- Reklama -

Idan Amedi: Roli Sagiho v seriálu Fauda získal díky svému zpěvu. Je i autorem znělky

Charismatický herec Idan Amedi je jednou z hvězd seriálu Fauda. Přitom ani nechtěl být hercem, aby se zkusil ucházet o roli, ho přemluvil Lior Raz.

- Reklama -

Díky svému hudebnímu úspěchu získal roli Sagiho v populárním seriálu Fauda, který pojednává o tajné izraelské zpravodajské jednotce operující na Západním břehu Jordánu a v Gaze. Aby zkusil získat jednu z rolí, ho po jednom z jeho koncertů přišel osobně přemluvit tvůrce seriálu Lior Raz. Idan Amedi ho poslechl a chybu rozhodně neudělal. Role Sagiho Amediho katapultovala do mezinárodního povědomí.

„Je to kombinace štěstí a Boží pomoci,“ říká Idan Amedi o své kariéře podle webu rudaw.net. „Nikdy jsem si nemyslel, že se můj život vydá touto cestou.“

Pěvecká hvězda Izraele

Původně totiž být hercem nechtěl. Jeho sny směřovaly jinam – k muzice. Jako zpěvák se v roce 2010 umístil na druhém místě v talentové soutěži Kachav Nolad, čímž odstartoval úspěšnou hudební kariéru.

V Izraeli je dnes už považován za jednu z největších hvězd tamní hudební scény. O jeho významu svědčí i skutečnost, že se v květnu jako jeden z vystupujících objeví na slavnostním rozsvícení izraelského státního majáku, který zahájí oslavy 74. Dne nezávislosti státu Izrael.

Amedi popsal svůj vstup do herectví jako „jednu z nejtěžších věcí, do které jsem se kdy pustil“. Hraní se mu ale nejspíš zalíbilo, protože se objeví i v připravované 4. sérii seriálu Fauda. K seriálu nazpíval i znělku.

Kurd, který je pyšný na své kořeny

K hraní člena týmu, který se pohybuje na hranici mezi izrealskou a arabskou částí Izraele má svým způsobem blízko. Idan Amedi se narodil a vyrůstal v kurdské čtvrti Jeruzaléma a na své kořeny je náležitě pyšný.

„Všude, kam v Izraeli přijdu, říkám, že jsem Kurd – a jsem na to hrdý.“

Amedi je jedním z přibližně 200 000 kurdských Židů v Izraeli, z nichž většina žije v Jeruzalémě. Jeho dědeček z otcovy strany odešel z Kurdistánu do tehdejší Palestiny v roce 1926. Rodina jeho matky, stejně jako mnoho dalších, odešla do Izraele v 50. letech 20. století.

Zastánce sblížení s Araby

Amedi je nejspíš i kvůli svému původu zastáncem izraelsko-arabského sblížení. Jak píše algemainer.com, před nedávnem nahrál na Twitteru vzkaz svým fanouškům ve Spojených arabských emirátech v souvislosti s nedávno oznámenou normalizační dohodou mezi židovským státem a SAE.

„Pokud mohu mluvit za všechny Izraelce, všichni si myslíme, že mír je dobrá věc. Je to správná věc a my se nemůžeme dočkat, až přijedeme navštívit vaši krásnou zemi. Doufejme, že [přijedete] do Izraele také,“ řekl Amedi.

Poté požehnal přihlížejícím ze SAE a arabsky jim řekl: „Doufám, že všichni budeme žít v míru a prosperitě.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -