- Reklama -

Je seriál Stranger Things podle skutečnosti? Tvůrci se inspirovali reálným příběhem

Koho by napadlo, že by seriál Stranger Things mohl vycházet ze skutečnosti? Jenže to tak vážně je. Bratři Dufferové totiž na obrazovky přenesli notně upravený příběh z laboratoří Camp Hero.

- Reklama -

Přestože seriál Stranger Things samozřejmě není zcela podle skutečnosti, byl inspirován událostmi spojenými s laboratořemi Camp Hero, které původně bratří Dufferové chtěli přemístit na Montauk na Long Islandu. I to je důvod, proč se seriál ve svých začátcích uváděl s pracovním názvem Montauk, než ho tvůrci změnili na Stranger Things a děj přesunuli do fiktivního Hawkinsu, informuje wired.com.

Ostatně, bratří Dufferové sami přiznali, že si přáli, aby děj vycházel z něčeho skutečného. „Chtěli jsme, aby byl nadpřirozený prvek nějakým způsobem vědecky podložený,“ svěřili se Matt a Ross Dufferovi časopisu Rolling Stone.

Aby toho dosáhli, vpletli do děje první série kromě laboratoří Camp Hero i skutečný americký vládní projekt nazvaný MKUltra, který tvořil základ experimentů doktora Brennera na Eleven.

Projekt MKUltra chtěl ovládnout lidskou mysl

Projekt MKUltra neboli MK-Ultra byl tajný americký program kontroly mysli, který prováděla CIA. Pokusy začaly v roce 1953 a měly se díky nim nakonec vyvinout techniky, které by umožnily získat převahu nad nepřáteli během studené války, píše digitalspy.com.

To potvrdil i představitel seriálového Dustina. „Seriál se měl odehrávat v Montauku na Long Islandu,“ řekl Gaten Matarazzo v pořadu Inside of You. „To byl vždycky cíl. Bylo to založeno na skutečném místě zvaném Camp Hero. Bylo to vládní zařízení, údajně něco jako radiová věž pro komunikaci, rádiovou komunikaci pro armádu. A kolovaly zvěsti, že se tam děla spousta podivných pochybných experimentů. Podle toho napsali svůj seriál. Hawkinsova laboratoř byla inspirovaná věží na Camp Hero.“

Mrtvoly zvířat, kam se podíváš…

Matarazzo říká, že návštěvníci skutečné laboratoře Camp Hero najdou na místě už jen nechutné pozůstatky. „Dovnitř nesmíte, ale můžete k tomu vylézt a lidé se dostali do podzemí a viděli a slyšeli tam divné, podivné věci,“ uvedl Matarazzo. „Našli tam třeba mrtvoly zvířat roztroušené po okraji objektu. V alarmující míře, jako desítky, desítky a desítky zvířat, prostě všechno roztroušené po areálu.“

Nebezpečná povaha výzkumu nakonec vedla k ukončení projektu v roce 1965. A přestože mnoho příslušných dokumentů, které by tamní výzkum osvětlily, bylo zničeno, uniklo z místa dost informací, aby později inspirovaly podezřelé dění v Hawkinsově národní laboratoři v seriálu Stranger Things.

- Reklama -

Nejnovější články

Westworld 5. série: Ed Harris naznačil, že další várka epizod ukončí celý seriál

Oblíbený sci-fi seriál se dočká pokračování. Špatnou zprávou je, že podle Eda Harrise bude Westworld 5. série také tou poslední.

Will Smith žadoní o odpuštění. Chris Rock s ním stále odmítá mluvit

Už uběhly čtyři dlouhé měsíce od doby, kdy Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi facku na předávání Oscarů. Hned poté se komikovi omluvil. Nyní se mu omluvil znovu. V téměř šestiminutovém videu označil držitel Oscara za roli ve filmu Král Richard své chování za "nepřijatelné".

Seriál Cizinka bude mít prequel „Krev mé krve“: Zaměří se na lásku rodičů Jamieho Frasera

Seriál se bude jmenovat "Cizinka: Krev mé krve." Zaměří se na milostný příběh mezi rodiči Jamieho Frasera.

Colin Farrell a Vigo Mortensen jako záchranáři zatopených dětí v novém dramatu Rona Howarda

Colin Farrell a Viggo Mortensen hrají v novém filmu Rona Howarda "Třináct životů" o záchraně v jeskyni Tham Luang.

Sylvester Stallone nešetří kritikou: Film o synovi Ivana Draga vznikl za jeho zády

Rockyho franšíza bude mít další pokračování. Tentokrát bude vyprávět příběh syna Rockyho ruského oponenta ze čtvrtého dílu Ivana Draga. Film ale vzniká bez pomoci autora původního Rockyho a hlavní hvězdy filmové série Sylvestera Stalloneho.

Peaky Blinders: Film už má skoro hotový scénář

Steven Knight potvrdil, že seriál se už další řady nedočká. Peaky Blinders film se ale nejspíš objeví dřív, než by se čekalo.

Oblíbené články

Reklama