- Reklama -

Je seriál Stranger Things podle skutečnosti? Tvůrci se inspirovali reálným příběhem

Koho by napadlo, že by seriál Stranger Things mohl vycházet ze skutečnosti? Jenže to tak vážně je. Bratři Dufferové totiž na obrazovky přenesli notně upravený příběh z laboratoří Camp Hero.

- Reklama -

Přestože seriál Stranger Things samozřejmě není zcela podle skutečnosti, byl inspirován událostmi spojenými s laboratořemi Camp Hero, které původně bratří Dufferové chtěli přemístit na Montauk na Long Islandu. I to je důvod, proč se seriál ve svých začátcích uváděl s pracovním názvem Montauk, než ho tvůrci změnili na Stranger Things a děj přesunuli do fiktivního Hawkinsu, informuje wired.com.

Ostatně, bratří Dufferové sami přiznali, že si přáli, aby děj vycházel z něčeho skutečného. „Chtěli jsme, aby byl nadpřirozený prvek nějakým způsobem vědecky podložený,“ svěřili se Matt a Ross Dufferovi časopisu Rolling Stone.

Aby toho dosáhli, vpletli do děje první série kromě laboratoří Camp Hero i skutečný americký vládní projekt nazvaný MKUltra, který tvořil základ experimentů doktora Brennera na Eleven.

Projekt MKUltra chtěl ovládnout lidskou mysl

Projekt MKUltra neboli MK-Ultra byl tajný americký program kontroly mysli, který prováděla CIA. Pokusy začaly v roce 1953 a měly se díky nim nakonec vyvinout techniky, které by umožnily získat převahu nad nepřáteli během studené války, píše digitalspy.com.

- Reklama -

To potvrdil i představitel seriálového Dustina. „Seriál se měl odehrávat v Montauku na Long Islandu,“ řekl Gaten Matarazzo v pořadu Inside of You. „To byl vždycky cíl. Bylo to založeno na skutečném místě zvaném Camp Hero. Bylo to vládní zařízení, údajně něco jako radiová věž pro komunikaci, rádiovou komunikaci pro armádu. A kolovaly zvěsti, že se tam děla spousta podivných pochybných experimentů. Podle toho napsali svůj seriál. Hawkinsova laboratoř byla inspirovaná věží na Camp Hero.“

Mrtvoly zvířat, kam se podíváš…

Matarazzo říká, že návštěvníci skutečné laboratoře Camp Hero najdou na místě už jen nechutné pozůstatky. „Dovnitř nesmíte, ale můžete k tomu vylézt a lidé se dostali do podzemí a viděli a slyšeli tam divné, podivné věci,“ uvedl Matarazzo. „Našli tam třeba mrtvoly zvířat roztroušené po okraji objektu. V alarmující míře, jako desítky, desítky a desítky zvířat, prostě všechno roztroušené po areálu.“

Nebezpečná povaha výzkumu nakonec vedla k ukončení projektu v roce 1965. A přestože mnoho příslušných dokumentů, které by tamní výzkum osvětlily, bylo zničeno, uniklo z místa dost informací, aby později inspirovaly podezřelé dění v Hawkinsově národní laboratoři v seriálu Stranger Things.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -