- Reklama -

Idan Amedi: Roli Sagiho v seriálu Fauda získal díky svému zpěvu. Je i autorem znělky

Charismatický herec Idan Amedi je jednou z hvězd seriálu Fauda. Přitom ani nechtěl být hercem, aby se zkusil ucházet o roli, ho přemluvil Lior Raz.

- Reklama -

Díky svému hudebnímu úspěchu získal roli Sagiho v populárním seriálu Fauda, který pojednává o tajné izraelské zpravodajské jednotce operující na Západním břehu Jordánu a v Gaze. Aby zkusil získat jednu z rolí, ho po jednom z jeho koncertů přišel osobně přemluvit tvůrce seriálu Lior Raz. Idan Amedi ho poslechl a chybu rozhodně neudělal. Role Sagiho Amediho katapultovala do mezinárodního povědomí.

„Je to kombinace štěstí a Boží pomoci,“ říká Idan Amedi o své kariéře podle webu rudaw.net. „Nikdy jsem si nemyslel, že se můj život vydá touto cestou.“

Pěvecká hvězda Izraele

Původně totiž být hercem nechtěl. Jeho sny směřovaly jinam – k muzice. Jako zpěvák se v roce 2010 umístil na druhém místě v talentové soutěži Kachav Nolad, čímž odstartoval úspěšnou hudební kariéru.

V Izraeli je dnes už považován za jednu z největších hvězd tamní hudební scény. O jeho významu svědčí i skutečnost, že se v květnu jako jeden z vystupujících objeví na slavnostním rozsvícení izraelského státního majáku, který zahájí oslavy 74. Dne nezávislosti státu Izrael.

Amedi popsal svůj vstup do herectví jako „jednu z nejtěžších věcí, do které jsem se kdy pustil“. Hraní se mu ale nejspíš zalíbilo, protože se objeví i v připravované 4. sérii seriálu Fauda. K seriálu nazpíval i znělku.

Kurd, který je pyšný na své kořeny

K hraní člena týmu, který se pohybuje na hranici mezi izrealskou a arabskou částí Izraele má svým způsobem blízko. Idan Amedi se narodil a vyrůstal v kurdské čtvrti Jeruzaléma a na své kořeny je náležitě pyšný.

„Všude, kam v Izraeli přijdu, říkám, že jsem Kurd – a jsem na to hrdý.“

Amedi je jedním z přibližně 200 000 kurdských Židů v Izraeli, z nichž většina žije v Jeruzalémě. Jeho dědeček z otcovy strany odešel z Kurdistánu do tehdejší Palestiny v roce 1926. Rodina jeho matky, stejně jako mnoho dalších, odešla do Izraele v 50. letech 20. století.

Zastánce sblížení s Araby

Amedi je nejspíš i kvůli svému původu zastáncem izraelsko-arabského sblížení. Jak píše algemainer.com, před nedávnem nahrál na Twitteru vzkaz svým fanouškům ve Spojených arabských emirátech v souvislosti s nedávno oznámenou normalizační dohodou mezi židovským státem a SAE.

„Pokud mohu mluvit za všechny Izraelce, všichni si myslíme, že mír je dobrá věc. Je to správná věc a my se nemůžeme dočkat, až přijedeme navštívit vaši krásnou zemi. Doufejme, že [přijedete] do Izraele také,“ řekl Amedi.

Poté požehnal přihlížejícím ze SAE a arabsky jim řekl: „Doufám, že všichni budeme žít v míru a prosperitě.“

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -