- Reklama -

Stranger Things: Proč Will a El opustili Hawkins? (A vrátí se ve 4. sérii?)

Když Byersovi na konci Stranger Things 3 opustili Hawkins, zdálo se to pro rodinu jako správná volba. Vrátí se ale ve Stranger Things 4 zpátky do malého městečka v Indianě?

- Reklama -

Byersovi po třech sezónách Stranger Things opustili Hawkins v Indianě. Vzali sebou i El, která na konci 3. série přišla o své schopnosti. Ale… Vrátí se rodina ve Stranger Things 4 zpátky? A proč že to vlastně odjeli?

Je potřeba vrátit se zpět do roku 2016. Právě tehdy se seriál Stranger Things bratrů Dufferových změnil z kultovního hitu v hlavní tahák současné popkultury. Vše začínalo jako relativně nenápadné maloměstské tajemství, které sledovalo šerifa hledajícího ztracené dítě. Kamarádi toho dítěte (Willa) ale narazili při pátrání po něm na záhadnou dívku s telekinetickými schopnostmi… A ještě tu bylo jedno monstrum z alternativní dimenze.

Stranger Things jsou prostě neodolatelnou fúzí sci-fi filmů, hororových prvků a nostalgie 80. let. V době své premiéry se zcela vymykaly všemu, co můžete normálně vidět v televizi. Seriál se stal obrovským úspěchem streamovací služby Netflix díky působivému obsazení, fascinujícímu zastřešujícímu tajemství a přesvědčivým záporákům.

Hopper vězněm v Rusku

A přestože finále 3. série Stranger Things nebylo koncem seriálu, mohlo se to zdát. Poslední epizoda ve svém závěru ukázala členy rodiny Byersových spolu s Eleven opustit prostředí malého města a vše končilo jejich stěhováním.

- Reklama -

V teaseru 4. série se ale pak ukázalo, že Hopper není ve skutečnosti mrtvý…

Jak tedy vše bude? Joyce, Jonathan, Will a Hopperova adoptivní dcera Eleven se odstěhovali z Hawkinsu. V městěčku tak zůstal jen Mike, Dustin, Lucas a Max. Přes úlevu v podobě poražení Demogorgona, byl docela smutný pohled na to, jak Byersovi opouštějí Hawkins. Ale bylo to jediné rozhodnutí, které dávalo smysl z praktického, charakterového i příběhového hlediska. Zda se rodina v průběhu sezóny 4 vrátí zpátky nebo ne, je další otázka.

Vrátí se El a Will zpátky do Hawkinsu?

stranger things eleven
Jak dlouho si Eleven vystačí s tím, že může s Mikem jen telefonovat? Foto: Netflix

S dobře vysvětleným důvodem jejich odchodu je nepochybně těžké odhadovat, zda se Hawkins opět stane domovem rodiny Byersových v celé 4. sérii, v prvních pár dílech nebo až někdy na konci série. Na jedné straně se Stranger Things vždy zaměřovaly na město Hawkins. Jeho záhadná atmosféra vždy byla významnou součástí přitažlivosti celého seriálu, což dokazují smíšené reakce na výlet do Chicaga v druhé sezóně.

Hopper je ale na Sibiři. Už z tohoto náznaku je jasné, že průběh 4. série nebude lokačně stejný jako tomu bylo v minulosti. Pokud se tvůrci chtějí s Hopperovým přemístěním nějak elegantně vyrovnat, jistě návrat domů zabere více než jednu nebo dvě epizody.

Kromě tohoto naznačeného dějového posunu je těžké uhodnout, jak bude děj další sezóny nastaven. Až čas ukáže, zda se Byersovi budou muset vrátit, aby uvedli vše do pohybu. Chemie mezi herci před kamerou je však nedílnou součástí úspěchu Stranger Things… Pravděpodobnost, že se udrží napětí jen prostřednictvím telefonních hovorů mezi postavami, se jeví jako minimální. Spíše se ústřední rodina celého vyprávění v nejbližší době vrátí do rodného města zase vrátí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -