- Reklama -

Idan Amedi: Roli Sagiho v seriálu Fauda získal díky svému zpěvu. Je i autorem znělky

Charismatický herec Idan Amedi je jednou z hvězd seriálu Fauda. Přitom ani nechtěl být hercem, aby se zkusil ucházet o roli, ho přemluvil Lior Raz.

- Reklama -

Díky svému hudebnímu úspěchu získal roli Sagiho v populárním seriálu Fauda, který pojednává o tajné izraelské zpravodajské jednotce operující na Západním břehu Jordánu a v Gaze. Aby zkusil získat jednu z rolí, ho po jednom z jeho koncertů přišel osobně přemluvit tvůrce seriálu Lior Raz. Idan Amedi ho poslechl a chybu rozhodně neudělal. Role Sagiho Amediho katapultovala do mezinárodního povědomí.

„Je to kombinace štěstí a Boží pomoci,“ říká Idan Amedi o své kariéře podle webu rudaw.net. „Nikdy jsem si nemyslel, že se můj život vydá touto cestou.“

Pěvecká hvězda Izraele

Původně totiž být hercem nechtěl. Jeho sny směřovaly jinam – k muzice. Jako zpěvák se v roce 2010 umístil na druhém místě v talentové soutěži Kachav Nolad, čímž odstartoval úspěšnou hudební kariéru.

V Izraeli je dnes už považován za jednu z největších hvězd tamní hudební scény. O jeho významu svědčí i skutečnost, že se v květnu jako jeden z vystupujících objeví na slavnostním rozsvícení izraelského státního majáku, který zahájí oslavy 74. Dne nezávislosti státu Izrael.

Amedi popsal svůj vstup do herectví jako „jednu z nejtěžších věcí, do které jsem se kdy pustil“. Hraní se mu ale nejspíš zalíbilo, protože se objeví i v připravované 4. sérii seriálu Fauda. K seriálu nazpíval i znělku.

- Reklama -

Kurd, který je pyšný na své kořeny

K hraní člena týmu, který se pohybuje na hranici mezi izrealskou a arabskou částí Izraele má svým způsobem blízko. Idan Amedi se narodil a vyrůstal v kurdské čtvrti Jeruzaléma a na své kořeny je náležitě pyšný.

„Všude, kam v Izraeli přijdu, říkám, že jsem Kurd – a jsem na to hrdý.“

Amedi je jedním z přibližně 200 000 kurdských Židů v Izraeli, z nichž většina žije v Jeruzalémě. Jeho dědeček z otcovy strany odešel z Kurdistánu do tehdejší Palestiny v roce 1926. Rodina jeho matky, stejně jako mnoho dalších, odešla do Izraele v 50. letech 20. století.

Zastánce sblížení s Araby

Amedi je nejspíš i kvůli svému původu zastáncem izraelsko-arabského sblížení. Jak píše algemainer.com, před nedávnem nahrál na Twitteru vzkaz svým fanouškům ve Spojených arabských emirátech v souvislosti s nedávno oznámenou normalizační dohodou mezi židovským státem a SAE.

„Pokud mohu mluvit za všechny Izraelce, všichni si myslíme, že mír je dobrá věc. Je to správná věc a my se nemůžeme dočkat, až přijedeme navštívit vaši krásnou zemi. Doufejme, že [přijedete] do Izraele také,“ řekl Amedi.

Poté požehnal přihlížejícím ze SAE a arabsky jim řekl: „Doufám, že všichni budeme žít v míru a prosperitě.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -