- Reklama -

Film Modřiny: Halle Berryová se jako veteránka MMA vrací do ringu

Skoro 20 let po zisku Oscara se herečka Halle Berryová poprvé představí jako režisérka. Netflix uvede její film Modřiny, který vypráví o zápasnici MMA.

- Reklama -

Snímek Modřiny patří mezi očekávané novinky na Netflixu. Halle Berryová v něm hraje vysloužilou bojovnici smíšených bojových umění (MMA) Jackie Justiceovou, která souhlasí s návratem do ringu. Musí se ale zároveň vyrovnat s nečekaným návratem svého šestiletého syna Mannyho, kterého dala po narození k adopci.

„Celý tenhle projekt jsem dělala z lásky,“ řekla Halle Berry pro Variety.com. „Je to příběh, který pro mě byl důležitý, protože jsem se s ním hluboce ztotožnila. Boj o život, být outsiderem, být černoškou…“

Návrat do boje a dítě k tomu

Její Jackie se nechá přemluvit, aby se vrátila ze sportovního důchodu. V ringu se utká s hvězdou MMA Lady Killer, kterou hraje skutečná MMA bojovnice Valentina Ševčenková. Nejdřív se však musí dostat zpět do formy s pomocí manažera Desiho a skeptické trenérky Bobbi. Zároveň musí zvládnout pro ni nové povinnosti matky.

„Modřiny jsou příběh o vztazích,“ prozradila Berryová podle etcanada.com. „Všechny postavy jsou nedokonalé a zlomené životem, ale dál bojují o přežití, uzdravení a vztahy. Dozvídáme se, že vítězství vypadá u každého jinak. Nejde vždy jen o vítězství – jde také o cestu k němu.“

Natáčení se zlomenými žebry

halle berryová
Hally Berroyvá film natáčela se dvěma zlomenými žebry. Foto: Netflix

Kvůli roli musela Halle Berryová podstoupit náročný trénink. A pak si hned první den na place zlomila dvě žebra! „Nechtěla jsem přerušit natáčení, protože jsem se na něj tak dlouho připravovala,“ okomentovala to Berryová. „Zkoušeli jsme, byli jsme připraveni. Takže jsem si pořád říkala: Přece to teď nezastavím. Na to jsem došla příliš daleko. Budu se chovat, jako by mě to nebolelo.“

V rámci přípravy na roli se Berryová podle cbsnews.com setkala také s bojovnicemi MMA. Těch se ptala, proč si tento sport vybraly. „Můj průzkum mě naučil, že muži a ženy často bojují ze zcela odlišných důvodů,“ sdělila.

Ženy často musí najít samy sebe

„Muži mnohdy bojují, aby se postarali o rodinu nebo aby se dostali z chudoby. Za to ženy často bojují, aby získaly zpět své já. Mnoho z nich byly v mládí nějakým způsobem zneužíváno. Boj se tak pro ně stává jediným způsobem, jak získat zpět pocit vlastní síly a moci,“ dodala herečka.

Berryová roky pracuje v Hollywoodu, kde tradičně ubývá rolí pro ženy v určitém věku. I proto přiznává, že s rolí Jackie, která dostala druhou šanci, dokázala souznit.

„Dříve platilo, že kariéra končí ve čtyřiceti,“ řekla. „Nebo jste museli počkat, až budete dost staří na to, abyste mohli hrát babičku. Až pak jste si mohli znovu kousnout do jablka. Nemyslela jsem si, že budu v padesáti hrát bojovnici MMA.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -