- Reklama -

Novinka o slavné kuchařce Julii Childové: Seriál Julia ukáže málo známé stránky jejího života

V Čechách nepříliš známá herečka Sarah Lancashireová se tuzemským divákům představuje na HBO Max v seriálu Julia, který vypráví o průkopnici televizní kuchyně Julii Childové.

- Reklama -

Osmidílný seriál Julia, z něhož už HBO Max představilo 3 epizody, se zabývá trnitou cestou slavné kuchařky do televizního vysílání, která překvapivě nebyla vůbec snadná. Dnes přitom víme, že Julia Childová byla průkopnicí televizní kuchyně a také ženou, která Američanům ukázala, jak se vaří po francouzsku.

„Měla v sobě opravdovou odvahu, absolutní odhodlání, na ženu měla neuvěřitelnou odvahu,“ řekla Lancashirová časopisu Vanity Fair. Veřejnoprávní televize byla v době jejích začátků především mužská záležitost, plná všudypřítomné nadutosti a povýšenectví. Jen těžko si proto lze představit, jaký rozruch asi tehdy spustila Julia Childová, když odhodlaně procházela chodbami televizních stanic, kde se to hemžilo znuděnými manažery v identických šedých oblecích. „Musela tam být jako nějaké exotické zvíře. Chci tím říct, že do televizního vysílání vlétla jako naprosté zjevení.“

Vysněná role britské herečky

Sarah Lancashireová přitom hraní Childové vůbec neplánovala, původně si chtěla dát od herectví roční pauzu. Názor změnila, když jí přišel scénář k seriálu. Hned se jí zalíbil a k roli se až upnula. Dokonce šla kvůli možnosti hrát Julii i na casting, což nemusela celá desetiletí. „To není velkohubost; jako mladá herečka jsem práci nikdy nedostala, protože jsem byla v konkurzech tak beznadějná,“ svěřila se smíchem. Proto ani nečekala, že roli dostane. Ale přesto se jí to podařilo.

Nejobtížnější pak pro herečku bylo zachytit osobitý zpěvavý způsob mluvy Childové, který vycházel z její pasadenské výchovy, ale zněl zcela jedinečně. „Její hlas je mimořádně těžké napodobit,“ prozradila Lancashirová, která kvůli roli začala spolupracovat s hlasovým koučem, píše thedailybeast.com.

Jenže jak herečka přiznala, ani důsledný technický přístup jí nakonec moc nepomohl. „Julia má velmi složitý hlasový rozsah,“ vysvětlila.

O čem je seriál Julia?

Příběh seriálu začíná v roce 1961, kdy si Julia a její milující manžel diplomat Paul užívají slavnostní večeři poté, co se dozvěděli, že bude vydána její první kuchařská kniha. Když pak Julia propaguje svou knihu v televizi, její hvězdný potenciál budoucí televizní hvězdy se poprvé projeví, když v přímém přenosu překazí moderátorovi přípravu omelety.

Lancashireová byla naštěstí pro natáčení v tomhle směru připravená. „Měla jsem velké štěstí, protože mě matka už v raném věku zatáhla do kuchyně a nutila mě vařit. A tak jsme se sourozenci od malička krájeli cibuli, loupali brambory a byli co nejvíc soběstační. Vždycky jsem uměla vařit a už několik desetiletí živím poměrně početnou rodinu,“ svěřila se herečka.

Sarah Lancashireová není první ženou, která přenáší Juliin příběh na televizní obrazovky. Zajímavý život Childové byl už námětem Julie & Julia z roku 2009, ve kterém kuchařka nezapomenutelně zahrála Meryl Streepová. Seriál se ale na rozdíl od filmu se Streepovou zaměří na život kuchařky důkladněji.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -