- Reklama -

Je seriál Stranger Things podle skutečnosti? Tvůrci se inspirovali reálným příběhem

Koho by napadlo, že by seriál Stranger Things mohl vycházet ze skutečnosti? Jenže to tak vážně je. Bratři Dufferové totiž na obrazovky přenesli notně upravený příběh z laboratoří Camp Hero.

- Reklama -

Přestože seriál Stranger Things samozřejmě není zcela podle skutečnosti, byl inspirován událostmi spojenými s laboratořemi Camp Hero, které původně bratří Dufferové chtěli přemístit na Montauk na Long Islandu. I to je důvod, proč se seriál ve svých začátcích uváděl s pracovním názvem Montauk, než ho tvůrci změnili na Stranger Things a děj přesunuli do fiktivního Hawkinsu, informuje wired.com.

Ostatně, bratří Dufferové sami přiznali, že si přáli, aby děj vycházel z něčeho skutečného. „Chtěli jsme, aby byl nadpřirozený prvek nějakým způsobem vědecky podložený,“ svěřili se Matt a Ross Dufferovi časopisu Rolling Stone.

Aby toho dosáhli, vpletli do děje první série kromě laboratoří Camp Hero i skutečný americký vládní projekt nazvaný MKUltra, který tvořil základ experimentů doktora Brennera na Eleven.

Projekt MKUltra chtěl ovládnout lidskou mysl

Projekt MKUltra neboli MK-Ultra byl tajný americký program kontroly mysli, který prováděla CIA. Pokusy začaly v roce 1953 a měly se díky nim nakonec vyvinout techniky, které by umožnily získat převahu nad nepřáteli během studené války, píše digitalspy.com.

To potvrdil i představitel seriálového Dustina. „Seriál se měl odehrávat v Montauku na Long Islandu,“ řekl Gaten Matarazzo v pořadu Inside of You. „To byl vždycky cíl. Bylo to založeno na skutečném místě zvaném Camp Hero. Bylo to vládní zařízení, údajně něco jako radiová věž pro komunikaci, rádiovou komunikaci pro armádu. A kolovaly zvěsti, že se tam děla spousta podivných pochybných experimentů. Podle toho napsali svůj seriál. Hawkinsova laboratoř byla inspirovaná věží na Camp Hero.“

Mrtvoly zvířat, kam se podíváš…

Matarazzo říká, že návštěvníci skutečné laboratoře Camp Hero najdou na místě už jen nechutné pozůstatky. „Dovnitř nesmíte, ale můžete k tomu vylézt a lidé se dostali do podzemí a viděli a slyšeli tam divné, podivné věci,“ uvedl Matarazzo. „Našli tam třeba mrtvoly zvířat roztroušené po okraji objektu. V alarmující míře, jako desítky, desítky a desítky zvířat, prostě všechno roztroušené po areálu.“

Nebezpečná povaha výzkumu nakonec vedla k ukončení projektu v roce 1965. A přestože mnoho příslušných dokumentů, které by tamní výzkum osvětlily, bylo zničeno, uniklo z místa dost informací, aby později inspirovaly podezřelé dění v Hawkinsově národní laboratoři v seriálu Stranger Things.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -