- Reklama -

Black Panther 2: Nová postava vnese do příběhu lesbickou lásku

Jestli se potvrdí informace, se kterými přišlo hned několik amerických webů, tak se ve filmu Black Panther 2 můžeme těšit na novou postavu. Ta pokračování úspěšné marvelovky oživí novou romancí.

- Reklama -

Marvel zatím nemá s LGBT+ postavami ty nejlepší zkušenosti. V posledních letech ale usilovně pracuje na tom, aby se to změnilo. A dalším filmem, který symbolizuje tuto proměnu, by se měl stát i Black Panther 2: Wakanda navždy.

Podle serveru Inverse si novou postavu Aneky zahraje hvězda seriálů Černé zrcadlo a Může tě zničit Michaela Coel.

Nový prostor pro lesbickou lásku

Co se zatím o postavě Aneky dá říct? V marvelovských komiksech byla bývalou kapitánkou Dora Milaje. Poté, co ji uznají vinnou ze zabití muže, který terorizoval ženy, se z ní a Ayo stanou strážkyně známé jako Půlnoční andělé. Ayo je další členky Dora Milaje, kterou v MCU hraje Florene Kasumba. Web Vulture pak upozorňuje, že právě mezi těmito postavami vznikne romantický vztah.

Postava Ayo, která byla dříve jako součást Dora Milaje přehlížena, tak dostane v připravovaném filmu větší prostor. Jestli vše bude jako v komiksu, tak její postava naváže vztah s Anekou. Tím by se role Ayo stala pro děj čím dál důležitější.

Momentálně jsou jedinými tak trochu queer postavami v Marvelu Loki a jeho varianta Sylvie. Ti jsou oba prezentování jako bisexuálové, ale přesto se do sebe zamilovali, ačkoli jsou jen alternativní verzí sebe sama. Spíš by se to tak dalo brát jako vrcholný projev narcismu než uznání komunity LGBT+.

Bolestná ztráta Chadwicka Bosemana

Z uvedených informací je patrné, že se Marvel stále ještě vypořádává s tragickou a předčasnou smrtí Chadwicka Bosemana. Jeho smrt pravděpodobně povede k dějovým změnám. Národ Wakandy bude zlomený smutkem. Co jiného pak zbývá, než se snažit po sérii tragických událostí najít novou cestu dál? Kromě truchlení za ztraceného krále se musí vyřešit i nějaké ty vnitřní záležitosti. Jako například ta, kdo bude příštím králem a Black Pantherem.

Vzhledem k okolnostem a ztrátám, kterým Wakanda čelí, není překvapením, že Marvel do příběhu zakomponuje více postav. Snad se jejich láska k Wakandě (i sobě navzájem) stane tím, od čeho se film odrazí k opravdovému úspěchu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -