- Reklama -

Idan Amedi: Roli Sagiho v seriálu Fauda získal díky svému zpěvu. Je i autorem znělky

Charismatický herec Idan Amedi je jednou z hvězd seriálu Fauda. Přitom ani nechtěl být hercem, aby se zkusil ucházet o roli, ho přemluvil Lior Raz.

- Reklama -

Díky svému hudebnímu úspěchu získal roli Sagiho v populárním seriálu Fauda, který pojednává o tajné izraelské zpravodajské jednotce operující na Západním břehu Jordánu a v Gaze. Aby zkusil získat jednu z rolí, ho po jednom z jeho koncertů přišel osobně přemluvit tvůrce seriálu Lior Raz. Idan Amedi ho poslechl a chybu rozhodně neudělal. Role Sagiho Amediho katapultovala do mezinárodního povědomí.

„Je to kombinace štěstí a Boží pomoci,“ říká Idan Amedi o své kariéře podle webu rudaw.net. „Nikdy jsem si nemyslel, že se můj život vydá touto cestou.“

Pěvecká hvězda Izraele

Původně totiž být hercem nechtěl. Jeho sny směřovaly jinam – k muzice. Jako zpěvák se v roce 2010 umístil na druhém místě v talentové soutěži Kachav Nolad, čímž odstartoval úspěšnou hudební kariéru.

V Izraeli je dnes už považován za jednu z největších hvězd tamní hudební scény. O jeho významu svědčí i skutečnost, že se v květnu jako jeden z vystupujících objeví na slavnostním rozsvícení izraelského státního majáku, který zahájí oslavy 74. Dne nezávislosti státu Izrael.

Amedi popsal svůj vstup do herectví jako „jednu z nejtěžších věcí, do které jsem se kdy pustil“. Hraní se mu ale nejspíš zalíbilo, protože se objeví i v připravované 4. sérii seriálu Fauda. K seriálu nazpíval i znělku.

- Reklama -

Kurd, který je pyšný na své kořeny

K hraní člena týmu, který se pohybuje na hranici mezi izrealskou a arabskou částí Izraele má svým způsobem blízko. Idan Amedi se narodil a vyrůstal v kurdské čtvrti Jeruzaléma a na své kořeny je náležitě pyšný.

„Všude, kam v Izraeli přijdu, říkám, že jsem Kurd – a jsem na to hrdý.“

Amedi je jedním z přibližně 200 000 kurdských Židů v Izraeli, z nichž většina žije v Jeruzalémě. Jeho dědeček z otcovy strany odešel z Kurdistánu do tehdejší Palestiny v roce 1926. Rodina jeho matky, stejně jako mnoho dalších, odešla do Izraele v 50. letech 20. století.

Zastánce sblížení s Araby

Amedi je nejspíš i kvůli svému původu zastáncem izraelsko-arabského sblížení. Jak píše algemainer.com, před nedávnem nahrál na Twitteru vzkaz svým fanouškům ve Spojených arabských emirátech v souvislosti s nedávno oznámenou normalizační dohodou mezi židovským státem a SAE.

„Pokud mohu mluvit za všechny Izraelce, všichni si myslíme, že mír je dobrá věc. Je to správná věc a my se nemůžeme dočkat, až přijedeme navštívit vaši krásnou zemi. Doufejme, že [přijedete] do Izraele také,“ řekl Amedi.

Poté požehnal přihlížejícím ze SAE a arabsky jim řekl: „Doufám, že všichni budeme žít v míru a prosperitě.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -