- Reklama -

Koruna 5. série: Pro královskou rodinu půjde o „nepříjemnou podívanou“, varuje historička

Seriál Koruna 5. série by se měl brzy objevit na Netflixu. A fanoušci dramatu o královské rodině se nemohou dočkat, co je čeká. Podle odborníků se seriál a jeho pokračování nebudou příliš líbit skutečné královské rodině.

- Reklama -


Seriál Koruna 5. série se už chystá. Ale tenhle seriálový hit poutá pozornost už od chvíle, kdy v roce 2016 přistál na Netflixu. Drama se nevyhýbá prezentaci reálií z královské historie. Období v seriálu se však blíží současnosti a 5. série se tak bude odehrávat v 90. letech 20. století. Tedy v době, která byla pro královskou rodinu bouřlivá a plná nepříjemných událostí. Jeden z historiků připustil, že seriál pro rodinu bude pravděpodobně velmi „nepříjemný“.

V současné době probíhá natáčení poslední série

90. léta minulého století byla pro královskou rodinu krutým desetiletím. Došlo na nechvalně proslulý rozpad manželství prince Charlese a princezny Diany, který dlouhá léta plnil titulní stránky novin.

K tomu se přidal požár Windsorského zámku a nechvalně proslulý rozhovor v pořadu Panorama.

V roce 1997 princezna Diana tragicky zahynula při autonehodě v Paříži, což šokovalo celý svět a vedlo k dalším otázkám ohledně Buckinghamského paláce.

- Reklama -

Královská historička Anne Whitelocková varovala, že nadcházející série bude vzhledem k tomu pro některé členy královské rodiny náročná na sledování.

„Pokud královská rodina dosud považovala seriál The Crown za nepříjemný, tato sezóna jim nedopřeje oddech,“ uvedla v rozhovoru pro deník Mirror.

Nadcházející série má na Netflix přijít v roce 2022. A i načasování nové řady jistě přispěje ke kontroverzím.

Královská rodina se v současnosti dostává na titulní stránky novin, kde se často objevují aktuální informace o odchodu Harryho a Meghan a následcích jejich březnového bombastického rozhovoru s Oprah Winfrey.

Navíc je v současné době v centru pozornosti princ Andrew, který nejspíš bude čelit žalobě kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání.

Princ Harry řekl, že seriál je „volně založen na pravdě“

Po dubnovém úmrtí prince Philipa byla dosud uznávaná přesnost seriálu zpochybněna poté, co vyšlo najevo, že vévodu údajně jedna epizoda velmi rozrušila.

V té dokonce jednu scénu označil za „šokující zlomyslnost“. Nelíbil se mu způsob, jakým byla prezentována tragédie z jeho dětství.

Ve druhém díle druhé sezóny seriálu The Crown se objevují flashbacky na smrt sestry prince Philipa, když jí bylo pouhých 26 let. Podle královských odborníků právě zobrazení této události vévodu tehdy hluboce rozrušilo. A další ohlasy se objevily po jeho smrti.

Sestra prince Philipa, řecká a dánská princezna Cecilie, zahynula v roce 1937 spolu se svým manželem, dvěma syny, tchyní a nenarozeným dítětem při leteckém neštěstí.

Vévodovi z Edinburghu bylo v té době 16 let a událost byla samozřejmě v seriálu vylíčena.

Seriálový hit společnosti Netflix byl za to pod palbou kritiky. Důvod? Ukazoval scény, které naznačovaly, že z incidentu byl obviněn princ Philip, což podle zasvěcených není pravda.

Ve scéně pohřbu mu princ Andrew, říká: „Kvůli tobě jsme všichni tady a pohřbíváme mé nejoblíbenější dítě“.

Důvodem, proč byl v dramatickém zpracování obviněn princ Philip, je skutečnost, že seriál naznačuje, že Cecilie byla v letadle proto, že jejímu bratrovi byla zakázána návštěva v Německu kvůli chování ve škole.

Vše bylo jinak, než líčila Koruna

Expertka na královskou rodinu ale uvedla, že vévodu tato epizoda ranila a že se proti ní ohradil.

Královská životopiskyně Sally Bedellová Smithová uvedla: „[Philip] neměl se sestřinou smrtí nic společného. Cecilie sice zemřela při leteckém neštěstí, ale to je jediná věc, která byla pravdivá. Všechno ostatní bylo šokujícím způsobem zlomyslně vymyšleno.“

V Koruna 5. série se však nevyhnutelně objeví další skandální momenty, a tak se Anne domnívá, že ty nejhorší scény pro královskou rodinu teprve přijdou.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -