- Reklama -

Peaky Blinders: Úplně jiný Tommy Shelby? Kdo ho měl hrát místo Cilliana Murphyho?

Seriál Peaky Blinders už za pár měsíců nabídne šestou, závěrečnou řadu. A nebude v ní pochopitelně chybět ani představitel Tommyho Shelbyho, fenomenální herec Cillian Murphy. Hvězdou seriálu se přitom vůbec stát neměl. Nakonec ale Peaky Blinders Tommy v jeho podání vynesl do nebeských výšin.

- Reklama -

Peaky Blinders je seriál, který mapuje vzestup Tommyho Shelbyho a jeho rodiny, která tvoří jádro gangu z Birminghamu, jenž si – jak název seriálu naznačuje – přezdívá Peaky Blinders. Proč? No protože v začátcích měli jeho členové pod kšiltem čepice přišité žiletky, aby byli nebezpečnější v boji tváří v tvář. Ale to asi každý fanoušek ví.

Taky není žádným velkým tajemstvím, že na další řadu se čeká už zatraceně dlouho. Natáčet se začala už někdy v březnu 2020. Není třeba dodávat, že fanoušci seriálu tehdy oznámení nadšeně oslavovali. Bohužel, radost nevydržela dlouho.

Začal řádit koronavirus. A tak se natáčení přerušilo. Na čas. Pak se zase obnovilo. Na čas. Pak se zase přerušilo… A takhle několikrát dokola. Díky tomu sešlo z premiéry plánované na rok 2021. To se ostatně už taky nějaký čas ví.

Peaky Blinders Tommy musel táhnout. O Murphym byly pochyby

Co ovšem tuší málokdo, je skutečnost, že Tommy Shelby mohl vypadat úplně jinak. Cillian Muprphy v hlavní roli se totiž ani trochu nelíbil scénáristovi pořadu Stevenu Knightovi. Ano, přesně ten Cillian Murphy, bez jehož fenomenálního hereckého výkonu si asi žádný fanda neumí seriál představit.

Že se vám to zdá nemožné? Přesto to tak bylo. Samotný Murphy přiznal, že měl zpočátku o roli pochybnosti. A nebyl sám. Jak Steven Knight prozradil při online sledování seriálu, do kterého se pustil pro časopis Esquire, i jemu se Murphy pro roli Tommyho Shelbyho zdál málo drsný.

Tommy Shelby jako synonymum akce a drsnosti?

Proto se víc upínal k tomu, že by roli místo Murphyho měl dostat hrdina akčních filmů Jason Statham. „S oběma jsem se sešel v Los Angeles, abychom si o roli promluvili, a rozhodl jsem se pro Jasona,“ přiznal Knight. „Jedním z důvodů bylo, že fyzicky v místnosti je Jason Jasonem. Cillian, když ho potkáte, samozřejmě není Tommy.“

Právě Murphyho civilní „nezajímavost“ vzbuzovala u Knighta obavy. Nyní už chápe, že zbytečně. „Byl jsem dost hloupý na to, abych nepochopil, že právě Cillian je skutečný Tommy. Dokáže se proměnit do té míry, že je z něj na plátně opravdový gangster. Kdežto když ho potkáte na ulici, je to úplně jiný člověk,“ diví se dodnes výjimečným schopnostem oblíbeného herce.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -