- Reklama -

Recenze: Chlapec s parožím ve své druhé řadě zdařile udržuje kouzlo z první série

Napínavé postapokalyptické drama "Sweet Tooth: Chlapec s parožím" ve druhé řadě nadále uchvacuje diváky všech věkových kategorií jedinečnou směsí násilí, roztomilých zvířecích kříženců a napínavého děje, který diváky udržuje v napětí až do poslední epizody.

- Reklama -

Seriál „Sweet Tooth: Chlapec s parožím“ sleduje příběh Guse, desetiletého kluka s rysy jelena, který se pohybuje ve světě zpustošeném smrtícím virem a zaplaveném jemu podobnými hybridy. Ve druhé sérii se Gus ocitá ve vězení s dalšími hybridy, kteří společně naplánují útěk. S pomocí svých spoluvězňů, mezi nimiž je i malý hraboš, dívka s opičím ocasem, holčička s prasečím nosem nebo děcko podobné slonovi, se tak Gus vydává na strastiplnou cestu za svobodou.

Dobře prodané násilí

Ačkoli premisa seriálu může znít, jako by byl Sweet Tooth výhradně pro mladší publikum, opak je pravdou. Chlapec s parožím se i v druhé řadě profiluje jako seriál, který dokáže oslovit diváky všech věkových kategorií. Děj je komplexní a poutavý a postavy dobře propracované, přičemž dospělí do příběhu vnášejí nuance a hloubku, které seriál povyšují nad obvyklé pořady pro děti. Temností se Sweet Tooth přitom vyrovná i vlajkové lodi Netflixu – seriálu Stranger Things.

Násilí zobrazené v seriálu rozhodně není pro slabé povahy. Mladším divákům může snadno připadat příliš intenzivní, brutální a syrové. Seriál se ale prostě jen nikdy nevyhýbá drsné realitě postapokalyptického světa a umně vyvažuje brutalitu okamžiky opravdové něhy a nezlomné lásky k někomu blízkému.

Nové postavy si získaly pozornost

Druhá řada spojuje dříve nesourodé dějové linie a přináší nové zajímavé informace, které diváky udržují v zájmu o osudy postav. Herecké obsazení, včetně Christiana Converyho, Nonso Anozieho a Danii Ramirezové, podalo vynikající výkony a nové přírůstky, jako Neil Sandilands a Adeel Akhtar, ještě více okořenili již tak přesvědčivý ansámbl.

- Reklama -

Závěr řady mistrně směřuje k zúčtování s několika bravurně nekompromisními odplatami. A náznakem možného pokračování. Které snad bude… Seriál totiž ví a umí kvalitně odvyprávět, že děti, ať už s rohy, tlapkami nebo ocásky, nebo bez nich, není radno podceňovat.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -