- Reklama -

Dave Chappelle urazil svým vystoupením trans komunitu. Netflix vyhodil jeho kritiky!

Nový komediální speciál Davea Chappella na Netflixu se jmenuje "The Closer", tedy v češtině „Blíže“. Jenže lidé jsou po jeho odvysílání od komika spíše dál, než blíž…

- Reklama -

Jeho vystoupení otevřelo rány v trans komunitě, která od streamovacího giganta požaduje řešení nepříjemné situace.

Kdo už vystoupení Davea Chappella viděl, asi sám uzná, že některé z jeho vtipů na adresu LGBTQ komunity i ty na trans komunity působily na dnešní dobu více než drsně. A celé situaci nijak nepomohlo, že Netflix vyhodil trans osobu, která na sociálních sítích speciál zkritizovala.

Díky tomu se Netflix ocitl na zajímavém rozcestí: snaží se totiž chránit zaměstnance a zároveň bránit „uměleckou svobodu“.

Celá aféra odstartovala na začátku října, kdy recenze na show „The Closer“ citovaly Chappellův výrok, že „pohlaví je fakt“. Recenze zmiňovali i další z vtipů – „každá lidská bytost v této místnosti … musela projít nohama ženy“.

Vystoupení už může za tři vyhazovy!

Podle odpůrců tahle slova posilují škodlivé narativy kolem trans lidí a izolují LGBTQ komunitu. Mezi kritiky patří významné postavy. Například Terra Fieldová, vedoucí softwarová inženýrka ve společnosti Netflix, která Chappellovy vtipy veřejně odsoudila. Tento týden byla dokonce spolu s dalšími dvěma zaměstnanci suspendována za to, že narušila schůzku nejvyššího vedení, která se měla vystoupením komika zabývat, píše insider.com.

A tady se Netflix pomalu ale jistě dostává do úzkých. Význam a nabídka streamovacího giganta je totiž natolik ambiciózní, že ve své podstatě „musí“ servírovat obsah pro všechny i za cenu toho, že se to některých diváků dotkne. „Stejně jako u ostatních našich talentů se snažíme podporovat jejich tvůrčí svobodu – i když to znamená, že na Netflixu bude vždycky obsah, který někteří lidé považují za škodlivý,“ napsal v memorandu pro nejvyšší vedení k záležitosti Ted Sarandos, ředitel Netflixu.

- Reklama -

Vystoupení Chappella odmítl obsah odstranit a zdůraznil sledovanost a ocenění, které Chappelle přináší. „Umělecká svoboda je samozřejmě zcela odlišným standardem projevu, než jaký připouštíme interně, protože cíle jsou odlišné: bavit lidi versus udržovat respektující a produktivní pracoviště,“ dodal Sarandos.

Chování Netflixu v jiných případech

Existuje však spousta příkladů, kdy Netflix zaujímá morální postoje ke společenským otázkám. Sám Sarandos byl prvním lídrem showbyznysu, který se pohrozil bojkotem v Georgii v roce 2020, pokud by se stal zákonem zákaz potratů v tomto státě. Netflix také platil a kurátoroval speciální kanál s obsahem kolem hnutí Black Lives Matter v souvislosti s protesty proti vraždě George Floyda.

Mnoho odborníků považuje reakci Netflixu za fascinující. V dnešní době není standardem, že Netflix bude bránit Chappella – a v podstatě i standup komedii jako takovou, ačkoli porušuje přísně nastavená pravidla pozitivního přístupu k diverzitě. „Na Netflixu nepovolujeme tituly, které mají podněcovat k nenávisti nebo násilí, a nemyslíme si, že ‚The Closer‘ tuto hranici překračuje,“ uzavřel Sarandos.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -