- Reklama -

Olivia Williamsová hraje v nové Koruně Camillu. Královská rodina se podle ní nemá čeho obávat

Koruna se zaměří na rozvod Charlese s princeznou Dianou a důležitou roli sehraje i Camilla Parker-Bowlesová. Její představitelka Olivia Williamsová, věří, že se tvůrcům povedlo situaci vylíčit ohleduplně.

- Reklama -

V posledních dvou sezonách seriálu Koruna hrála vévodkyni z Cornwallu Emerald Fennellová, oscarová herečka a scenáristka. V roli Camilly Parker-Bowlesové ji ale pro závěrečné dvě řady nahrazuje uznávaná britská divadelní herečka Olivia Williamsová, která na svých bedrech nese velkou zodpovědnost.

Musí ustát tlak spojený s očekáváním, jak seriál vylíčí události související s rozvodem prince Charlese. Mnoho lidí totiž už seriál kritizovalo kvůli zachycení podobně osobních záležitostí královské rodiny. Naposledy se proti Koruně vymezil kněz, který princezně Dianě dělal poslední pomazání.

Bulvár fanoušky nečeká, Koruna si zachová úroveň

Olivia Williamsová se podobné obavy snaží krotit. Uklidňuje fanoušky, že tvůrci Koruny by nikdy nedopustili, aby události v seriálu královskou rodinu nějak zdiskreditovaly. Pro web Digitalspy.com uvedla, že scénárista Peter Morgan je „opatrný“ v tom, jak zobrazuje události související s ústředním tématem 5. řady seriálu Koruna.

„Myslím, že na této sezóně a seriálu, který měl tolik prostoru dozrát, je velmi vzrušující, že Peter píše samostatné epizody. Epizoda zachycující rozvod je téměř filozofickou úvahou o rozvodu a o tom, jak ovlivňuje pár, který žije na očích veřejnosti,“ vysvětlila.

- Reklama -

Proč čelí blížící se řada seriálu Koruna kritice?

olivia williams
Dominic West jako princ Charles a Olivia Williamsová jako Camilla v 5. sérii seriálu Koruna. | Foto: Keith Bernstein/Netflix

Camilla a Andrew Parker Bowlesovi oznámili rozchod na začátku roku 1995. V té době se také uskutečnil nechvalně proslulý rozhovor princezny Diany pro pořad Panorama BBC, v němž hovořila o Camille a princi Charlesovi, připomíná townandcountrymag.com.

„V tomhle manželství jsme byli tři, takže tam bylo trochu těsno,“ uvedla tehdy.

I kvůli tomu, že nová řada Koruny zachycuje toto období, panují obavy, jestli si seriál zachová dost ohledu vůči členům královské rodiny, kterých se tyt události týkají.

Olivia Williamsová je známá především Britům

Olivia Williamsová události předcházející třaskavému interview sehrála, tak snad ví, o čem mluví. Na britských ostrovech je její jméno zárukou herecké kvality. V minulosti proslula hlavně jako manželka Bruce Willise v Šestém smyslu, střihla si i jednu z hlavních rolí v komedii Wese Andersona Jak jsem balil učitelku.

V posledních letech zazářila především ve sci-fi seriálu Dva světy, kde hrála hlavní ženskou roli vedle fenomenálního J. K. Simmonse. Za zmínku stojí i její role v oscarovém filmu Otec, ve kterém se objevila spolu s Olivia Colmanovou, co hrála v seriálu Koruna královnu Alžbětu II. ve 3. a 4. řadě.

Williamsová je jinak stálicí britské divadelní scény, kde na jevišti shodou okolností nedávno znovu spolupracovala s Olivií Colmanovou. Loni hrály sestry ve hře Mosquitoes v britském Národním divadle.

Velká sláva novou Camillu Parker-Bowlesovou nijak neláká

Nová Camilla Parker-Bowlesová se mimochodem také nechala slyšet, že nemá zájem stát se extra hvězdnou celebritou. „Byla jsem dost blízko [slávě], abych viděla, jak je to děsivé. Je to jako nějaký nereálný sen,“ svěřila se Olivia Williamsová Guardianu.

Snad to nemyslela moc vážně, protože díky roli lásky prince Charlese, se pravděpodobně vyhledávanou světovou hvězdou nyní stane.

Seriál Koruna můžete sledovat na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -