- Reklama -

Recenze: Chlapec s parožím ve své druhé řadě zdařile udržuje kouzlo z první série

Napínavé postapokalyptické drama "Sweet Tooth: Chlapec s parožím" ve druhé řadě nadále uchvacuje diváky všech věkových kategorií jedinečnou směsí násilí, roztomilých zvířecích kříženců a napínavého děje, který diváky udržuje v napětí až do poslední epizody.

- Reklama -

Seriál „Sweet Tooth: Chlapec s parožím“ sleduje příběh Guse, desetiletého kluka s rysy jelena, který se pohybuje ve světě zpustošeném smrtícím virem a zaplaveném jemu podobnými hybridy. Ve druhé sérii se Gus ocitá ve vězení s dalšími hybridy, kteří společně naplánují útěk. S pomocí svých spoluvězňů, mezi nimiž je i malý hraboš, dívka s opičím ocasem, holčička s prasečím nosem nebo děcko podobné slonovi, se tak Gus vydává na strastiplnou cestu za svobodou.

Dobře prodané násilí

Ačkoli premisa seriálu může znít, jako by byl Sweet Tooth výhradně pro mladší publikum, opak je pravdou. Chlapec s parožím se i v druhé řadě profiluje jako seriál, který dokáže oslovit diváky všech věkových kategorií. Děj je komplexní a poutavý a postavy dobře propracované, přičemž dospělí do příběhu vnášejí nuance a hloubku, které seriál povyšují nad obvyklé pořady pro děti. Temností se Sweet Tooth přitom vyrovná i vlajkové lodi Netflixu – seriálu Stranger Things.

Násilí zobrazené v seriálu rozhodně není pro slabé povahy. Mladším divákům může snadno připadat příliš intenzivní, brutální a syrové. Seriál se ale prostě jen nikdy nevyhýbá drsné realitě postapokalyptického světa a umně vyvažuje brutalitu okamžiky opravdové něhy a nezlomné lásky k někomu blízkému.

Nové postavy si získaly pozornost

Druhá řada spojuje dříve nesourodé dějové linie a přináší nové zajímavé informace, které diváky udržují v zájmu o osudy postav. Herecké obsazení, včetně Christiana Converyho, Nonso Anozieho a Danii Ramirezové, podalo vynikající výkony a nové přírůstky, jako Neil Sandilands a Adeel Akhtar, ještě více okořenili již tak přesvědčivý ansámbl.

Závěr řady mistrně směřuje k zúčtování s několika bravurně nekompromisními odplatami. A náznakem možného pokračování. Které snad bude… Seriál totiž ví a umí kvalitně odvyprávět, že děti, ať už s rohy, tlapkami nebo ocásky, nebo bez nich, není radno podceňovat.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -