- Reklama -

Seriál Koruna: Kolik ještě bude mít sérií?

Seriál Koruna patří mezi nejpopulárnější seriály na Netflixu a fanoušci proto hltají každé slovo o budoucnosti jejich oblíbené show. Kolik dalších sérií ještě přijde?

- Reklama -

4. série Koruny je zatím poslední, která je k vidění na Netflixu. 5. série už se začala vyrábět. Což není nijak zvláštní, když přihlédneme k faktu, že historická dramatická série si získala popularitu po celém světě. A na nové obsazení z poslední sezóny se ze všech stran sypala chvála. Světohled pro vás připravil vše, co potřebujete vědět o tom, kolik sezón je ještě v plánu. I o tom, kdy seriál Koruna to skončí.

Kolik sérií bude mít ještě seriál Koruna?

seriál koruna margaret thatcherová
Margaret Thatcherovou hrála v Koruně Gillian Anderson a za svůj výkon sklidila pochvaly po celém světě. Foto: Netflix

Koruna (v originále The Crown) je fiktivní seriál, který vypráví příběh vlády královny Alžběty II. (v prvních dvou sezónách ji hraje Claire Foy) a poprvé se vysílal v roce 2016. Zatím každá sezóna pokrývala jiné období královské historie, počínaje sňatkem mezi Alžbětou II. a Philipem, vévodou z Edinburghu (v prvních dvou sériích Matt Smith).

Během 4. sérií se v úřadu po boku královny střídají různí premiéři, přičemž poslední sezóna představila Gillian Andersonovou jako Margaret Thatcherovou. Ve 4. sezóně (odehrávající se od roku1979 až počátku 90. let) se diváci také poprvé setkali s Emmou Corin, která hrála Lady Dianu Spencer.

Pátá sezóna byl oficiálně potvrzena v lednu 2020 a se má vysílat v roce 2022.

- Reklama -

Původně bylo v plánu sezon 6, ale scenárista Peter Morgan měl pocit, že příběh by po 5. sérii přirozeně skončil. To pochopitelně pro mnoho fanoušků nebyl dobrá zpráva… Naštěstí v červenci 2020 Morgan změnil názor.

Překvapivá slova tvůrce

seriál koruna emma corrin princezna diana
Emma Corrin se jako princezna Diana v dalších sériích Koruny už neobjeví. Foto: Netflix

Odhalil, že šestá sezóna nakonec bude, a bude to poslední sezóna, kterou fanoušci uvidí. Nakonec totiž zjisti, že aby bylo možné dosáhnout komplexního příběhu do pěti sezon se příběh nevejde. Pátá i šestá sezóna budou pokrývat stejné časové období.

Poslední roky Alžbětiny vlády tak budou pod větším drobnohledem. V posledních dvou sériích by roli královny od Olivie Colmanové měla převzít Imelda Stauntonová. Lesley Manville zase nahradí Helenu Bonham Carter jako princeznu Margaret. A Jonathan Pryce převezme od Tobiase Menziese roli prince Filipa.

V 5. a 6. sezóně se už také neobjeví Emma Corin jako Diana, místo ní se jako Lady Di představí Elizabeth Debicki. A mluví se také o tom, že Dominic West nahradí Joshe O’Connora jako prince Charlese.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -