- Reklama -

Stranger Things: Proč Will a El opustili Hawkins? (A vrátí se ve 4. sérii?)

Když Byersovi na konci Stranger Things 3 opustili Hawkins, zdálo se to pro rodinu jako správná volba. Vrátí se ale ve Stranger Things 4 zpátky do malého městečka v Indianě?

- Reklama -

Byersovi po třech sezónách Stranger Things opustili Hawkins v Indianě. Vzali sebou i El, která na konci 3. série přišla o své schopnosti. Ale… Vrátí se rodina ve Stranger Things 4 zpátky? A proč že to vlastně odjeli?

Je potřeba vrátit se zpět do roku 2016. Právě tehdy se seriál Stranger Things bratrů Dufferových změnil z kultovního hitu v hlavní tahák současné popkultury. Vše začínalo jako relativně nenápadné maloměstské tajemství, které sledovalo šerifa hledajícího ztracené dítě. Kamarádi toho dítěte (Willa) ale narazili při pátrání po něm na záhadnou dívku s telekinetickými schopnostmi… A ještě tu bylo jedno monstrum z alternativní dimenze.

Stranger Things jsou prostě neodolatelnou fúzí sci-fi filmů, hororových prvků a nostalgie 80. let. V době své premiéry se zcela vymykaly všemu, co můžete normálně vidět v televizi. Seriál se stal obrovským úspěchem streamovací služby Netflix díky působivému obsazení, fascinujícímu zastřešujícímu tajemství a přesvědčivým záporákům.

Hopper vězněm v Rusku

A přestože finále 3. série Stranger Things nebylo koncem seriálu, mohlo se to zdát. Poslední epizoda ve svém závěru ukázala členy rodiny Byersových spolu s Eleven opustit prostředí malého města a vše končilo jejich stěhováním.

V teaseru 4. série se ale pak ukázalo, že Hopper není ve skutečnosti mrtvý…

Jak tedy vše bude? Joyce, Jonathan, Will a Hopperova adoptivní dcera Eleven se odstěhovali z Hawkinsu. V městěčku tak zůstal jen Mike, Dustin, Lucas a Max. Přes úlevu v podobě poražení Demogorgona, byl docela smutný pohled na to, jak Byersovi opouštějí Hawkins. Ale bylo to jediné rozhodnutí, které dávalo smysl z praktického, charakterového i příběhového hlediska. Zda se rodina v průběhu sezóny 4 vrátí zpátky nebo ne, je další otázka.

Vrátí se El a Will zpátky do Hawkinsu?

stranger things eleven
Jak dlouho si Eleven vystačí s tím, že může s Mikem jen telefonovat? Foto: Netflix

S dobře vysvětleným důvodem jejich odchodu je nepochybně těžké odhadovat, zda se Hawkins opět stane domovem rodiny Byersových v celé 4. sérii, v prvních pár dílech nebo až někdy na konci série. Na jedné straně se Stranger Things vždy zaměřovaly na město Hawkins. Jeho záhadná atmosféra vždy byla významnou součástí přitažlivosti celého seriálu, což dokazují smíšené reakce na výlet do Chicaga v druhé sezóně.

Hopper je ale na Sibiři. Už z tohoto náznaku je jasné, že průběh 4. série nebude lokačně stejný jako tomu bylo v minulosti. Pokud se tvůrci chtějí s Hopperovým přemístěním nějak elegantně vyrovnat, jistě návrat domů zabere více než jednu nebo dvě epizody.

Kromě tohoto naznačeného dějového posunu je těžké uhodnout, jak bude děj další sezóny nastaven. Až čas ukáže, zda se Byersovi budou muset vrátit, aby uvedli vše do pohybu. Chemie mezi herci před kamerou je však nedílnou součástí úspěchu Stranger Things… Pravděpodobnost, že se udrží napětí jen prostřednictvím telefonních hovorů mezi postavami, se jeví jako minimální. Spíše se ústřední rodina celého vyprávění v nejbližší době vrátí do rodného města zase vrátí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -