- Reklama -

Koruna 5. série: Pro královskou rodinu půjde o „nepříjemnou podívanou“, varuje historička

Seriál Koruna 5. série by se měl brzy objevit na Netflixu. A fanoušci dramatu o královské rodině se nemohou dočkat, co je čeká. Podle odborníků se seriál a jeho pokračování nebudou příliš líbit skutečné královské rodině.

- Reklama -


Seriál Koruna 5. série se už chystá. Ale tenhle seriálový hit poutá pozornost už od chvíle, kdy v roce 2016 přistál na Netflixu. Drama se nevyhýbá prezentaci reálií z královské historie. Období v seriálu se však blíží současnosti a 5. série se tak bude odehrávat v 90. letech 20. století. Tedy v době, která byla pro královskou rodinu bouřlivá a plná nepříjemných událostí. Jeden z historiků připustil, že seriál pro rodinu bude pravděpodobně velmi „nepříjemný“.

V současné době probíhá natáčení poslední série

90. léta minulého století byla pro královskou rodinu krutým desetiletím. Došlo na nechvalně proslulý rozpad manželství prince Charlese a princezny Diany, který dlouhá léta plnil titulní stránky novin.

K tomu se přidal požár Windsorského zámku a nechvalně proslulý rozhovor v pořadu Panorama.

V roce 1997 princezna Diana tragicky zahynula při autonehodě v Paříži, což šokovalo celý svět a vedlo k dalším otázkám ohledně Buckinghamského paláce.

- Reklama -

Královská historička Anne Whitelocková varovala, že nadcházející série bude vzhledem k tomu pro některé členy královské rodiny náročná na sledování.

„Pokud královská rodina dosud považovala seriál The Crown za nepříjemný, tato sezóna jim nedopřeje oddech,“ uvedla v rozhovoru pro deník Mirror.

Nadcházející série má na Netflix přijít v roce 2022. A i načasování nové řady jistě přispěje ke kontroverzím.

Královská rodina se v současnosti dostává na titulní stránky novin, kde se často objevují aktuální informace o odchodu Harryho a Meghan a následcích jejich březnového bombastického rozhovoru s Oprah Winfrey.

Navíc je v současné době v centru pozornosti princ Andrew, který nejspíš bude čelit žalobě kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání.

Princ Harry řekl, že seriál je „volně založen na pravdě“

Po dubnovém úmrtí prince Philipa byla dosud uznávaná přesnost seriálu zpochybněna poté, co vyšlo najevo, že vévodu údajně jedna epizoda velmi rozrušila.

V té dokonce jednu scénu označil za „šokující zlomyslnost“. Nelíbil se mu způsob, jakým byla prezentována tragédie z jeho dětství.

Ve druhém díle druhé sezóny seriálu The Crown se objevují flashbacky na smrt sestry prince Philipa, když jí bylo pouhých 26 let. Podle královských odborníků právě zobrazení této události vévodu tehdy hluboce rozrušilo. A další ohlasy se objevily po jeho smrti.

Sestra prince Philipa, řecká a dánská princezna Cecilie, zahynula v roce 1937 spolu se svým manželem, dvěma syny, tchyní a nenarozeným dítětem při leteckém neštěstí.

Vévodovi z Edinburghu bylo v té době 16 let a událost byla samozřejmě v seriálu vylíčena.

Seriálový hit společnosti Netflix byl za to pod palbou kritiky. Důvod? Ukazoval scény, které naznačovaly, že z incidentu byl obviněn princ Philip, což podle zasvěcených není pravda.

Ve scéně pohřbu mu princ Andrew, říká: „Kvůli tobě jsme všichni tady a pohřbíváme mé nejoblíbenější dítě“.

Důvodem, proč byl v dramatickém zpracování obviněn princ Philip, je skutečnost, že seriál naznačuje, že Cecilie byla v letadle proto, že jejímu bratrovi byla zakázána návštěva v Německu kvůli chování ve škole.

Vše bylo jinak, než líčila Koruna

Expertka na královskou rodinu ale uvedla, že vévodu tato epizoda ranila a že se proti ní ohradil.

Královská životopiskyně Sally Bedellová Smithová uvedla: „[Philip] neměl se sestřinou smrtí nic společného. Cecilie sice zemřela při leteckém neštěstí, ale to je jediná věc, která byla pravdivá. Všechno ostatní bylo šokujícím způsobem zlomyslně vymyšleno.“

V Koruna 5. série se však nevyhnutelně objeví další skandální momenty, a tak se Anne domnívá, že ty nejhorší scény pro královskou rodinu teprve přijdou.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -