- Reklama -

Seriál Koruna: Kolik ještě bude mít sérií?

Seriál Koruna patří mezi nejpopulárnější seriály na Netflixu a fanoušci proto hltají každé slovo o budoucnosti jejich oblíbené show. Kolik dalších sérií ještě přijde?

- Reklama -

4. série Koruny je zatím poslední, která je k vidění na Netflixu. 5. série už se začala vyrábět. Což není nijak zvláštní, když přihlédneme k faktu, že historická dramatická série si získala popularitu po celém světě. A na nové obsazení z poslední sezóny se ze všech stran sypala chvála. Světohled pro vás připravil vše, co potřebujete vědět o tom, kolik sezón je ještě v plánu. I o tom, kdy seriál Koruna to skončí.

Kolik sérií bude mít ještě seriál Koruna?

seriál koruna margaret thatcherová
Margaret Thatcherovou hrála v Koruně Gillian Anderson a za svůj výkon sklidila pochvaly po celém světě. Foto: Netflix

Koruna (v originále The Crown) je fiktivní seriál, který vypráví příběh vlády královny Alžběty II. (v prvních dvou sezónách ji hraje Claire Foy) a poprvé se vysílal v roce 2016. Zatím každá sezóna pokrývala jiné období královské historie, počínaje sňatkem mezi Alžbětou II. a Philipem, vévodou z Edinburghu (v prvních dvou sériích Matt Smith).

Během 4. sérií se v úřadu po boku královny střídají různí premiéři, přičemž poslední sezóna představila Gillian Andersonovou jako Margaret Thatcherovou. Ve 4. sezóně (odehrávající se od roku1979 až počátku 90. let) se diváci také poprvé setkali s Emmou Corin, která hrála Lady Dianu Spencer.

Pátá sezóna byl oficiálně potvrzena v lednu 2020 a se má vysílat v roce 2022.

Původně bylo v plánu sezon 6, ale scenárista Peter Morgan měl pocit, že příběh by po 5. sérii přirozeně skončil. To pochopitelně pro mnoho fanoušků nebyl dobrá zpráva… Naštěstí v červenci 2020 Morgan změnil názor.

Překvapivá slova tvůrce

seriál koruna emma corrin princezna diana
Emma Corrin se jako princezna Diana v dalších sériích Koruny už neobjeví. Foto: Netflix

Odhalil, že šestá sezóna nakonec bude, a bude to poslední sezóna, kterou fanoušci uvidí. Nakonec totiž zjisti, že aby bylo možné dosáhnout komplexního příběhu do pěti sezon se příběh nevejde. Pátá i šestá sezóna budou pokrývat stejné časové období.

Poslední roky Alžbětiny vlády tak budou pod větším drobnohledem. V posledních dvou sériích by roli královny od Olivie Colmanové měla převzít Imelda Stauntonová. Lesley Manville zase nahradí Helenu Bonham Carter jako princeznu Margaret. A Jonathan Pryce převezme od Tobiase Menziese roli prince Filipa.

V 5. a 6. sezóně se už také neobjeví Emma Corin jako Diana, místo ní se jako Lady Di představí Elizabeth Debicki. A mluví se také o tom, že Dominic West nahradí Joshe O’Connora jako prince Charlese.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -