- Reklama -

Recenze: Chlapec s parožím ve své druhé řadě zdařile udržuje kouzlo z první série

Napínavé postapokalyptické drama "Sweet Tooth: Chlapec s parožím" ve druhé řadě nadále uchvacuje diváky všech věkových kategorií jedinečnou směsí násilí, roztomilých zvířecích kříženců a napínavého děje, který diváky udržuje v napětí až do poslední epizody.

- Reklama -

Seriál „Sweet Tooth: Chlapec s parožím“ sleduje příběh Guse, desetiletého kluka s rysy jelena, který se pohybuje ve světě zpustošeném smrtícím virem a zaplaveném jemu podobnými hybridy. Ve druhé sérii se Gus ocitá ve vězení s dalšími hybridy, kteří společně naplánují útěk. S pomocí svých spoluvězňů, mezi nimiž je i malý hraboš, dívka s opičím ocasem, holčička s prasečím nosem nebo děcko podobné slonovi, se tak Gus vydává na strastiplnou cestu za svobodou.

Dobře prodané násilí

Ačkoli premisa seriálu může znít, jako by byl Sweet Tooth výhradně pro mladší publikum, opak je pravdou. Chlapec s parožím se i v druhé řadě profiluje jako seriál, který dokáže oslovit diváky všech věkových kategorií. Děj je komplexní a poutavý a postavy dobře propracované, přičemž dospělí do příběhu vnášejí nuance a hloubku, které seriál povyšují nad obvyklé pořady pro děti. Temností se Sweet Tooth přitom vyrovná i vlajkové lodi Netflixu – seriálu Stranger Things.

Násilí zobrazené v seriálu rozhodně není pro slabé povahy. Mladším divákům může snadno připadat příliš intenzivní, brutální a syrové. Seriál se ale prostě jen nikdy nevyhýbá drsné realitě postapokalyptického světa a umně vyvažuje brutalitu okamžiky opravdové něhy a nezlomné lásky k někomu blízkému.

Nové postavy si získaly pozornost

Druhá řada spojuje dříve nesourodé dějové linie a přináší nové zajímavé informace, které diváky udržují v zájmu o osudy postav. Herecké obsazení, včetně Christiana Converyho, Nonso Anozieho a Danii Ramirezové, podalo vynikající výkony a nové přírůstky, jako Neil Sandilands a Adeel Akhtar, ještě více okořenili již tak přesvědčivý ansámbl.

- Reklama -

Závěr řady mistrně směřuje k zúčtování s několika bravurně nekompromisními odplatami. A náznakem možného pokračování. Které snad bude… Seriál totiž ví a umí kvalitně odvyprávět, že děti, ať už s rohy, tlapkami nebo ocásky, nebo bez nich, není radno podceňovat.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -