- Reklama -

Peaky Blinders: Úplně jiný Tommy Shelby? Kdo ho měl hrát místo Cilliana Murphyho?

Seriál Peaky Blinders už za pár měsíců nabídne šestou, závěrečnou řadu. A nebude v ní pochopitelně chybět ani představitel Tommyho Shelbyho, fenomenální herec Cillian Murphy. Hvězdou seriálu se přitom vůbec stát neměl. Nakonec ale Peaky Blinders Tommy v jeho podání vynesl do nebeských výšin.

- Reklama -

Peaky Blinders je seriál, který mapuje vzestup Tommyho Shelbyho a jeho rodiny, která tvoří jádro gangu z Birminghamu, jenž si – jak název seriálu naznačuje – přezdívá Peaky Blinders. Proč? No protože v začátcích měli jeho členové pod kšiltem čepice přišité žiletky, aby byli nebezpečnější v boji tváří v tvář. Ale to asi každý fanoušek ví.

Taky není žádným velkým tajemstvím, že na další řadu se čeká už zatraceně dlouho. Natáčet se začala už někdy v březnu 2020. Není třeba dodávat, že fanoušci seriálu tehdy oznámení nadšeně oslavovali. Bohužel, radost nevydržela dlouho.

Začal řádit koronavirus. A tak se natáčení přerušilo. Na čas. Pak se zase obnovilo. Na čas. Pak se zase přerušilo… A takhle několikrát dokola. Díky tomu sešlo z premiéry plánované na rok 2021. To se ostatně už taky nějaký čas ví.

Peaky Blinders Tommy musel táhnout. O Murphym byly pochyby

Co ovšem tuší málokdo, je skutečnost, že Tommy Shelby mohl vypadat úplně jinak. Cillian Muprphy v hlavní roli se totiž ani trochu nelíbil scénáristovi pořadu Stevenu Knightovi. Ano, přesně ten Cillian Murphy, bez jehož fenomenálního hereckého výkonu si asi žádný fanda neumí seriál představit.

- Reklama -

Že se vám to zdá nemožné? Přesto to tak bylo. Samotný Murphy přiznal, že měl zpočátku o roli pochybnosti. A nebyl sám. Jak Steven Knight prozradil při online sledování seriálu, do kterého se pustil pro časopis Esquire, i jemu se Murphy pro roli Tommyho Shelbyho zdál málo drsný.

Tommy Shelby jako synonymum akce a drsnosti?

Proto se víc upínal k tomu, že by roli místo Murphyho měl dostat hrdina akčních filmů Jason Statham. „S oběma jsem se sešel v Los Angeles, abychom si o roli promluvili, a rozhodl jsem se pro Jasona,“ přiznal Knight. „Jedním z důvodů bylo, že fyzicky v místnosti je Jason Jasonem. Cillian, když ho potkáte, samozřejmě není Tommy.“

Právě Murphyho civilní „nezajímavost“ vzbuzovala u Knighta obavy. Nyní už chápe, že zbytečně. „Byl jsem dost hloupý na to, abych nepochopil, že právě Cillian je skutečný Tommy. Dokáže se proměnit do té míry, že je z něj na plátně opravdový gangster. Kdežto když ho potkáte na ulici, je to úplně jiný člověk,“ diví se dodnes výjimečným schopnostem oblíbeného herce.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -