- Reklama -

Seriál Koruna: Kolik ještě bude mít sérií?

Seriál Koruna patří mezi nejpopulárnější seriály na Netflixu a fanoušci proto hltají každé slovo o budoucnosti jejich oblíbené show. Kolik dalších sérií ještě přijde?

- Reklama -

4. série Koruny je zatím poslední, která je k vidění na Netflixu. 5. série už se začala vyrábět. Což není nijak zvláštní, když přihlédneme k faktu, že historická dramatická série si získala popularitu po celém světě. A na nové obsazení z poslední sezóny se ze všech stran sypala chvála. Světohled pro vás připravil vše, co potřebujete vědět o tom, kolik sezón je ještě v plánu. I o tom, kdy seriál Koruna to skončí.

Kolik sérií bude mít ještě seriál Koruna?

seriál koruna margaret thatcherová
Margaret Thatcherovou hrála v Koruně Gillian Anderson a za svůj výkon sklidila pochvaly po celém světě. Foto: Netflix

Koruna (v originále The Crown) je fiktivní seriál, který vypráví příběh vlády královny Alžběty II. (v prvních dvou sezónách ji hraje Claire Foy) a poprvé se vysílal v roce 2016. Zatím každá sezóna pokrývala jiné období královské historie, počínaje sňatkem mezi Alžbětou II. a Philipem, vévodou z Edinburghu (v prvních dvou sériích Matt Smith).

Během 4. sérií se v úřadu po boku královny střídají různí premiéři, přičemž poslední sezóna představila Gillian Andersonovou jako Margaret Thatcherovou. Ve 4. sezóně (odehrávající se od roku1979 až počátku 90. let) se diváci také poprvé setkali s Emmou Corin, která hrála Lady Dianu Spencer.

Pátá sezóna byl oficiálně potvrzena v lednu 2020 a se má vysílat v roce 2022.

Původně bylo v plánu sezon 6, ale scenárista Peter Morgan měl pocit, že příběh by po 5. sérii přirozeně skončil. To pochopitelně pro mnoho fanoušků nebyl dobrá zpráva… Naštěstí v červenci 2020 Morgan změnil názor.

Překvapivá slova tvůrce

seriál koruna emma corrin princezna diana
Emma Corrin se jako princezna Diana v dalších sériích Koruny už neobjeví. Foto: Netflix

Odhalil, že šestá sezóna nakonec bude, a bude to poslední sezóna, kterou fanoušci uvidí. Nakonec totiž zjisti, že aby bylo možné dosáhnout komplexního příběhu do pěti sezon se příběh nevejde. Pátá i šestá sezóna budou pokrývat stejné časové období.

Poslední roky Alžbětiny vlády tak budou pod větším drobnohledem. V posledních dvou sériích by roli královny od Olivie Colmanové měla převzít Imelda Stauntonová. Lesley Manville zase nahradí Helenu Bonham Carter jako princeznu Margaret. A Jonathan Pryce převezme od Tobiase Menziese roli prince Filipa.

V 5. a 6. sezóně se už také neobjeví Emma Corin jako Diana, místo ní se jako Lady Di představí Elizabeth Debicki. A mluví se také o tom, že Dominic West nahradí Joshe O’Connora jako prince Charlese.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -