- Reklama -

Olivia Williamsová hraje v nové Koruně Camillu. Královská rodina se podle ní nemá čeho obávat

Koruna se zaměří na rozvod Charlese s princeznou Dianou a důležitou roli sehraje i Camilla Parker-Bowlesová. Její představitelka Olivia Williamsová, věří, že se tvůrcům povedlo situaci vylíčit ohleduplně.

- Reklama -

V posledních dvou sezonách seriálu Koruna hrála vévodkyni z Cornwallu Emerald Fennellová, oscarová herečka a scenáristka. V roli Camilly Parker-Bowlesové ji ale pro závěrečné dvě řady nahrazuje uznávaná britská divadelní herečka Olivia Williamsová, která na svých bedrech nese velkou zodpovědnost.

Musí ustát tlak spojený s očekáváním, jak seriál vylíčí události související s rozvodem prince Charlese. Mnoho lidí totiž už seriál kritizovalo kvůli zachycení podobně osobních záležitostí královské rodiny. Naposledy se proti Koruně vymezil kněz, který princezně Dianě dělal poslední pomazání.

Bulvár fanoušky nečeká, Koruna si zachová úroveň

Olivia Williamsová se podobné obavy snaží krotit. Uklidňuje fanoušky, že tvůrci Koruny by nikdy nedopustili, aby události v seriálu královskou rodinu nějak zdiskreditovaly. Pro web Digitalspy.com uvedla, že scénárista Peter Morgan je „opatrný“ v tom, jak zobrazuje události související s ústředním tématem 5. řady seriálu Koruna.

„Myslím, že na této sezóně a seriálu, který měl tolik prostoru dozrát, je velmi vzrušující, že Peter píše samostatné epizody. Epizoda zachycující rozvod je téměř filozofickou úvahou o rozvodu a o tom, jak ovlivňuje pár, který žije na očích veřejnosti,“ vysvětlila.

Proč čelí blížící se řada seriálu Koruna kritice?

olivia williams
Dominic West jako princ Charles a Olivia Williamsová jako Camilla v 5. sérii seriálu Koruna. | Foto: Keith Bernstein/Netflix

Camilla a Andrew Parker Bowlesovi oznámili rozchod na začátku roku 1995. V té době se také uskutečnil nechvalně proslulý rozhovor princezny Diany pro pořad Panorama BBC, v němž hovořila o Camille a princi Charlesovi, připomíná townandcountrymag.com.

„V tomhle manželství jsme byli tři, takže tam bylo trochu těsno,“ uvedla tehdy.

I kvůli tomu, že nová řada Koruny zachycuje toto období, panují obavy, jestli si seriál zachová dost ohledu vůči členům královské rodiny, kterých se tyt události týkají.

Olivia Williamsová je známá především Britům

Olivia Williamsová události předcházející třaskavému interview sehrála, tak snad ví, o čem mluví. Na britských ostrovech je její jméno zárukou herecké kvality. V minulosti proslula hlavně jako manželka Bruce Willise v Šestém smyslu, střihla si i jednu z hlavních rolí v komedii Wese Andersona Jak jsem balil učitelku.

V posledních letech zazářila především ve sci-fi seriálu Dva světy, kde hrála hlavní ženskou roli vedle fenomenálního J. K. Simmonse. Za zmínku stojí i její role v oscarovém filmu Otec, ve kterém se objevila spolu s Olivia Colmanovou, co hrála v seriálu Koruna královnu Alžbětu II. ve 3. a 4. řadě.

Williamsová je jinak stálicí britské divadelní scény, kde na jevišti shodou okolností nedávno znovu spolupracovala s Olivií Colmanovou. Loni hrály sestry ve hře Mosquitoes v britském Národním divadle.

Velká sláva novou Camillu Parker-Bowlesovou nijak neláká

Nová Camilla Parker-Bowlesová se mimochodem také nechala slyšet, že nemá zájem stát se extra hvězdnou celebritou. „Byla jsem dost blízko [slávě], abych viděla, jak je to děsivé. Je to jako nějaký nereálný sen,“ svěřila se Olivia Williamsová Guardianu.

Snad to nemyslela moc vážně, protože díky roli lásky prince Charlese, se pravděpodobně vyhledávanou světovou hvězdou nyní stane.

Seriál Koruna můžete sledovat na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -