- Reklama -

Olivia Williamsová hraje v nové Koruně Camillu. Královská rodina se podle ní nemá čeho obávat

Koruna se zaměří na rozvod Charlese s princeznou Dianou a důležitou roli sehraje i Camilla Parker-Bowlesová. Její představitelka Olivia Williamsová, věří, že se tvůrcům povedlo situaci vylíčit ohleduplně.

- Reklama -

V posledních dvou sezonách seriálu Koruna hrála vévodkyni z Cornwallu Emerald Fennellová, oscarová herečka a scenáristka. V roli Camilly Parker-Bowlesové ji ale pro závěrečné dvě řady nahrazuje uznávaná britská divadelní herečka Olivia Williamsová, která na svých bedrech nese velkou zodpovědnost.

Musí ustát tlak spojený s očekáváním, jak seriál vylíčí události související s rozvodem prince Charlese. Mnoho lidí totiž už seriál kritizovalo kvůli zachycení podobně osobních záležitostí královské rodiny. Naposledy se proti Koruně vymezil kněz, který princezně Dianě dělal poslední pomazání.

Bulvár fanoušky nečeká, Koruna si zachová úroveň

Olivia Williamsová se podobné obavy snaží krotit. Uklidňuje fanoušky, že tvůrci Koruny by nikdy nedopustili, aby události v seriálu královskou rodinu nějak zdiskreditovaly. Pro web Digitalspy.com uvedla, že scénárista Peter Morgan je „opatrný“ v tom, jak zobrazuje události související s ústředním tématem 5. řady seriálu Koruna.

„Myslím, že na této sezóně a seriálu, který měl tolik prostoru dozrát, je velmi vzrušující, že Peter píše samostatné epizody. Epizoda zachycující rozvod je téměř filozofickou úvahou o rozvodu a o tom, jak ovlivňuje pár, který žije na očích veřejnosti,“ vysvětlila.

- Reklama -

Proč čelí blížící se řada seriálu Koruna kritice?

olivia williams
Dominic West jako princ Charles a Olivia Williamsová jako Camilla v 5. sérii seriálu Koruna. | Foto: Keith Bernstein/Netflix

Camilla a Andrew Parker Bowlesovi oznámili rozchod na začátku roku 1995. V té době se také uskutečnil nechvalně proslulý rozhovor princezny Diany pro pořad Panorama BBC, v němž hovořila o Camille a princi Charlesovi, připomíná townandcountrymag.com.

„V tomhle manželství jsme byli tři, takže tam bylo trochu těsno,“ uvedla tehdy.

I kvůli tomu, že nová řada Koruny zachycuje toto období, panují obavy, jestli si seriál zachová dost ohledu vůči členům královské rodiny, kterých se tyt události týkají.

Olivia Williamsová je známá především Britům

Olivia Williamsová události předcházející třaskavému interview sehrála, tak snad ví, o čem mluví. Na britských ostrovech je její jméno zárukou herecké kvality. V minulosti proslula hlavně jako manželka Bruce Willise v Šestém smyslu, střihla si i jednu z hlavních rolí v komedii Wese Andersona Jak jsem balil učitelku.

V posledních letech zazářila především ve sci-fi seriálu Dva světy, kde hrála hlavní ženskou roli vedle fenomenálního J. K. Simmonse. Za zmínku stojí i její role v oscarovém filmu Otec, ve kterém se objevila spolu s Olivia Colmanovou, co hrála v seriálu Koruna královnu Alžbětu II. ve 3. a 4. řadě.

Williamsová je jinak stálicí britské divadelní scény, kde na jevišti shodou okolností nedávno znovu spolupracovala s Olivií Colmanovou. Loni hrály sestry ve hře Mosquitoes v britském Národním divadle.

Velká sláva novou Camillu Parker-Bowlesovou nijak neláká

Nová Camilla Parker-Bowlesová se mimochodem také nechala slyšet, že nemá zájem stát se extra hvězdnou celebritou. „Byla jsem dost blízko [slávě], abych viděla, jak je to děsivé. Je to jako nějaký nereálný sen,“ svěřila se Olivia Williamsová Guardianu.

Snad to nemyslela moc vážně, protože díky roli lásky prince Charlese, se pravděpodobně vyhledávanou světovou hvězdou nyní stane.

Seriál Koruna můžete sledovat na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -