- Reklama -

Peaky Blinders: Úplně jiný Tommy Shelby? Kdo ho měl hrát místo Cilliana Murphyho?

Seriál Peaky Blinders už za pár měsíců nabídne šestou, závěrečnou řadu. A nebude v ní pochopitelně chybět ani představitel Tommyho Shelbyho, fenomenální herec Cillian Murphy. Hvězdou seriálu se přitom vůbec stát neměl. Nakonec ale Peaky Blinders Tommy v jeho podání vynesl do nebeských výšin.

- Reklama -

Peaky Blinders je seriál, který mapuje vzestup Tommyho Shelbyho a jeho rodiny, která tvoří jádro gangu z Birminghamu, jenž si – jak název seriálu naznačuje – přezdívá Peaky Blinders. Proč? No protože v začátcích měli jeho členové pod kšiltem čepice přišité žiletky, aby byli nebezpečnější v boji tváří v tvář. Ale to asi každý fanoušek ví.

Taky není žádným velkým tajemstvím, že na další řadu se čeká už zatraceně dlouho. Natáčet se začala už někdy v březnu 2020. Není třeba dodávat, že fanoušci seriálu tehdy oznámení nadšeně oslavovali. Bohužel, radost nevydržela dlouho.

Začal řádit koronavirus. A tak se natáčení přerušilo. Na čas. Pak se zase obnovilo. Na čas. Pak se zase přerušilo… A takhle několikrát dokola. Díky tomu sešlo z premiéry plánované na rok 2021. To se ostatně už taky nějaký čas ví.

Peaky Blinders Tommy musel táhnout. O Murphym byly pochyby

Co ovšem tuší málokdo, je skutečnost, že Tommy Shelby mohl vypadat úplně jinak. Cillian Muprphy v hlavní roli se totiž ani trochu nelíbil scénáristovi pořadu Stevenu Knightovi. Ano, přesně ten Cillian Murphy, bez jehož fenomenálního hereckého výkonu si asi žádný fanda neumí seriál představit.

Že se vám to zdá nemožné? Přesto to tak bylo. Samotný Murphy přiznal, že měl zpočátku o roli pochybnosti. A nebyl sám. Jak Steven Knight prozradil při online sledování seriálu, do kterého se pustil pro časopis Esquire, i jemu se Murphy pro roli Tommyho Shelbyho zdál málo drsný.

Tommy Shelby jako synonymum akce a drsnosti?

Proto se víc upínal k tomu, že by roli místo Murphyho měl dostat hrdina akčních filmů Jason Statham. „S oběma jsem se sešel v Los Angeles, abychom si o roli promluvili, a rozhodl jsem se pro Jasona,“ přiznal Knight. „Jedním z důvodů bylo, že fyzicky v místnosti je Jason Jasonem. Cillian, když ho potkáte, samozřejmě není Tommy.“

Právě Murphyho civilní „nezajímavost“ vzbuzovala u Knighta obavy. Nyní už chápe, že zbytečně. „Byl jsem dost hloupý na to, abych nepochopil, že právě Cillian je skutečný Tommy. Dokáže se proměnit do té míry, že je z něj na plátně opravdový gangster. Kdežto když ho potkáte na ulici, je to úplně jiný člověk,“ diví se dodnes výjimečným schopnostem oblíbeného herce.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -