- Reklama -

Seriál Koruna: Kolik ještě bude mít sérií?

Seriál Koruna patří mezi nejpopulárnější seriály na Netflixu a fanoušci proto hltají každé slovo o budoucnosti jejich oblíbené show. Kolik dalších sérií ještě přijde?

- Reklama -

4. série Koruny je zatím poslední, která je k vidění na Netflixu. 5. série už se začala vyrábět. Což není nijak zvláštní, když přihlédneme k faktu, že historická dramatická série si získala popularitu po celém světě. A na nové obsazení z poslední sezóny se ze všech stran sypala chvála. Světohled pro vás připravil vše, co potřebujete vědět o tom, kolik sezón je ještě v plánu. I o tom, kdy seriál Koruna to skončí.

Kolik sérií bude mít ještě seriál Koruna?

seriál koruna margaret thatcherová
Margaret Thatcherovou hrála v Koruně Gillian Anderson a za svůj výkon sklidila pochvaly po celém světě. Foto: Netflix

Koruna (v originále The Crown) je fiktivní seriál, který vypráví příběh vlády královny Alžběty II. (v prvních dvou sezónách ji hraje Claire Foy) a poprvé se vysílal v roce 2016. Zatím každá sezóna pokrývala jiné období královské historie, počínaje sňatkem mezi Alžbětou II. a Philipem, vévodou z Edinburghu (v prvních dvou sériích Matt Smith).

Během 4. sérií se v úřadu po boku královny střídají různí premiéři, přičemž poslední sezóna představila Gillian Andersonovou jako Margaret Thatcherovou. Ve 4. sezóně (odehrávající se od roku1979 až počátku 90. let) se diváci také poprvé setkali s Emmou Corin, která hrála Lady Dianu Spencer.

Pátá sezóna byl oficiálně potvrzena v lednu 2020 a se má vysílat v roce 2022.

Původně bylo v plánu sezon 6, ale scenárista Peter Morgan měl pocit, že příběh by po 5. sérii přirozeně skončil. To pochopitelně pro mnoho fanoušků nebyl dobrá zpráva… Naštěstí v červenci 2020 Morgan změnil názor.

Překvapivá slova tvůrce

seriál koruna emma corrin princezna diana
Emma Corrin se jako princezna Diana v dalších sériích Koruny už neobjeví. Foto: Netflix

Odhalil, že šestá sezóna nakonec bude, a bude to poslední sezóna, kterou fanoušci uvidí. Nakonec totiž zjisti, že aby bylo možné dosáhnout komplexního příběhu do pěti sezon se příběh nevejde. Pátá i šestá sezóna budou pokrývat stejné časové období.

Poslední roky Alžbětiny vlády tak budou pod větším drobnohledem. V posledních dvou sériích by roli královny od Olivie Colmanové měla převzít Imelda Stauntonová. Lesley Manville zase nahradí Helenu Bonham Carter jako princeznu Margaret. A Jonathan Pryce převezme od Tobiase Menziese roli prince Filipa.

V 5. a 6. sezóně se už také neobjeví Emma Corin jako Diana, místo ní se jako Lady Di představí Elizabeth Debicki. A mluví se také o tom, že Dominic West nahradí Joshe O’Connora jako prince Charlese.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -