- Reklama -

Je seriál Stranger Things podle skutečnosti? Tvůrci se inspirovali reálným příběhem

Koho by napadlo, že by seriál Stranger Things mohl vycházet ze skutečnosti? Jenže to tak vážně je. Bratři Dufferové totiž na obrazovky přenesli notně upravený příběh z laboratoří Camp Hero.

- Reklama -

Přestože seriál Stranger Things samozřejmě není zcela podle skutečnosti, byl inspirován událostmi spojenými s laboratořemi Camp Hero, které původně bratří Dufferové chtěli přemístit na Montauk na Long Islandu. I to je důvod, proč se seriál ve svých začátcích uváděl s pracovním názvem Montauk, než ho tvůrci změnili na Stranger Things a děj přesunuli do fiktivního Hawkinsu, informuje wired.com.

Ostatně, bratří Dufferové sami přiznali, že si přáli, aby děj vycházel z něčeho skutečného. „Chtěli jsme, aby byl nadpřirozený prvek nějakým způsobem vědecky podložený,“ svěřili se Matt a Ross Dufferovi časopisu Rolling Stone.

Aby toho dosáhli, vpletli do děje první série kromě laboratoří Camp Hero i skutečný americký vládní projekt nazvaný MKUltra, který tvořil základ experimentů doktora Brennera na Eleven.

Projekt MKUltra chtěl ovládnout lidskou mysl

Projekt MKUltra neboli MK-Ultra byl tajný americký program kontroly mysli, který prováděla CIA. Pokusy začaly v roce 1953 a měly se díky nim nakonec vyvinout techniky, které by umožnily získat převahu nad nepřáteli během studené války, píše digitalspy.com.

To potvrdil i představitel seriálového Dustina. „Seriál se měl odehrávat v Montauku na Long Islandu,“ řekl Gaten Matarazzo v pořadu Inside of You. „To byl vždycky cíl. Bylo to založeno na skutečném místě zvaném Camp Hero. Bylo to vládní zařízení, údajně něco jako radiová věž pro komunikaci, rádiovou komunikaci pro armádu. A kolovaly zvěsti, že se tam děla spousta podivných pochybných experimentů. Podle toho napsali svůj seriál. Hawkinsova laboratoř byla inspirovaná věží na Camp Hero.“

Mrtvoly zvířat, kam se podíváš…

Matarazzo říká, že návštěvníci skutečné laboratoře Camp Hero najdou na místě už jen nechutné pozůstatky. „Dovnitř nesmíte, ale můžete k tomu vylézt a lidé se dostali do podzemí a viděli a slyšeli tam divné, podivné věci,“ uvedl Matarazzo. „Našli tam třeba mrtvoly zvířat roztroušené po okraji objektu. V alarmující míře, jako desítky, desítky a desítky zvířat, prostě všechno roztroušené po areálu.“

Nebezpečná povaha výzkumu nakonec vedla k ukončení projektu v roce 1965. A přestože mnoho příslušných dokumentů, které by tamní výzkum osvětlily, bylo zničeno, uniklo z místa dost informací, aby později inspirovaly podezřelé dění v Hawkinsově národní laboratoři v seriálu Stranger Things.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jenna Ortega září jako Wednesday Addamsová: Při natáčení strašila svou předchůdkyni

Jenna Ortega hraje hlavní roli v seriálu Wednesday, ve kterém Netflix a režisér Tim Burton po 30 letech oživili legendární Addamsovu rodinu.

Andor 2. řada: Premiéra nových dílů přijde až v roce 2024

Očekávaná 2. řada seriálu Andor se právě začala natáčet. Vyjít na Disney+ by mohla už za dva roky, záležet ale bude především na penězích.

Záhada seriálu 1899: Proč v něm tvůrci používají tolik různých jazyků?

Nový seriál Netflixu nazvaný prostě 1899 pojednává o skupině lidí, kteří nastoupí na loď ve snaze uniknout své problematické minulosti, ale nakonec se ocitnou v hotové noční můře.

Quentin Tarantino chystá televizní seriál a vysvětlil, proč jeho další film bude poslední

Quentin Tarantino promluvil o svém rozhodnutí skončit s režírováním filmů. Tvůrce slavných "Pulp Fiction" také prozradil, že ještě před svým posledním filmem chce v roce 2023 natočit svůj první televizní seriál.

„Tampongate“ v seriálu Koruna peskují jen ti, co epizodu neviděli, tvrdí Dominic West

Slavná „Tampongate“ se v seriálu Koruna probírá poměrně detailně. Podle představitele prince Charlese, Dominica Westa, ale mohou seriálovou sekvenci, která zachycuje intimní hovor mezi Charlesem a Camillou zachycuje, kritizovat jen lidé, co ji ještě neviděli.

Black Panther 2 už vydělal přes půl miliardy dolarů

Odhaduje se, že Black Panther: Wakanda nechť žije do neděle vydělal 546,3 milionu dolarů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -