- Reklama -

Od nuly: Zoe Saldana přiznala, že role v seriálu jí pomohla lépe přijmout ztrátu otce

Když Zoe Saldana natáčela seriál "Od Nuly", bylo pro ni "velmi krásné" znovu prožít smutek, který zažívala, když v 9 letech přišla o otce.

- Reklama -

Herečka Zoe Saldana hraje v minisérii „Od nuly“ Američanku Amy, která odjíždí do Itálie studovat umění. Během pobytu se Amy seznámí se šarmantním Linoem (hraje ho Eugenio Mastrandrea), okouzlujícím místním šéfkuchařem. Poté, co se do sebe zamilují, ji Lino láskyplně následuje do Spojených států. V Americe ale jejich láska získá zcela novou podobu, nejen kvůli rozdílnému kulturnímu zázemí obou milenců, ale především kvůli Linovým nepředvídatelným zdravotním problémům – čerstvá láska možná nakonec moc dlouho nepřežije.

Zahrát tak těžkou životní situaci nebylo jen tak. Zoe Saldana přiznala, že jí v roli Amy pomohlo vrátit se ke smutku, který prožívala, když v dětství přišla o milovaného rodiče. „Poznala jsem smutek z pohledu dítěte, které ztratilo svého hrdinu,“ prozradila webu usatoday.com Saldana, která zažila smrt milované osoby, když jí bylo devět let a zemřel její otec Aridio Saldana. „Být součástí tohoto projektu byl proto pro mě velmi emotivní proces,“ dodala herečka. „Nebylo snadné chodit každý den do práce s vědomím, že se zabýváte takovým tématem.“

Smrt otce začala více vnímat z pohledu matky

Natáčení se navíc pro herečku stalo příležitostí, jak se na smrt tatínka podívat z jiné, možná ještě smutnější stránky. „Nikdy jsem to nepochopila z pohledu maminky, která ztratila partnera, přišla o životní lásku a musela se potýkat s truchlením,“ přiznala pro today.com představitelka Amy. „Zároveň ale musela ve svém životě vítat radost, protože měla malé spoluzávislé, kteří ji potřebovali.“

Práce na seriálu tak nakonec herečce pomohla pochopit, co pro její matku znamenala ztráta životního partnera.

- Reklama -

Zoe Saldana pochopila, že zármutek trvá navždy

„Opravdu jsme se teď s maminkou vraceli ke starým rozhovorům a dívali se na vzpomínky (s otcem) z jiného úhlu pohledu,“ svěřila se Zoe Saldana.

Herečka nakonec díky miniseriálu Od nuly pochopila, že některé ztráty bolet nepřestávají. „Se zármutkem je to tak, že trvá,“ uvedla. „Nikdy se to nezlepší, jen se to dá zvládnout.“

Zajímavostí také je, že Zoe Saldana je od roku 2013 vdaná za Marga Perega. Skutečný manžel herečky je Ital, stejně jako její fiktivní manžel v seriálu „Od nuly“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -