- Reklama -

Black Panther 2: Nová postava vnese do příběhu lesbickou lásku

Jestli se potvrdí informace, se kterými přišlo hned několik amerických webů, tak se ve filmu Black Panther 2 můžeme těšit na novou postavu. Ta pokračování úspěšné marvelovky oživí novou romancí.

- Reklama -

Marvel zatím nemá s LGBT+ postavami ty nejlepší zkušenosti. V posledních letech ale usilovně pracuje na tom, aby se to změnilo. A dalším filmem, který symbolizuje tuto proměnu, by se měl stát i Black Panther 2: Wakanda navždy.

Podle serveru Inverse si novou postavu Aneky zahraje hvězda seriálů Černé zrcadlo a Může tě zničit Michaela Coel.

Nový prostor pro lesbickou lásku

Co se zatím o postavě Aneky dá říct? V marvelovských komiksech byla bývalou kapitánkou Dora Milaje. Poté, co ji uznají vinnou ze zabití muže, který terorizoval ženy, se z ní a Ayo stanou strážkyně známé jako Půlnoční andělé. Ayo je další členky Dora Milaje, kterou v MCU hraje Florene Kasumba. Web Vulture pak upozorňuje, že právě mezi těmito postavami vznikne romantický vztah.

Postava Ayo, která byla dříve jako součást Dora Milaje přehlížena, tak dostane v připravovaném filmu větší prostor. Jestli vše bude jako v komiksu, tak její postava naváže vztah s Anekou. Tím by se role Ayo stala pro děj čím dál důležitější.

Momentálně jsou jedinými tak trochu queer postavami v Marvelu Loki a jeho varianta Sylvie. Ti jsou oba prezentování jako bisexuálové, ale přesto se do sebe zamilovali, ačkoli jsou jen alternativní verzí sebe sama. Spíš by se to tak dalo brát jako vrcholný projev narcismu než uznání komunity LGBT+.

Bolestná ztráta Chadwicka Bosemana

Z uvedených informací je patrné, že se Marvel stále ještě vypořádává s tragickou a předčasnou smrtí Chadwicka Bosemana. Jeho smrt pravděpodobně povede k dějovým změnám. Národ Wakandy bude zlomený smutkem. Co jiného pak zbývá, než se snažit po sérii tragických událostí najít novou cestu dál? Kromě truchlení za ztraceného krále se musí vyřešit i nějaké ty vnitřní záležitosti. Jako například ta, kdo bude příštím králem a Black Pantherem.

Vzhledem k okolnostem a ztrátám, kterým Wakanda čelí, není překvapením, že Marvel do příběhu zakomponuje více postav. Snad se jejich láska k Wakandě (i sobě navzájem) stane tím, od čeho se film odrazí k opravdovému úspěchu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -