- Reklama -

Film Modřiny: Halle Berryová se jako veteránka MMA vrací do ringu

Skoro 20 let po zisku Oscara se herečka Halle Berryová poprvé představí jako režisérka. Netflix uvede její film Modřiny, který vypráví o zápasnici MMA.

- Reklama -

Snímek Modřiny patří mezi očekávané novinky na Netflixu. Halle Berryová v něm hraje vysloužilou bojovnici smíšených bojových umění (MMA) Jackie Justiceovou, která souhlasí s návratem do ringu. Musí se ale zároveň vyrovnat s nečekaným návratem svého šestiletého syna Mannyho, kterého dala po narození k adopci.

„Celý tenhle projekt jsem dělala z lásky,“ řekla Halle Berry pro Variety.com. „Je to příběh, který pro mě byl důležitý, protože jsem se s ním hluboce ztotožnila. Boj o život, být outsiderem, být černoškou…“

Návrat do boje a dítě k tomu

Její Jackie se nechá přemluvit, aby se vrátila ze sportovního důchodu. V ringu se utká s hvězdou MMA Lady Killer, kterou hraje skutečná MMA bojovnice Valentina Ševčenková. Nejdřív se však musí dostat zpět do formy s pomocí manažera Desiho a skeptické trenérky Bobbi. Zároveň musí zvládnout pro ni nové povinnosti matky.

„Modřiny jsou příběh o vztazích,“ prozradila Berryová podle etcanada.com. „Všechny postavy jsou nedokonalé a zlomené životem, ale dál bojují o přežití, uzdravení a vztahy. Dozvídáme se, že vítězství vypadá u každého jinak. Nejde vždy jen o vítězství – jde také o cestu k němu.“

- Reklama -

Natáčení se zlomenými žebry

halle berryová
Hally Berroyvá film natáčela se dvěma zlomenými žebry. Foto: Netflix

Kvůli roli musela Halle Berryová podstoupit náročný trénink. A pak si hned první den na place zlomila dvě žebra! „Nechtěla jsem přerušit natáčení, protože jsem se na něj tak dlouho připravovala,“ okomentovala to Berryová. „Zkoušeli jsme, byli jsme připraveni. Takže jsem si pořád říkala: Přece to teď nezastavím. Na to jsem došla příliš daleko. Budu se chovat, jako by mě to nebolelo.“

V rámci přípravy na roli se Berryová podle cbsnews.com setkala také s bojovnicemi MMA. Těch se ptala, proč si tento sport vybraly. „Můj průzkum mě naučil, že muži a ženy často bojují ze zcela odlišných důvodů,“ sdělila.

Ženy často musí najít samy sebe

„Muži mnohdy bojují, aby se postarali o rodinu nebo aby se dostali z chudoby. Za to ženy často bojují, aby získaly zpět své já. Mnoho z nich byly v mládí nějakým způsobem zneužíváno. Boj se tak pro ně stává jediným způsobem, jak získat zpět pocit vlastní síly a moci,“ dodala herečka.

Berryová roky pracuje v Hollywoodu, kde tradičně ubývá rolí pro ženy v určitém věku. I proto přiznává, že s rolí Jackie, která dostala druhou šanci, dokázala souznit.

„Dříve platilo, že kariéra končí ve čtyřiceti,“ řekla. „Nebo jste museli počkat, až budete dost staří na to, abyste mohli hrát babičku. Až pak jste si mohli znovu kousnout do jablka. Nemyslela jsem si, že budu v padesáti hrát bojovnici MMA.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -