Fellows začal až přibližně v lednu 2016. Původně pro stanici NBC. Ale v květnu 2019 vyšlo najevo, že se seriál přesune na HBO.

První z devíti epizod úvodní série už se odvysílala, k nalezení je na HBO GO. Další nové epizody by se měly vysílat i nadále každý týden ve stejný den.

Seriál Pozlacený věk: Obsazení

V seriálu hraje Christine Baranski roli Agnes van Rhijn, holandsko-americké členky společenské smetánky. Cynthia Nixon, známá ze seriálu Sex ve městě, hraje Adu Brook, sestru Agnes. A Carrie Coonová je seriálová Bertha Russell.

Americký „Pozlacený věk“ začal na konci 19. století a bylo to období obrovského růstu průmyslu a ekonomiky. V době „nových peněz“ se mladá Marian Brooková (Louisa Jacobsonová) nastěhuje do newyorského domu svých tet ze starých časů, Agnes van Rhijnové a Ady Brookové.

- Reklama -

Fellowes o seriálu řekl: „Vždycky mě zajímal takzvaný ‚pozlacený věk‘, období po občanské válce v 70. a 80. letech 19. století.“

Jak moc je Pozlacený věk podobný Panství Downtown?

V tomhle pro fanoušky Panství Downtown nemáme dobrou zprávu. Seriál Pozlacený je na hony vzdálený Fellowesovu seriálovému hitu. Seriál ale ovlivnily některé skutečné historické postavy.

„Skutečná americká společenská dáma paní Caroline „Lina“ Astor byla vládnoucí strážkyní přístupu do newyorské společnosti,“ Sky. „Byla odhodlaná udržovat tradice a etiketu ve stále se měnícím městě.“

New York byl v této době známý svou velkolepou architekturou, nádhernými venkovními prostory a palácovými veřejnými budovami. To vše signalizovalo bohatství a začátek blahobytnější doby.

Pozlacený věk vysílá HBO od 24. ledna každý týden.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -