- Reklama -

Black Panther 2: Nová postava vnese do příběhu lesbickou lásku

Jestli se potvrdí informace, se kterými přišlo hned několik amerických webů, tak se ve filmu Black Panther 2 můžeme těšit na novou postavu. Ta pokračování úspěšné marvelovky oživí novou romancí.

- Reklama -

Marvel zatím nemá s LGBT+ postavami ty nejlepší zkušenosti. V posledních letech ale usilovně pracuje na tom, aby se to změnilo. A dalším filmem, který symbolizuje tuto proměnu, by se měl stát i Black Panther 2: Wakanda navždy.

Podle serveru Inverse si novou postavu Aneky zahraje hvězda seriálů Černé zrcadlo a Může tě zničit Michaela Coel.

Nový prostor pro lesbickou lásku

Co se zatím o postavě Aneky dá říct? V marvelovských komiksech byla bývalou kapitánkou Dora Milaje. Poté, co ji uznají vinnou ze zabití muže, který terorizoval ženy, se z ní a Ayo stanou strážkyně známé jako Půlnoční andělé. Ayo je další členky Dora Milaje, kterou v MCU hraje Florene Kasumba. Web Vulture pak upozorňuje, že právě mezi těmito postavami vznikne romantický vztah.

Postava Ayo, která byla dříve jako součást Dora Milaje přehlížena, tak dostane v připravovaném filmu větší prostor. Jestli vše bude jako v komiksu, tak její postava naváže vztah s Anekou. Tím by se role Ayo stala pro děj čím dál důležitější.

Momentálně jsou jedinými tak trochu queer postavami v Marvelu Loki a jeho varianta Sylvie. Ti jsou oba prezentování jako bisexuálové, ale přesto se do sebe zamilovali, ačkoli jsou jen alternativní verzí sebe sama. Spíš by se to tak dalo brát jako vrcholný projev narcismu než uznání komunity LGBT+.

Bolestná ztráta Chadwicka Bosemana

Z uvedených informací je patrné, že se Marvel stále ještě vypořádává s tragickou a předčasnou smrtí Chadwicka Bosemana. Jeho smrt pravděpodobně povede k dějovým změnám. Národ Wakandy bude zlomený smutkem. Co jiného pak zbývá, než se snažit po sérii tragických událostí najít novou cestu dál? Kromě truchlení za ztraceného krále se musí vyřešit i nějaké ty vnitřní záležitosti. Jako například ta, kdo bude příštím králem a Black Pantherem.

Vzhledem k okolnostem a ztrátám, kterým Wakanda čelí, není překvapením, že Marvel do příběhu zakomponuje více postav. Snad se jejich láska k Wakandě (i sobě navzájem) stane tím, od čeho se film odrazí k opravdovému úspěchu.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -