- Reklama -

Film Modřiny: Halle Berryová se jako veteránka MMA vrací do ringu

Skoro 20 let po zisku Oscara se herečka Halle Berryová poprvé představí jako režisérka. Netflix uvede její film Modřiny, který vypráví o zápasnici MMA.

- Reklama -

Snímek Modřiny patří mezi očekávané novinky na Netflixu. Halle Berryová v něm hraje vysloužilou bojovnici smíšených bojových umění (MMA) Jackie Justiceovou, která souhlasí s návratem do ringu. Musí se ale zároveň vyrovnat s nečekaným návratem svého šestiletého syna Mannyho, kterého dala po narození k adopci.

„Celý tenhle projekt jsem dělala z lásky,“ řekla Halle Berry pro Variety.com. „Je to příběh, který pro mě byl důležitý, protože jsem se s ním hluboce ztotožnila. Boj o život, být outsiderem, být černoškou…“

Návrat do boje a dítě k tomu

Její Jackie se nechá přemluvit, aby se vrátila ze sportovního důchodu. V ringu se utká s hvězdou MMA Lady Killer, kterou hraje skutečná MMA bojovnice Valentina Ševčenková. Nejdřív se však musí dostat zpět do formy s pomocí manažera Desiho a skeptické trenérky Bobbi. Zároveň musí zvládnout pro ni nové povinnosti matky.

„Modřiny jsou příběh o vztazích,“ prozradila Berryová podle etcanada.com. „Všechny postavy jsou nedokonalé a zlomené životem, ale dál bojují o přežití, uzdravení a vztahy. Dozvídáme se, že vítězství vypadá u každého jinak. Nejde vždy jen o vítězství – jde také o cestu k němu.“

- Reklama -

Natáčení se zlomenými žebry

halle berryová
Hally Berroyvá film natáčela se dvěma zlomenými žebry. Foto: Netflix

Kvůli roli musela Halle Berryová podstoupit náročný trénink. A pak si hned první den na place zlomila dvě žebra! „Nechtěla jsem přerušit natáčení, protože jsem se na něj tak dlouho připravovala,“ okomentovala to Berryová. „Zkoušeli jsme, byli jsme připraveni. Takže jsem si pořád říkala: Přece to teď nezastavím. Na to jsem došla příliš daleko. Budu se chovat, jako by mě to nebolelo.“

V rámci přípravy na roli se Berryová podle cbsnews.com setkala také s bojovnicemi MMA. Těch se ptala, proč si tento sport vybraly. „Můj průzkum mě naučil, že muži a ženy často bojují ze zcela odlišných důvodů,“ sdělila.

Ženy často musí najít samy sebe

„Muži mnohdy bojují, aby se postarali o rodinu nebo aby se dostali z chudoby. Za to ženy často bojují, aby získaly zpět své já. Mnoho z nich byly v mládí nějakým způsobem zneužíváno. Boj se tak pro ně stává jediným způsobem, jak získat zpět pocit vlastní síly a moci,“ dodala herečka.

Berryová roky pracuje v Hollywoodu, kde tradičně ubývá rolí pro ženy v určitém věku. I proto přiznává, že s rolí Jackie, která dostala druhou šanci, dokázala souznit.

„Dříve platilo, že kariéra končí ve čtyřiceti,“ řekla. „Nebo jste museli počkat, až budete dost staří na to, abyste mohli hrát babičku. Až pak jste si mohli znovu kousnout do jablka. Nemyslela jsem si, že budu v padesáti hrát bojovnici MMA.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -