- Reklama -

Je seriál Stranger Things podle skutečnosti? Tvůrci se inspirovali reálným příběhem

Koho by napadlo, že by seriál Stranger Things mohl vycházet ze skutečnosti? Jenže to tak vážně je. Bratři Dufferové totiž na obrazovky přenesli notně upravený příběh z laboratoří Camp Hero.

- Reklama -

Přestože seriál Stranger Things samozřejmě není zcela podle skutečnosti, byl inspirován událostmi spojenými s laboratořemi Camp Hero, které původně bratří Dufferové chtěli přemístit na Montauk na Long Islandu. I to je důvod, proč se seriál ve svých začátcích uváděl s pracovním názvem Montauk, než ho tvůrci změnili na Stranger Things a děj přesunuli do fiktivního Hawkinsu, informuje wired.com.

Ostatně, bratří Dufferové sami přiznali, že si přáli, aby děj vycházel z něčeho skutečného. „Chtěli jsme, aby byl nadpřirozený prvek nějakým způsobem vědecky podložený,“ svěřili se Matt a Ross Dufferovi časopisu Rolling Stone.

Aby toho dosáhli, vpletli do děje první série kromě laboratoří Camp Hero i skutečný americký vládní projekt nazvaný MKUltra, který tvořil základ experimentů doktora Brennera na Eleven.

Projekt MKUltra chtěl ovládnout lidskou mysl

Projekt MKUltra neboli MK-Ultra byl tajný americký program kontroly mysli, který prováděla CIA. Pokusy začaly v roce 1953 a měly se díky nim nakonec vyvinout techniky, které by umožnily získat převahu nad nepřáteli během studené války, píše digitalspy.com.

- Reklama -

To potvrdil i představitel seriálového Dustina. „Seriál se měl odehrávat v Montauku na Long Islandu,“ řekl Gaten Matarazzo v pořadu Inside of You. „To byl vždycky cíl. Bylo to založeno na skutečném místě zvaném Camp Hero. Bylo to vládní zařízení, údajně něco jako radiová věž pro komunikaci, rádiovou komunikaci pro armádu. A kolovaly zvěsti, že se tam děla spousta podivných pochybných experimentů. Podle toho napsali svůj seriál. Hawkinsova laboratoř byla inspirovaná věží na Camp Hero.“

Mrtvoly zvířat, kam se podíváš…

Matarazzo říká, že návštěvníci skutečné laboratoře Camp Hero najdou na místě už jen nechutné pozůstatky. „Dovnitř nesmíte, ale můžete k tomu vylézt a lidé se dostali do podzemí a viděli a slyšeli tam divné, podivné věci,“ uvedl Matarazzo. „Našli tam třeba mrtvoly zvířat roztroušené po okraji objektu. V alarmující míře, jako desítky, desítky a desítky zvířat, prostě všechno roztroušené po areálu.“

Nebezpečná povaha výzkumu nakonec vedla k ukončení projektu v roce 1965. A přestože mnoho příslušných dokumentů, které by tamní výzkum osvětlily, bylo zničeno, uniklo z místa dost informací, aby později inspirovaly podezřelé dění v Hawkinsově národní laboratoři v seriálu Stranger Things.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -