- Reklama -

Seriál Koruna: Kolik ještě bude mít sérií?

Seriál Koruna patří mezi nejpopulárnější seriály na Netflixu a fanoušci proto hltají každé slovo o budoucnosti jejich oblíbené show. Kolik dalších sérií ještě přijde?

- Reklama -

4. série Koruny je zatím poslední, která je k vidění na Netflixu. 5. série už se začala vyrábět. Což není nijak zvláštní, když přihlédneme k faktu, že historická dramatická série si získala popularitu po celém světě. A na nové obsazení z poslední sezóny se ze všech stran sypala chvála. Světohled pro vás připravil vše, co potřebujete vědět o tom, kolik sezón je ještě v plánu. I o tom, kdy seriál Koruna to skončí.

Kolik sérií bude mít ještě seriál Koruna?

seriál koruna margaret thatcherová
Margaret Thatcherovou hrála v Koruně Gillian Anderson a za svůj výkon sklidila pochvaly po celém světě. Foto: Netflix

Koruna (v originále The Crown) je fiktivní seriál, který vypráví příběh vlády královny Alžběty II. (v prvních dvou sezónách ji hraje Claire Foy) a poprvé se vysílal v roce 2016. Zatím každá sezóna pokrývala jiné období královské historie, počínaje sňatkem mezi Alžbětou II. a Philipem, vévodou z Edinburghu (v prvních dvou sériích Matt Smith).

Během 4. sérií se v úřadu po boku královny střídají různí premiéři, přičemž poslední sezóna představila Gillian Andersonovou jako Margaret Thatcherovou. Ve 4. sezóně (odehrávající se od roku1979 až počátku 90. let) se diváci také poprvé setkali s Emmou Corin, která hrála Lady Dianu Spencer.

Pátá sezóna byl oficiálně potvrzena v lednu 2020 a se má vysílat v roce 2022.

- Reklama -

Původně bylo v plánu sezon 6, ale scenárista Peter Morgan měl pocit, že příběh by po 5. sérii přirozeně skončil. To pochopitelně pro mnoho fanoušků nebyl dobrá zpráva… Naštěstí v červenci 2020 Morgan změnil názor.

Překvapivá slova tvůrce

seriál koruna emma corrin princezna diana
Emma Corrin se jako princezna Diana v dalších sériích Koruny už neobjeví. Foto: Netflix

Odhalil, že šestá sezóna nakonec bude, a bude to poslední sezóna, kterou fanoušci uvidí. Nakonec totiž zjisti, že aby bylo možné dosáhnout komplexního příběhu do pěti sezon se příběh nevejde. Pátá i šestá sezóna budou pokrývat stejné časové období.

Poslední roky Alžbětiny vlády tak budou pod větším drobnohledem. V posledních dvou sériích by roli královny od Olivie Colmanové měla převzít Imelda Stauntonová. Lesley Manville zase nahradí Helenu Bonham Carter jako princeznu Margaret. A Jonathan Pryce převezme od Tobiase Menziese roli prince Filipa.

V 5. a 6. sezóně se už také neobjeví Emma Corin jako Diana, místo ní se jako Lady Di představí Elizabeth Debicki. A mluví se také o tom, že Dominic West nahradí Joshe O’Connora jako prince Charlese.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -